anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
×

zmiana w systemie ocen.

Kategorie
Kupujący
Kupujący 154
Inne
Inne 51
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
272
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
12
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
9
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
22
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
35
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
36

zmiana w systemie ocen.

domkar04
#11 Animator#

ocena za koszt wysyłki powinna zniknąć - jeżeli kupuję przedmiot, to oznacza, że akceptuję także jego koszt wysyłki. bo chyba nie kupuję specjalnie przedmiotu z dostawą za 200 złotych by móc później wystawić 1 gwiazdkę za koszt wysyłki? no i są przypadki, że klienci wybierają np. dostawę za 20 zł, a mogli wybrać taką za 6 zł, a później dają niską ocenę kosztów wysyłki. no to już jakby jest ich problem, koszt wysyłki zaakceptowali składając zamówienie.

zamiast tego powinna się pojawić ocena czasu realizacji zamówienia - to nie jest to samo co ocena czasu dostawy. dostawa zależy częściowo od przewoźnika, ale czas realizacji (wysłania, nie dostarczenia) zamówienia w pełni zależy od sprzedawcy. chodzi o czas, w jakim sprzedawca wydrukował etykietę, zapakował paczkę i ją wysłał. a czy ta paczka dotrze do klienta w ciągu 1 dnia czy 3 dni to już nie zależy od sprzedawcy i to by już nie mogło podlegać ocenie. a jako kupujący mam prawo ocenić w gwiazdkach np. fakt, że sprzedawca wysyła towar po 4 dniach, chociaż w ofercie zadeklarował czas wysyłki do 24h.

no i może jeszcze ocena jakości realizacji zamówienia / ocena przygotowania paczki - czyli czy sprzedawca dobrze zapakował paczkę, czy ją prawidłowo zabezpieczył, czy oddzielił np. proszek do prania od produktów spożywczych etc. dzięki czemu inni kupujący by wiedzieli, jak dany sprzedawca prawdopodobnie zapakuje ich paczkę.

no i osobna ocena przewoźników - żeby inni kupujący wiedzieli, z kim mają do czynienia.