anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalnie, zagubiona paczka allegro one.

mik16
#8 Zapaleniec#

Kupiłem przedmiot na allegro lokalnie, paczkomaty allegro one. Status przesyłki utknął (dosyć dziwnie) na odebrana z paczkomatu (ale jest też przyjęta na magazyn, z tym że zanim odebrana?) przesyłka: A0009NRAQ9

I tak od miesiąca, sprzedający niby coś reklamuje, niby że dopiero po 30 dniach może złożyć reklamację, mamy jakąś dyskusję na allegro z pracownikiem. 

Ale ja nie mam ani przedmiotu ani pieniędzy. Co mogę zrobić? Aż tyle trzeba czekać?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

kostas11
#21 Demiurg#

@mik16 jeśli to zakup od osoby prywatnej to nie masz wyjścia musisz czekać, bo niebezpieczeństwo uszkodzenia lub utraty przechodzi na Ciebie w momencie nadania przez sprzedawcę 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mik16
#8 Zapaleniec#

Tak, zakup od osoby prywatnej. Ehh, czyli to allegro protect kasa w 2 dni to tak nie do końca 😉

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mik16 ale allegro protect nie służy do tego 🙂 jak zaginęła to dostaniesz odszkodowanie od przewoźnika tyle że trzeba odczekać 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak zakup 0os prywatnego to ty składasz reklamację ale sprzedający ją wysłał? Dyskusję po 14dniach odznaczasz jako nierozwiązaną i dostajesz możliwość złożenia wniosku o rekompensatę.

oznacz moderatorów

mik16
#8 Zapaleniec#

Jak na mnie, to w sumie ja powinienem reklamować? kto otrzyma odszkodowanie?

oznacz moderatorów

mik16
#8 Zapaleniec#

IMG_4701.jpeg

 A jak to się ma do zapisu „Odpowiedzialność za wysyłkę ponosi sprzedający”?

tak mi się to dzisiaj rzuciło w oczy. 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@mik16 Za wysyłkę, ale nie za dostawę.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Gonzopiel90
#7 Wielbiciel#

Za dostawę w takim razie kto odpowiada? Czyli kupując towar musi jeszcze go kontrolować i starać się rozwiązać problem np zagubienie towaru?

oznacz moderatorów

mik16
#8 Zapaleniec#

No właśnie bardzo mnie to dziwi, bo ja ze swojej strony nie mam jak tego kontrolować.

Nie mam obiektywu, nie wiem czy kupować następny, jak ten się odnajdzie to ciekawe co tam w nim urośnie po miesiącu nie-wiadomo gdzie. Dobrze że to za 700zł, bo to jakoś przeżyję. Ale droższe rzeczy na allegro lokalnie chyba sobie odpuszczę kupować, bo sprzedawać jak widać można bez problemów 😉

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Gonzopiel90 W przypadku sprzedaży prywatnej, sprzedawca odpowiada za towar do momentu jego wysłania. W przypadku problemów z przesyłką to kupujący zgłasza reklamację do przewoźnika. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów