anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup i dostawa z poza Unii Europejskiej – Azja (Chiny) - Afryka - Ameryka i pozostałe kontynenty

Kategorie
Kupujący
Kupujący 249
Inne
Inne 60
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
65
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
53
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
68
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
49
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
195
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
155

Zakup i dostawa z poza Unii Europejskiej – Azja (Chiny) - Afryka - Ameryka i pozostałe kontynenty

ZibiK30
#18 Luminarz#

Wprowadzenie zmian dotyczących informacji serwisu Allegro o sprzedawcy, który nie spełnia poniższych warunków.
Skoro Allegro stoi na stanowisku, że nie można nikomu zabronić sprzedaży to fajnie by było przynajmniej informować kupujących z czym taki zakup się wiąże i jakie zagrożenia przynosi kupującym.


Dotyczy:
Dotyczy sprzedawcy gdzie: miejsce zwrotu, reklamacji jak i jego lokalizacja firmy, zamieszkania jest to rejon w którym nie mamy wpływu egzekwowania przepisów prawa w sądach Polskich lub Unii Europejskiej.
Problem polega na tym, iż gwarancje zwrotów i ich kosztów, innych problemów z zakupionym towarem oraz ich ewentualnych nieszczęśliwych następstw, nie można rościć przed naszymi sądami instytucjami typy rzecznik praw konsumenta itd. a Allegro wprost nie zobowiązuje się do pokrycia dodatkowych kosztów co może tylko uczynić sąd miedzy stronami zawartej umowy kupna - sprzedaży.
Kupujący często po zakupie dowiaduje się, ze zwrot, odstąpienie od umowy, reklamacje wiążą się z dużymi kosztami które trzeba ponieść lub długim czasie oczekiwania i załatwiania sprawy.
**********

Warunki / Oczekiwania
Każda firma, sprzedawca który nie spełnia warunku zwrotu, reklamacji oraz dochodzenia roszczeń przed sądem na terenie Polski, powinna być  wyraźnie oznaczona jako transakcja ryzykowna a w opisie podane informacje jakie ryzyko podejmujemy przy zawarciu umowy z taką firmą. Informacja powinna się znajdować wszędzie tam, gdzie w tej chwili są oznaczenia typu "Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy + ryzyko" "Super Sprzedawca + ryzyko" Kraj dostawy + ryzyko, zakładka reklamacje + ryzyko,  zwroty + ryzyko, o sprzedającym + ryzyko oraz przy nazwie sprzedawcy nazwa + ryzyko i pozostałe wyznaczniki opisy bezpiecznego profilu sprzedawcy, prywatnego, zweryfikowanego, wszędzie, gdzie kupujący szuka informacji o danym sprzedawcy, towarze , dostawie, reklamacji itd.
chiny2.png

Cel:
Ma to służyć Prawdziwemu bezpieczeństwu kupujących, którzy w widoczny sposób będą mogli się dowiedzieć jakie ryzyko podejmują przy takiej umowie. Słowo „ryzyko” jest kluczowe dla informowania kupujących. Oznaczenie w postaci nazwy „ryzyko” może być również częściowo, tam gdzie będzie to konieczne dla wyglądu lub technicznie, zastąpione jakimś znakiem graficznym.


chiny4.png

 

Warunkiem pozbycia się takiej ostrzegawczej informacji musi być towar dopuszczony do obrotu i handlu na rynku europejskim oraz podanie ostatecznej ceny zakupu zawartej w miejscu do tego przeznaczonym zgodnie z art. 543 k.c. jak i zwroty, reklamacje  na terenie Polski według polskich przepisów z dopuszczeniem innych krajów Unii Europejskiej w której warunkiem jest zarejestrowana firma sprzedawcy wg branży sprzedawanych usług i towarów.
**********

Obserwujący forum AG widzą te problemy i co jakiś czas można o nich czytać. Gdy zachodzi potrzeba odesłania towaru w ramach reklamacji, zwrotu lub płacenia ukrytych kosztów cła i vat-u. Myślę, że Allegro w oczach kupujących zyska jeszcze większe zaufanie do miejsca zakupów jak i wyeliminuje to straty kupujących oraz Allegro wynikające ze sprzedaży "nieregulowanych" sprzedawców poza jurysdykcją prawa Unijnego i krajowego.
**********

Są różne wyjścia z sytuacji, innym rozwiązaniem patrząc też na stronę biznesową spółki allegro. Można zrobić jedną ogólną informacje dla sprzedających o zagrożeniach i ryzyku, jednak musiałby to być poboczny serwis sprzedażowy na wzór allegrolokalnie, np. allegroglobalnie, gdzie po wejściu na niego byliby wszyscy sprzedawcy noszący wszelkie w/w ryzyka dla kupujących, tym samym tam dodatkowo mogliby też wystawiać się nasi sprzedawcy chcący sprzedawać poza EU, myślę, ze automatycznie też zwiększyło by się ilość takich sprzedawców. Takie wyjście pozwoli się rozwijać spółce globalnie bez szkody dla kupujących z Polski i EU. Ważne, aby wyraźnie ryzykowne zakupy oddzielić od pozostałych.

oznacz moderatorów