anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro One Box - Obsługa DPD

MAMY ROZWIĄZANIE!
kostas11
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  doszły mnie słuchy że zamiast UPS ma obsługiwać paczki DPD ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
61 ODPOWIEDZI 61
Butiktalulla
#13 Ambasador#

czyli jak rozumiem - mam wpisać deklarowaną wysyłkę - tego przewoźnika co u mnie jest najpóźniej ? ( UPS zlecenie do 13:30 / DPD  - cholera wie tak szczerze i nie wiem jak to sprawdzić ? ) Mój kod 32-543 - nie obrażę się o sprawdznie.

oznacz moderatorów
AGD-RTV-IT
#12 Orędownik#

@la_nika  napisał(a):


Jeżeli chodzi o godziny graniczne, to będziemy je uwzględniać, czyli gdy np. w danym regionie UPS dojeżdża do 13:00, a DPD do 15:00, to dla zamówień do godziny 13:00 może zostać przypisany DPD i UPS, a po godzinie 13:00 do 15:00 tylko DPD, po 15:00 znowu jeden lub drugi z przewoźników.


O jakich godzinach granicznych dla "regionu" w odniesieniu do DPD Pani pisze? DPD nie ma ustalonych godzin granicznych dla tych "regionów", czy kodów pocztowych. Godzina podjazdu jest wg indywidualnej umowy z przewoźnikiem, jeśli ktoś ją ma. Zresztą Allegro o tym informuje tutaj - Godziny graniczne nadawania przesyłek u przewoźników w ramach Allegro Smart! - podsumowanie – Wysyłk...

Zrzut ekranu_28-3-2024_165120_help.allegro.com.jpeg

Pozdrawiamy
Dział Sprzedaży
PHU MAR-SAT

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@la_nika dopytaj jeszcze czy to będzie losowo, czy co tydzień inny, czy jakoś przydzielone rejonami na stałe, bo jak ma być być codziennie inny kurier gratuluje pomysłu 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@la_nika czy dobrze zrozumiałem po wygenerowaniu listu

będę musiał sprawdzać kto dobierze ode mnie poszczególne przesyłki?

listy generujemy w czasie rzeczywistym,

przesyłki grupujemy przewoźnikami - każdy ma swój kąt

dopiero potem zlecamy odbiory

ups i dpd nigdy nie odbierają przesyłek w podanych godzinach,

nawet brak możliwości potwierdziliście nam w odpowiedzi na reklamację

co można jeszcze spartaczyć?

 

allegro dajcie podwójną premię temu co wpadł na ten pomysł. to jest geniusz

 

oznacz moderatorów
AGD-RTV-IT
#12 Orędownik#

@RED właśnie, odnośnie niedawnego zgłoszenia odebrania paczki z punktu przez kuriera DPD, dostaliśmy taką informację:

"otrzymaliśmy informacje, że paczka została odebrana terminowo następnego dnia roboczego. Co jest standardem w przypadku usług przewoźnika DPD."

To jak to w końcu jest? Bo albo jest tak, jak piszą w tym wątku Panie moderatorki i zostaliśmy oszukani przy prośbie o wykluczenie przesyłki DPD z jakości wysyłki. Albo rację miał doradca w zgłoszeniu i mamy nawijany tutaj makaron na uszy. 😎

Pozdrawiamy
Dział Sprzedaży
PHU MAR-SAT

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AGD-RTV-IT miałam na myśli właśnie te, ustalone z przewoźnikiem, godziny graniczne.

