anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawcy z Chin - weryfkacja i ograniczenia - aby unikąć tysięcy aukcji w złych kategoriach

Kategorie
Kupujący
Kupujący 266
Inne
Inne 71
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
16
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
88
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
54
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
240
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
165

Sprzedawcy z Chin - weryfkacja i ograniczenia - aby unikąć tysięcy aukcji w złych kategoriach

pinsplash
#21 Demiurg#

Znowu przebijam się przez dziesiątki/setki aukcji wystawionych przez sklepy z Chin w złych kategoriach. Opisy te same , "łamaną polszczyzną", takie same ceny, często te same adresy sprzedawców. Aby "oszukać system" często podana wysyłka z Niemiec, Francji, Holandii.. ( teoria). Zgłaszane, usuwane/przenoszone - wracają ze wzmożoną mocą. Nie ma opcji hurtowego zgłaszania, a zgłaszanie setek aukcji po jednej sztuce to mordęga. Polscy sprzedawcy podlegają surowym restrykcjom, a tutaj "hulaj dusza piekła nie ma". A potem mamy wysyp postów na temat czasu dostawy, jakości czy oryginalności produktów...

Pomysł : Ograniczenie wystawienia produktów przez nowy sklep z poza Polski do np 100szt aktywnych aukcji w jednym czasie, na 6 miesięcy. Jeżeli by się okazało że w tym czasie  jest dużo zgłoszeń nieprawidłowości, lub komentarze są poniżej 95% taki sklep nie mógłby dożywotnio wystawiać. Powinna również nastąpić weryfikacja :

1) miejsca wysyłki ( podajesz kraj europejski - udowodnij),

2) czasu dostawy ( polscy sprzedawcy mają : wyślij w 24h, i inne nakazy bo padnie psiakość), nie np "pomiędzy 30 a 60 dni"

3) weryfikacji miejsca do reklamacji ( podajesz w Polsce udowodnij). Jeżeli to np zwrot do Chin - powinna być BARDZO WYRAŹNA informacja o tym na stronie aukcji.

17 Komentarze
_HolaOla_
Moderator
Moderator
Status zmieniony na: Odrzucony

@pinsplash dzięki za tę propozycję i od razu przepraszam, że musiałeś czekać na moją odpowied, bo długo konsultowałam Twoje pomysły.  Rozumiem, że konkurencja ze Sprzedającymi z Chin to temat trudny dla naszych firm, ale z drugiej strony medalu, Kupujący chętnie z ich ofert korzystają. Realia są takie, że nie możemy dyskwalifikować, czy wprowadzać zasad wyłącznie dla Sprzedawców z Azji, czy jakiegokolwiek innego kontynentu. Przykro mi, ale też  jako serwis faworyzować np. polskich Sprzedających. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z problemu duplikowania ofert, czy nieprecyzyjnych opisów, ale w obu tych kwestiach robimy, co możemy m.in. poprzez produktyzację (tak, wiem nie jesteś jej wielkim fanem), weryfikację ofert oraz szereg innych działań.  

Agent051
#13 Ambasador#

@_HolaOla_ To jest problem nie tylko ze sprzedawcami z Azji. Nasi rodzimi dropshippingowcy robią to podobnie. Zakładają po kilka, kilkanaście kont i wystawiają na nich te same produkty. To nie zwiększa sprzedaży, a jedynie balagan. Może jednak warto pomyśleć nad jakimiś ograniczeniami.

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Ola uderzasz w niebezpieczne tony....tu NIE chodzi o konkurencję i Chiny to tylko przykład ( największy) a raczej o wasze podejście do tych sprzedawców na zasadzie " oni mogą więcej". Jasne że Kupujacy chętnie korzystają, ale sama dobrze wiesz że znakomita większość patrzy na cenę, kupuje a potem płacz ze nie czytałem i ...."dostawa 30-90 dni", "jak mam zwrócić - olbrzymie koszty odesłania" "brak obowiązkowego CE" itp itd... ( co Ci będę pisał - poczytaj Gadane). Owszem możecie a nawet powinniście to zrobić dla sprzedawców spoza UE. Przykład pierwszy z brzegu - czy zabawki sprzedawane mają wszystkie atesty Unii? że plastik i farba nie są dla dzieci szkodliwe?

Co do robimy co możemy - bądźmy szczerzy ....sukcesów na tym polu macie niewiele ( a i tak polegacie głównie na zgłoszeniach od użytkowników). A co do błędyzacji...... powoływanie się na nią to trochę jak strzelanie sobie w obie stopy... 😐

aha pamiętaj że łamią oni wszyscy regulamin bo nie podają ostatecznej ceny zakupu towaru. Przy imporcie ( bo jest to import indywidualny) Kupujący musi doliczyć ew. VAT i opłaty celne. No chyba że tych sprzedawców regulamin nie obowiązuje?🤔

kolekcjoner608
#16 Inspirator#

Kupujący to najchętniej omijają te "chińskie okazje" a ci co nie ominą to zazwyczaj żałują i mają problem ze zwrotem.Jak nie jesteście w stanie ograniczyć nawału takich produktów to chociaż wszystkie takie "zagraniczne okazje" powinny być w oddzielnych kategoriach dla poszukiwaczy tanich zakupów z dużym procentem ryzyka.

_HolaOla_
Moderator
Moderator

@pinsplash Doskonale wiesz, że regulamin jest jeden i obowiązuje tak samo wszystkich Sprzedających prowadzących dzialalność na Allegro. Nie chodzi tutaj o unikanie niełatwych tematów, czy strzelanie sobie gdziekolwiek, ale kwestia działalnosci zagranicznych sprzedających to zawsze będzie kontroweryjna sprawa. Głównie z tego powodu, że mamy tutaj do czynienia z dwiema, zupełnie innymi perspektywami. Dla Sprzedających jest to spora konkurencja, głównie jeśli chodzi o oferowane ceny, natomiast dla Kupujących to zawsze większy wybór i możliwości zakupu. 

 

Nie możemy wrzucać wszystkich do jednego worka i stwierdzać, że wszystkie oferty z Chin łamią zasady, bo tak nie jest. Masz rację, pojawiają się oferty, które są sprzeczne z zasadami, ale tak się dzieje również w przypadku ofert z Polski. 

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Specjalnie dla Ciebie 😁 i kategoria, i opis i zdjęcie vs tytuł i wysyłka z Chin czyli Kupujacy zapłaci jeszcze VAT i podatek...full wypas

Białe puchowe kapcie - Czarny M. 10869396700 - Allegro.pl 2021-08-02.jpg

_HolaOla_
Moderator
Moderator

@pinsplash Dziękuję za poświęcenie w poszukiwaniach, oferty usunięte. 

oznacz moderatorów