anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wprowadzić kontrolę rozliczeń dojazdów DPD

Kategorie
kupujący
kupujący 654
inne
inne 139
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
37
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
68
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
188
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
77
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
649
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
370

Wprowadzić kontrolę rozliczeń dojazdów DPD

nikl
#13 Ambasador#

Te dojazdy są naliczane nawet wtedy, gdy usługa nie została ani zlecona, ani wykonana. Proszę naliczać wyłącznie wtedy, gdy faktycznie wzywamy DPD przez stronę i faktycznie kurier zabiera mniej niż 4 paczki. Proszę stworzyć narzędzie kontroli. W opłatach możliwość wyświetlania, filtrowania, sortowania po datach faktycznego ZLECENIA i WYKONANIA usługi, a nie po datach obciążenia konta. Proszę zrobić listę zleceń podjazdów DPD, aby można było łatwo porównać z listą opłat za konkretny dzień i ilość paczek.

5 Komentarze
Client:44052296
#21 Demiurg#

Czy się wozi czy się nosi podjazd się należy 😆

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Wymaga uzupełnienia

Cześć. Dziękuję za wiadomość i rozumiem Twoje zdenerwowanie, ale opłaty są naliczane zgodnie z informacjami, jakie przekazuje nam przewoźnik. Jeśli nie zgadzasz się z jakąś opłatą, to masz prawo złożyć reklamację. 

Poproszę o wygenerowanie dla Ciebie zestawienia listy zleceń podjazdów, ale potrzebowałabym informacji na temat: 
- konta (czy chodzi wyłącznie o konto, z którego teraz piszesz),
- za jaki okres,
- jakie numery przesyłek. 

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

DPD DPD wkrótce pożegnamy się 

Client:44052296
#21 Demiurg#

Powinni utworzyć odział a nawet pluton ekspertów DPD 🤣

@ko_alka przy tak dużej liczbie nieścisłości do usług czołowego przewoźnika na Allegro taki DPD_ekspert bardzo by się przydał

nikl
#13 Ambasador#

Pani Moderator, to nic nie da. Nie może Pani sprawdzać w DPD, ponieważ oni sami potrafią sobie dopisać zlecenie podjazdu. Zrobiłem taki eksperyment: zawiozłem paczkę wprost na sortownię DPD osobiście. W chwili oddawania paczki sprawdziłem statusy śledzenia. Jakież było moje zdziwienie, gdy następnego dnia dopisano ze wsteczną datą, że kurier DPD rzekomo przyjechał do mnie godzinę wcześniej po tą paczkę, sam ją zawiózł, a jeszcze wcześniej dostał oczywiście zlecenie. W tej sytuacji reklamowanie nic nie da, bo dane DPD są fałszowane wstecz. Usługi podjazdu są dopisywane masowo, nawet jeśli tych usług w ogóle nie wykonano. Allegro przykłada rękę do fałszowania danych i okradania własnych użytkowników, bo przecież ta usługa nazywa się Allegro DPD i to Wy jesteście odpowiedzialni za wyłudzenia, celowo utrudniając kontrolę.

Musicie więc rejestrować faktyczne zlecenia wykonywane z poziomu Allegro i tylko takie zlecenia rozliczać. Musi być dostępna lista zleceń sortowana datami, lista ilości odebranych paczek i lista pobranych opłat sortowana nie datami obciążenia, tylko datami faktycznego wykonania danej usługi.

oznacz moderatorów