@RED informację dotyczące tego któremu kurierowi powinniście przekazać przesyłki będą widoczne w:

  • e-mailu z informacją o zakupie,
  • szczegółach zamówienia,
  • formularzu nadawczym Wysyłam z Allegro,
  • zakładce Zamówione przesyłki.
   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
accadia
#12 Orędownik#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Pytanie calkowicie na powaznie - ilu z Was (moderatorow) oraz pracownikow wpadajacych na takie kretynskie pomysly, ktore tylko dodaja mnostwo pracy, wprowadzaja zamieszanie i coraz bardziej ograniczaja mozliwosci sprzedajacych,  przepracowalo na Allegro jako typowy sprzedawca chociaz przez 3 miesiace?

oznacz moderatorów
NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

Oj tam, czepiasz się. Muzyka łagodzi obyczaje. Polecam Wojciecha Młynarskiego:

… Słów kilka w sprawie grupy facetów chcę tu wyglosićLecz zacząć muszę nie od konkretów, lecz od przeprosin.
… Skruszon szalenie o przebaczenie pokornie proszę,Że troszkę pieprzna będzie balladka, którą wygłoszę,
… Lecz mam nadzieję, że choć się w słowie tutaj nie pieszczę,To wybaczycie mi to, Panowie, raz jeden jeszcze.
… A więc: faceci wokół się snują co są już tacy,Że czego dotkną, zaraz zepsują. W domu czy w pracy
… Gapią się w sufit, wodzą po gzymsie wzrokiem niemiłym.Na niskich czołach maluje im się straszny wysiłek,
… Bo jedna myśl im chodzi po głowie, którą tak streszczę:"Co by tu jeszcze spieprzyc, Panowie? Co by tu jeszcze?"
… Czasem facetów, by mieć to z głowy, ktoś tam przerzuciDo jakiejś sprawy, co jest na oko nie do popsucia
… Już się prężą mózgów szeregi, wzrok się pali,Już widzimy, żeśmy kolegi nie doceniali.
… A oni myślą w ciszy domowej czy w mózgów treście:"Co by tu jeszcze spieprzyc, Panowie? Co by tu jeszcze?"
… Lecz choć im wszystko jak z płatka idzie - sprawnie i krótko,Czasem faceci, gdy nikt nie widzi westchną cichutko.
… Bo mając tyle twórczych pomysłów, takie zdolności,Martwią się, by im czasem nie przyszło tkwić w bezczynności.
… A brak wciąż wróżki, która nam powie w widzeniu wieszczem:"Jak długo można pieeprzyć, Panowie? No jak długo jeszcze?!"
… Pozwólcie proszę, że do konkretów przejdę na koniec.Okażmy serce dla tych facetów, zewrzyjmy dłonie, weźmy się w kupę,
… Bo w tym jest sedno, drodzy rodacy by się faceci czuli potrzebniW domu i w pracy.
… Niechaj ta myśl im wzrok rozpromienia, niech zatrą ręce,Że tyle jeszcze jest do spieprzenia, a będzie więcej.
Źródło: LyricFind
*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów
maliszewko2014
#10 Popularyzator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Jestem ciekaw jak rozwiążecie problem jakości wysyłki i terminów nadania dla allegro box jeżeli będziecie losowo przydzielać przewoźnika? U mnie UPS jest o 9:00 a dpd o 14 więc jak mam ustawić maksymalną godzina z dostawą na jutro?

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@maliszewko2014 Godzinę graniczną dla metody dostawy Allegro One możesz sprawdzić tutaj i bazować na tych danych przy obsłudze swoich zamówień.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
maliszewko2014
#10 Popularyzator#

To nie jest odpowiedz

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

od jutra przesyłki będą odbierać DPD i UPS każdy ma inne godziny odbioru wiec jak ustawie maks 14 to allegro box/ups już nie pojedzie a allegro box/DPD tak. wiec to już ma wpływ na wysyłkę

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@maliszewko2014 Już teraz przesyłki Allegro One realizowane są we współpracy z UPS i po wpisaniu swojego kodu pocztowego na wskazanej stronie zobaczysz godziny graniczne. Nie muszą się one pokrywać z godzinami, które ustalił przewoźnik dla przesyłek realizowanych przez siebie bez współpracy z Allegro One. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
maliszewko2014
#10 Popularyzator#

Czy dalej nie rozumiecie ze od jutra będzie allegro box obsługiwać tez DPD?

