anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakaz wystawiania kilkuset takich samych aukcji.

Kategorie
Kupujący
Kupujący 245
Inne
Inne 60
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
52
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
53
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
69
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
49
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
205
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
154

Zakaz wystawiania kilkuset takich samych aukcji.

Problem istnieje już od dawna ale ostatnio osiągnął już bardzo niepokojący poziom. Opiszę go na dzisiejszym moim zakupie a raczej próbie zakupu. Chciałem zakupić słuchawkę bluetouth do swojego telefonu. W filtrach określiłem parametry jakie mnie interesowały i cenę - od 40 do 60 zł. Wyświetliło mi się sto stron i okazuje się że przy przeglądnięciu ich wszystkich nadal jestem przy kwocie 45 zł. i nie mogę obejrzeć tych powyżej 45 zł bo ich już w tych 100 stronach nie ma. Problem w tym że sprzedający żeby utrudnić wybór umieszczają zamiast jednej aukcji  np. 600 albo 1000 aukcji z tą samą słuchawką. Kupujący jest zmuszony marnować swój czas i w końcu tak jak ja poddaję się i idę do sklepu gdzie taki problem nie istnieje. Proponuję aby scalać takie aukcje automatycznie albo najprościej nałożyć dodatkową opłatę za taki manewr. Problem jest już mocno nabrzmiały. Rozmawiam z wieloma ludźmi i także mają już tego dosyć. Proszę zróbcie z tym coś bo to na prawdę zniechęca i utrudnia w sposób bardzo męczący zakup.

30 Komentarze
starocerkiewny
#10 Popularyzator#

Niestety, allegro nic z tym nie zrobi, bo w ten sposób ich kierownicy FAŁSZUJĄ dane o liczbie aukcji chwaląc się w mediach rzekomym rozwojem portalu i rypiąc inwestora na premiach.

Allegro wprowadziło "łączenie podobnych ofert" co oczywiście jest karykaturalną namiastką tego fałszerstwa, jakiego dokonują w celach marketingowo-premiowych ich kierownicy.

Nie liczyłbym na to, że ci ludzie przestaną oszukiwać i zaczną walczyć z tą patologią - od lat mają w poważaniu użytkowników i jedyne o co dbają to własne premię od urojonych celów korporacyjnych.

maxr01
#15 Entuzjasta#

Zgadza się, Allegro nic z tym nie zrobi. Nie jestem w stanie przeglądać wszystkich kategorii, ale w mojej branży jest kilku sprzedających, co maja wystawione po 200 , 300 czy 400 tys. aukcji. Oczywiście nie są to różne produkty. Jak się wyświetli listing - to ileś tam stron zajmuje ten sam produkt jednego sprzedającego. 

Allegro nic z tym nie zrobi, gdyż nabijają oni statystyki. Weź sobie z 10-ciu takich sprzedawców i policz ile procentowo zajmują ich oferty. To po prostu jest nabijanie statystyk.

TaniZamek
#8 Zapaleniec#

A mnie w tym wszystkim denerwuje bardziej fakt, że wybierasz określone parametry, a allegro i tak będzie wyświetlać te które uznaje za najtrafniejsze/ promowane/ sponsorowane. Albo czasami brak bardziej trafnego parametru, co sprawia, że trzeba grzebać w treści każdej aukcji. 

lukasjed
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  czy moderatorzy wypowiedzą się jakoś w tej kwestii? Czy Wy w ogóle cokolwiek robicie poza zbijaniem bąków?

domkar04
#12 Orędownik#

gdyby allegro usunęło powielane oferty, to wtedy byłaby większa szansa, że kupujący coś kupi (= allegro zarabia prowizję), bo nie będzie musiał się przebijać przez 50 stron tego samego produktu ale cóż ¯\_(ツ)_/¯

Client:77491825
#1 Nowicjusz#

Allegro powinno zapobiegać zasypywaniu wyników wyszukiwania tym samym przedmiotem wystawionym 100 razy, przeszkadza to w znalezieniu tego czego się naprawdę szuka

robo-tech_pl
#8 Zapaleniec#

Szkoda że nawet w tej szatańskiej zakładce 👺 "Najtaniej od" tego nie filtrują. Przecież tu można to zrobić "trzema linijkami" kodu JavaScripts aby pokazać tylko jedną ofertę jeśli jest więcej niż...jedna tego samego sprzedawcy - też cisza... Nie wymaga to nawet pracy na serwerze czy jakichś zaawansowanego sprawdzania ofert. Skoro są dwie oferty to wiadomo że to ten sam produkt - wystarczy filtr po loginie sprzedawcy pewnie w JS 🙂

 

 

Może warto przekazać do IT - nie ma za co 🙂 

 

 

W wielu ofertach w zakładce "Najtaniej od" wszystkie 5 zajmuje jeden Janusz.... często z wskaźnikiem poleceń poniżej 98% ..... byle zająć wszystkie pozycje. 

 

 

Sami też mamy nieliczne oferty x 2 jedna wyróżniona (ma wyższą cenę) druga normalną niższą (wiadomo inne prowizja). Ale różnica cen już eliminuje możliwość aby były jedna pod drugą. 

 

kulfix
#7 Wielbiciel#

Dokładnie, jak widze takie oferty to omijam sprzedajacego łukiem. Irytujace jest to,ze w niektorych wynikach da sie polaczyc te same oferty a w innych sie nie da. Nie wiem czym to jest spowodowane. Aha widze,ze zrobili sobie pokoik do wylewania zali a nikt z tym nic nie robi, pomysl jest od marca, jako nowy - kiedy chca sie tym zajac w 2028?

 

maxr01
#15 Entuzjasta#

Gdyby Allegro usunęło powielające się oferty to satysfakcja kupujących bardzo by wzrosła.

Niestety, nie idzie to w parze ze strategią Allegro. Ilość aukcji spadłaby o ok. 70%, a to nie byłoby na rękę serwisowi.

Osobiście przy zakupach omijam sprzedawców wystawiających po kilkadziesiąt ofert tego samego produktu, wręcz wyszukuję mniejszych sprzedawców z mniejszą ilością wystawionych aukcji. Jak widzę sprzedawcę, który ma ponad 1000 aukcji - omijam go, gdyż tylko zaśmieca wyszukiwarkę.

LICYTACJA_PL
#8 Zapaleniec#

Owszem zgadzam się z tym. Maxymalnie tylko kilka ofert do danego produktu, wtedy wyróżnianie go ma znacznie większy sens

oznacz moderatorów