anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zgłaszajcie swoje pomysły!

Kategorie
Kupujący
Kupujący 253
Inne
Inne 60
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
119
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
47
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
60
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
45
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
170
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
146

Zgłaszajcie swoje pomysły!

nat_not
Moderator
Moderator

Nadszedł czas, by oddać w Wasze ręce zupełnie nową przestrzeń w ramach Allegro Gadane. Dzięki niej w prosty sposób zgłosicie swój pomysł na usprawnienie serwisu Allegro i będziecie mogli śledzić jego dalsze losy.

 

Dlaczego uruchamiamy “Zgłoś swój pomysł!”?

Od początku istnienia naszej społeczności zgłaszacie pomysły na nowe rozwiązania lub ulepszenie tych już istniejących w Allegro. Do tej pory były one rozproszone w wielu wątkach Gadane. Teraz będziecie mogli je dodawać i śledzić zebrane w jednym miejscu. Inni użytkownicy zyskają możliwość wsparcia Waszego stanowiska poprzez głosowanie. Pomoże nam to w ocenie, na ile proponowana zmiana jest wyczekiwana przez całą społeczność.

“Zgłoś swój pomysł!” to miejsce, w którym czekamy na pomysły dotyczące dużych zmian, wprowadzenia nowych funkcji lub rozwiązań. Jednocześnie jest to przestrzeń idealna, by zgłosić potrzebę niewielkich usprawnień, które pomogą Wam w codziennym korzystaniu z Serwisu np. możliwość usuwania nieużywanych cenników dostawy.

 

Rola całej społeczności

Każda opinia jest dla nas wartościowa, jednak w nowym procesie zgłaszania pomysłów duże znaczenie przypisujemy popularności opisywanych usprawnień mierzonej poprzez liczbę oddanych głosów. “Zgłoś swój pomysł!” pozwoli nam poznać Wasze potrzeby tutaj, na forum publicznym. Cały proces nabierze więc większej przejrzystości.

 

Jak poruszać się w nowej przestrzeni?

Pomysły innych możecie przeglądać w ramach kategorii lub etykiet dodanych podczas zgłoszenia. 

Jeśli zależy Wam na tym, żeby być na bieżąco, będziecie mogli korzystać również z opcji sortowania po statusie pomysłu. Każdy świeżo dodany uzyska status “Nowy pomysł”. Czasem będziemy oczekiwali jego doprecyzowania i wtedy oznaczymy go statusem “Wymaga uzupełnienia”. Kiedy trafi dalej, będzie “Weryfikowany”. Przyjęty zostanie “Zaakceptowany” i w konsekwencji “Zrealizowany”. Prawdopodobnie część pomysłów zostanie “Odrzuconych”

 

Jak zgłaszać pomysły?

Dodanie pomysłu jest tak łatwe, jak napisanie posta w Allegro Gadane. Wystarczy wykonać tych 5 kroków:

 1. Na stronie “Zgłoś swój pomysł!” kliknij w przycisk “Podziel się pomysłem”. 
 2. Opisz dokładnie co i w jaki sposób chcesz ulepszyć.
 3. Przypisz pomysł do jednej z trzech kategorii (“Kupujący”, “Sprzedający” albo “Inne”, jeśli rozwiązanie dotyczy funkcji Allegro przydatnej wszystkim użytkownikom).
 4. Możesz dodać maksymalnie 5 etykiet określających jeszcze dokładniej czego dotyczy Twój pomysł.
 5. Kliknij “Udostępnij”. 

 

Co dalej?

Każdy pomysł będzie najpierw poddany ocenie społeczności. Ci, którym się spodoba, poprą go poprzez oddanie na niego głosu (kliknięcie łapki z uniesionym kciukiem). Pomysły, które zbiorą największą liczbę głosów, przeanalizujemy i podejmiemy decyzję, co się dalej z nimi stanie.

Damy Wam znać zarówno o zaakceptowaniu, a następnie realizacji, jak i odrzuceniu najpopularniejszych proponowanych przez Was rozwiązań. W tym drugim przypadku zawsze też otrzymacie od nas informację, dlaczego dany pomysł nie może zostać zrealizowany. Zamieścimy ją w wątku, w którym został zgłoszony.

Ramy czasowe poszczególnych etapów przekażemy Wam w najbliższym czasie.

 

Zgłaszając pomysł, pamiętajcie o kilku zasadach

Tak jak na każdym forum Allegro Gadane, również w “Zgłoś swój pomysł!” obowiązuje Regulamin Społeczności. Pamiętajcie, że odpowiadacie za zamieszczane treści, dlatego nie powinny one naruszać przepisów obowiązującego prawa oraz przyjętych norm moralnych, obyczajowych i społecznych.

Zgłaszane pomysły powinny dotyczyć funkcji Allegro. Uprzedzamy więc, że będziemy usuwać pomysły dotyczące np. zmiany wysokości prowizji, polityki personalnej itp. oraz te niepoważne, zamieszczone dla żartu.

Zwróćcie uwagę również na to, by:

 • sprawdzać, czy pomysł, który chcecie dodać, nie był już wcześniej zgłoszony;
 • w ramach jednego zgłoszenia skupić się na jednym pomyśle;
 • opisywać swoje pomysły możliwie jak najdokładniej;
 • podać przykład konkretnej sytuacji, w której proponowane rozwiązanie będzie pomocne dla sprzedających lub kupujących;
 • posługiwać się poprawnymi nazwami (a także adresy) zakładek czy kategorii, które obowiązują w Allegro;
 • nie linkować do stron internetowych niezwiązanych z Allegro;
 • nie podawać nazw portali lub sklepów internetowych, nawet gdy opisujecie rozwiązania, które one stosują.

Powodzenia i dziękujemy za Waszą kreatywność!

28 Komentarze
Antar3
#9 Pomysłodawca#

Po zalogowaniu natychmiast pojawia się ramka z tekstem: ALLEGRO

Daj nam znać, co o nas myślisz!  a na dole przyciski: TAK, CHĘTNIE  oraz NIE, DZIEKUJE na samym dole napis: jeśli wyrazisz zgodę ankieta otworzy się w nowej karcie.

A jak raz odpowiedziałem, to nie zmienia niczego i w dalszym ciągu pojawia się ramka zatrzymująca pisanie np. odpowiedzi. Gdy drugi raz wyraziłem zgodę pojawił się tekst, że już raz udzieliłem odpowiedzi i ponownie już nie mogę, a po chwili ponownie pojawia się znowu ta sama ramka i tak dookoła wojtek....

Jeszcze coś mam dodać?

Knowhere
#21 Demiurg#

@Antar3 "Jeszcze coś mam dodać?" - tak, uBlocka do przeglądarki😏

fanta1978
#7 Wielbiciel#

Taki pomysł - taka potrzeba.
Wyszukuję jakiś produkt ale chce u jednego sprzedawcy kupić kilka różnych produktów, dobrze by było gdyby w wyszukiwarce można było wpisać kilka produktów i opcja wszystkie u jednego sprzedającego - lub jakkolwiek inaczej to zorganizowane. Koncepcja jest taka, ze jak mam 5 produktów to żeby nie było 4 sprzedających, 4 wysyłki, 4 opłaty za wysyłkę, 4 faktury, etc. Szukałem produktów gdzie udało się znaleźć u jednego sprzedającego ale wymagało to ogromu mojej pracy, a tak wyszukiwarka sama mogła by to zrobić za mnie

P.S. Kilka lat temu pisałem o przydatności funkcji zakupu wielu produktów od jednego sprzedawcy w jednej transakcji (koszyk) wówczas Allegro odrzuciło mój pomysł jako niepotrzebny jak widać jednak był sensowny to może teraz Allegro pochyli się nieco bardziej niż poprzednio 😉

DarkStoorM
#16 Inspirator#

@fanta1978 Już jest taka opcja. Jeżeli wybierzesz w pasku wyszukiwania "szukaj wielu", wyszukiwarka automatycznie pogrupuje oferty według sprzedającego.

Wpisujesz po prostu frazę i dodatkowo wybierasz kategorię, Allegro resztę zrobi za Ciebie. Możesz nawet wybrać inną ofertę w wyniku wyszukiwania

DarkStoorM_0-1621765258726.png

 

fanta1978
#7 Wielbiciel#

Dzięki za info i za wyjaśnienie, faktycznie o to mi chodziło 👍

starocerkiewny
#10 Popularyzator#

To się mija z celem - od dekady psujecie ten portal, jedyny w miarę sensowny pomysł to Smart, cała reszta to niedorzeczność goniąca niedorzeczność. Zgłaszanie wam pomysłów to DRAMAT, jakby rozmawiało się z botami o poziomie gimnazjum szkoły specjalnej. 
Chcecie pomysłów, to niech je ktoś merytorycznie analizuje, odpisuje i wynagradza. Nikt normalny nie będzie tracił czasu na współpracę w konwencji "pisz na Berdyczów" i "gadał chłop do obrazu a obraz ani razu".

Knowhere
#21 Demiurg#

@fanta1978 Ta opcja jest już jakoś ze 2 lata, a może nawet i dłużej - refleks szachisty😁

fanta1978
#7 Wielbiciel#

🙈no to faktycznie bystry jestem...

oznacz moderatorów