Że losowo będzie przydzielana firma kurierska UPS lub DPD?

wiec dwie rożne firmy o rożnych czasach będą obierać przesyłki allegro box

oznacz moderatorów
AGD-RTV-IT
#12 Orędownik#

@nat_not  napisał(a):

@maliszewko2014 Już teraz przesyłki Allegro One realizowane są we współpracy z UPS i po wpisaniu swojego kodu pocztowego na wskazanej stronie zobaczysz godziny graniczne. Nie muszą się one pokrywać z godzinami, które ustalił przewoźnik dla przesyłek realizowanych przez siebie bez współpracy z Allegro One. 


Na podanej stronie godziny graniczne dla UPS są podlinkowane do strony UPS, z godzinami granicznymi dla ich usług, co rozpoznać można po kodzie usługi kurierskiej:

Copy of COT UPS godziny graniczne (allegrostatic.com)

I są to godziny podjazdów pod adres, wbrew temu co jest podane w tabeli odbiorów dla Allegro One.

Nie ma, nie było i raczej nie będzie ze strony tego przewoźnika oddzielnych reguł dla AO. Pewnie podobnie będzie w przypadku DPD, czyli o odbiorze z punktu decyduje danego dnia kurier i odbiór następnego dnia, nawet jak się nada o godz. 7:00 w Żabce, to coś zupełnie normalnego. Nie wiem kompletnie, na podstawie czego Panie myślą, że doświadczeni sprzedawcy łykną wciskany w tym wątku kit...

Pozdrawiamy
Dział Sprzedaży
PHU MAR-SAT

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów
Jemzdrowo24_pl
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Chciałabym dopytać, jak będzie teraz wyglądało naliczanie dodatkowych opłat DPD za odbiory poniżej 4 paczek? Jeśli zlecimy odbiór paczek AO i DPD i będzie ich razem, dajmy na to 5, to te opłaty będą naliczane w przypadku DPD, czy nie?

oznacz moderatorów
kadus_ms_fb
#7 Wielbiciel#

Witam. Właśnie jak wyżej opisano co z płatnością za przesyłki dpd ? Przykładowo mam 1 paczke na One Box DPD i 1 na kuriera DPD. I na ONE BOX zgłaszam i przyjeżdża darmowo a e drugą paczkę żeby nie płacić to muszę zasuwać do punktu nadań ? Trochę bez sensu. Jeżeli tak to trochę bez sensu. Prościej byłoby aby DPD również był darmowy jak inni kurierzy. Bo tylko za DPD trzeba płacić.

oznacz moderatorów
kadus_ms_fb
#7 Wielbiciel#

Czy podjazdy niezależnie od ilości zgłoszonych paczek nadal są bezpłatne ?

oznacz moderatorów
sklep_solpio
#12 Orędownik#

 


@kadus_ms_fb  napisał(a):

Możesz zlecić stały podjazd Allegro One Kurier, jeśli będziesz przekazywać minimum 4 paczki w ramach jednego podjazdu – co najmniej 3 razy w tygodniu.

Jak mam to rozumieć ? To znaczy że ONE BOX nie będzie już obsługiwany bezpłatnie niezależnie od ilości paczek jak dotychczas ?  


"Powracam z informacjami dotyczącymi wliczania się przesyłek Allegro One DPD oraz DPD.

Otóż przesyłki Allegro one DPD będą wliczane do ilości przesyłek DPD. 

Tak więc w Państwa przypadku podjazd będzie darmowy.

Mam nadzieje, że ta informacja Państwa ucieszyła. :)"

Takie info od allegro dostałem

oznacz moderatorów
kadus_ms_fb
#7 Wielbiciel#

Dziękuję. Pytanie czy One BOX DPD przy jednej przesyłce jest bezpłatny tak jak UPS ? 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kadus_ms_fb tak, podjazd kuriera jest bezpłatny w przypadku obu przewoźników niezależnie od ilości przekazywanych przesyłek. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów