anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Termin ważności

Kategorie
Inne
Inne 25
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
156
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
3
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
6
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
14
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
19
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
21

Termin ważności

#1 Nowicjusz#

Dlaczego nie wprowadzicie okna, w którym obowiązek miałby sprzedający wpisywać termin ważności produktu który taką datę posiada. Ułatwiło by to i przyspieszyło zawieranie umów.  

Za każdym razem pytając o termin ważności produktu tracę czas a obowiązkiem sprzedającego jest i tak taką datę wystawić. ????????????????

Pozdrawiam 

Grzegorz

3 Komentarze
#8 Zapaleniec#

Niestety sytuacja jest bardziej skomplikowana niż można by się spodziewać, nie wiadomo jakich produktów dotyczy ten temat. Co do zasady to można sprzedawać produkty które mają aktualną datę ważności do spożycia więc podawanie konkretnych terminów nie jest wymagane przepisami prawa. Ważne że by w momencie sprzedaży produkt był zdatny do użytku. Należy też zwrócić uwagę że wiele towarów ma daty przydatności kilku/kilkunastoletnie więc podawanie konkretnych dat nie ma najmniejszego sensu. Kolejna sprawa to że sprzedawcy posiadają towary z różnych dostaw i niemożliwym było by precyzyjne podawanie dat dla każdej sztuki. W przypadku produktów z krótkimi datami przydatności do spożycia/użytku (produkty spożywcze itp.) należy przemyśleć zakupy przez internet. W przypadku wątpliwości co do daty najlepiej skontaktować się bezpośrednio ze sprzedawcą bo tylko on będzie w stanie udzielić rzeczowych i wyczerpujących informacji.

#21 Demiurg#

Powinno być coś takiego. Mi sprzedano niedawno na Allegro kilka paczek herbaty przeterminowanej o 18 miesięcy. Do głowy mi nie przyszło pytać przed zakupem o termin przydatności - trudno było przypuszczać, że sprzedawca może być aż tak nieuczciwy. Oczywiście negatywa zarobił.

#12 Orędownik#

@xyz96 powinnaś j zgłosić do odpowiednich organów. Sprzedaż przeterminowanej żywności podlega karze grzywny.