anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wprowadzenie automatycznych ostrzeżeń Allegro dot. zimnej elektroniki odebranej z paczkomatu itp.

Kategorie
kupujący
kupujący 668
inne
inne 145
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
1
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
76
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
204
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
85
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
687
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
386

Wprowadzenie automatycznych ostrzeżeń Allegro dot. zimnej elektroniki odebranej z paczkomatu itp.

Barzy_TPI
#12 Orędownik#

Jak w tytule. Proponuję, aby Allegro automatycznie wysyłało kupującym (i mocno eksponowało w dziale "elektronika") ostrzeżenia/komunikaty o tym, że przy niskich temperaturach należy elektronikę odebraną z paczkomatu itp. pozostawić w temperaturze pokojowej do powolnego (min. 1 godzinnego?) ogrzania, zanim się jej użyje.

Niestety część kupujących nie wie/nie myśli/zapomina o tym (również część sprzedających, przez co nie informują o tym) i zdarza się, że poprzez uruchomienie zimnej elektroniki albo nawet podłączenie jej do prądu, uszkadza (ew. całkowicie niszczy) tą elektronikę. A co się dzieje po takim uszkodzeniu, można łatwo się domyśleć.

Myślę, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego zgłaszam tą propozycję.

6 Komentarze
Barzy_TPI
#12 Orędownik#

Ups, zapomniałem:

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

mdrogeria
#21 Demiurg#

nie sądzę żeby to przeszło systemowo , a druga sprawa klient może nie odczytać wiadomości , wrzucaj informację do paczki i po problemie .

Barzy_TPI
#12 Orędownik#

@mdrogeria  Zdaję sobie z tego sprawę i informuję innych, ale ostatnio sobie tak pomyślałem, że masa ludzi nie jest świadoma tego zagrożenia lub zapomina o nim, więc stwierdziłem, że warto podzielić się takim pomysłem.

Tymex_Computing
#7 Wielbiciel#

Ktoś tam pamięta że tak trzeba było robić w dawnych czasach jak były zimne luty i duże moce 🙂 ale jeśli chodzi o skraplanie to w dzisiejszych czasach jak płyty są pokryte laminatem to myślę że już nie ma tego problemu - czy to jest faktyczny problem że coś się zepsuło z powodu mrozu i włączenia w mieszkaniu zimnego urządzenia ? jakie to było urządzenie?

 

PS - ważne jest też że w czasach mrozu czyli zimą bezwzględna wilgotnośc powietrza jest bardzo niska - znacznie niższa niż latem.

Barzy_TPI
#12 Orędownik#

Nie znam statystyk, ale wiem, że takie uszkodzenia się zdarzają. Np. gdy ktoś ma paczkomat blisko domu i po kilku/kilkunastu minutach po odebraniu przemarzniętego przedmiotu z paczkomatu, taki lodowaty przedmiot podłącza do prądu i próbuje uruchomić.

Na wilgotności powierza się nie znam, ale mam w domu aktualnie 65-70%, a dużo ludzi używa dodatkowo nawilżaczy powietrza, nawet przy takich warunkach jak u mnie, które wydają mi się być górną granicą jakiegoś optimum.

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@Barzy_TPI bardzo dziękuję, że podzieliłeś się z nami swoim pomysłem, ale w najbliższym czasie nie wdrożymy go u nas. Nie oznacza to, że sprawa nie jest istotna, wręcz przeciwnie takie informacje mogą być bardzo pomocne dla kupujących, ale to raczej temat do materiałów edukacyjnych, czy artykułów, a nie komunikaty, które będziemy prezentować w ofertach. Ta kwestia dotyczy produktów z jednej kategorii, z konkretną metodą dostawy oraz o określonej porze roku, więc to temat bardzo jednostkowy. 

oznacz moderatorów