anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakaz wystawiania kilkuset takich samych aukcji.

Kategorie
kupujący
kupujący 525
inne
inne 104
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
20
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
85
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
150
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
69
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
460
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
259

Zakaz wystawiania kilkuset takich samych aukcji.

Problem istnieje już od dawna ale ostatnio osiągnął już bardzo niepokojący poziom. Opiszę go na dzisiejszym moim zakupie a raczej próbie zakupu. Chciałem zakupić słuchawkę bluetouth do swojego telefonu. W filtrach określiłem parametry jakie mnie interesowały i cenę - od 40 do 60 zł. Wyświetliło mi się sto stron i okazuje się że przy przeglądnięciu ich wszystkich nadal jestem przy kwocie 45 zł. i nie mogę obejrzeć tych powyżej 45 zł bo ich już w tych 100 stronach nie ma. Problem w tym że sprzedający żeby utrudnić wybór umieszczają zamiast jednej aukcji  np. 600 albo 1000 aukcji z tą samą słuchawką. Kupujący jest zmuszony marnować swój czas i w końcu tak jak ja poddaję się i idę do sklepu gdzie taki problem nie istnieje. Proponuję aby scalać takie aukcje automatycznie albo najprościej nałożyć dodatkową opłatę za taki manewr. Problem jest już mocno nabrzmiały. Rozmawiam z wieloma ludźmi i także mają już tego dosyć. Proszę zróbcie z tym coś bo to na prawdę zniechęca i utrudnia w sposób bardzo męczący zakup.

31 Komentarze
vonNogay
#14 Krzewiciel#

Wg mnie taki śmietnik w kategoriach jest Allegro na rękę, bo wtedy sprzedawcy muszą płacić za wyróżnienia, aby ich oferta została zauważona. Kupujący, którzy przeszukują dalsze, niepromowane oferty to pewnie niewielka część użytkowników, więc ogólnie nie wpływa to na wizerunek serwisu.

domkar04
#13 Ambasador#

Zgadzam się z postulatem. Jeżeli widzę, że sprzedawca powiela oferty, to po prostu u niego nie kupuję. Wolę zapłacić więcej sprzedawcy, który szanuje mój czas, pozwalając mi normalnie przeglądać jego oferty, a nie każąc oglądać dwa-trzy te same produkty na jednej stronie wyszukiwania.

aragil
#15 Entuzjasta#

"Takie działanie według szacunków spółki miałoby się przyczynić do wzrostu liczby wystawianych ofert – do końca 2020 roku miałoby to być w sumie 200 mln"

Przecież ma być wzrost wystawianych ofert.😎

 


https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/miliard-zl-na-rozwoj-allegro-w-2020-roku-ipo-to-nie-decyzja-za...

nicooo1
#8 Zapaleniec#

@aragil @vonNogay No niestety macie rację, jak widać z jakości robi się "jakoś". Szczerze mówiąc na niektóre oferty aż ciężko patrzeć bo wylewa się fala takiej typowej januszerki i prawie naginania rzeczywistości byle tylko opchnać towar. I to powielone kilkaset razy. Moim zdaniem jeśli ktoś oferuje wysoki poziom sprzedaży i fachowe podejście, a przy tym nie jest nachalny to ma małe szanse na przebicie się przez "sprzedażową patologię". A że ta patola daje regularny grosik do Allegro to przecież nie będą chcieli tego zmieniać. Boje się że to w końcu doprowadzi do takiej sytuacji gdzie największymi sprzedawcami będą właśnie Ci co najwięcej krętaczą. A ludzi z ideą i zasadami zepchną do konta. Z cichym błogosławieństwem Allegro. Bo hajs się musi zgadzać. 

aragil
#15 Entuzjasta#

e b a y  z automatu od razy blokuje wystawienie tej samej oferty przez sprzedawcę.😄

Knowhere
#21 Demiurg#

@aragil No i plan się rypnął, bo nie dociągnęli do 200 mln aktywnych ofert.

Knowhere
#21 Demiurg#

@domkar04 Mnie bardziej drażni to, że w mejlach z nowymi ofertami taki syf przychodzi (a w mejlu jak wiadomo pokazuje tylko 100 ofert na wyszukiwanie) i zajmuje miejsce temu, co faktycznie by mnie interesowało.

-M4ciek-
#8 Zapaleniec#

w działach z ubraniami jest to samo... jest przykładowo różowa kurteczka która jest wystawiona i opisana wszystkimi możliwymi kolorami i tak 10x to samo, zmieniają się nieznacznie tylko tytuły ofert

Witek4000
#7 Wielbiciel#

Dzisiaj zrobiłem takie doświadczenie. Wybrałem zakup słuchawki bezprzewodowej bluetooth w zakresie cenowym od 79 do 79 zł. Czyli dokładnie za 79 zł. I co???? 100 stron w tej cenie. Dlaczego to ograniczenie do 100? To po pierwsze. a po drugie tak na prawdę jest tam może kilkadziesiąt różnych ofert. Reszta to zdublowane oferty tej samej słuchawki. I jak mam dotrzeć do tych kolejnych ofert które się nie wyświetliły bo mogę oglądać tylko 100 stron. Sprzedający sami się blokują. Nawet pewnie nie zdają sobie z tego sprawy, że jego oferty mogą się nie wyświetlić przez takie dublowanie. Jeśli np. wystawię 10 000 aukcji z tą samą słuchawką to może być tak, że tylko moje na tych 100 stronach się wyświetlą. A reszta jak będą mieli pecha to ...... I tu miejsce na działania ze strony Allegro.

remekpl
#8 Zapaleniec#

Ja nie miałem nigdy takiego problemu, po prostu sortuj zawsze wg sprzedaży największej ilości i mam od góry produkty najchętniej kupowane.. także polecam ten sposób bo wiele ludzi traci czas i w ostateczności widać co się najlepiej sprzedaje.. Ale mimo to zawsze czytam opinie o danych produktach bo można jednak się naciąć.. pozdrawiam 🙂

oznacz moderatorów