anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co w przypadku nieopłacenia licytacji przedmiotu z możliwością zwrotu?

Jakub222444
#8 Zapaleniec#

Wylicytowałem przedmiot od firmy, mam więc 14 dni na zwrot od momentu otrzymania przedmiotu. Tylko – no właśnie – nie potrzebuję już tego produktu. Teoretycznie mógłbym opłacić to zamówienie i odesłać, ale to marnotrawstwo zarówno czasu mojego, sprzedawcy, jak i zasobów – kuriera itp. Napisałem więc do sprzedawcy, że chciałbym anulować zamówienie, żeby nie sprawiać kłopotu z odsyłaniem w ramach 14-dniowego zwrotu. Sprzedawca jednak mi nie odpisuje od 3 tygodni, a zakup nadal widnieje mi na liście jako "nieopłacony". Czy powinienem coś jeszcze zrobić? Oprócz opłacania i zwracania paczki, oczywiście, bo to zupełnie bez sensu

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

az1rael
#21 Demiurg#

nieopłacona licytacja po 30 dniach uznawana jest za niebyłą ale nie rób tak często bo ci allegro bana zasadzi. Napisz że rezygnujesz z zakupu sprzedawcy i tyle on sobie po takiej deklaracji sam wznowi szybciej aukcję

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak musisz to anuluj to zamówienie a sprzedawca po 7 dniach od momentu anulowania będzie mógł wystąpić o zwrot prowizji i wystawić przedmiot ponownie . Pamiętaj że często przedmioty wystawiane w licytacjach są dodatkowo wyróżniane czy promowane a koszty te nie są zwracane sprzedawcy i robią mu straty .

oznacz moderatorów