anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro kara sprzedawców za pracę swoich kurierów ?

kakabe_2007
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Dzień dobry. Allegro odejmuje punkty sprzedawcą za pracę swoich kurierów ! Otóż kolejny raz kurier nie odebrał przesyłki z paczkomatu Allegro One Box !!! Może i nie było by w tym nic dziwnego bo takie praktyki są na porządku dziennym ale dlaczego Allegro za pracę ( lub brak ) przy obsłudze swoich paczkomatów  odejmuje punkty za wysyłkę w terminie ? Ja jako sprzedawca nie mam żadnego wpływu na pracę kurierów ( DPD). Zgłosiłem w dniu wczorajszym poprzez formularz kontaktowy reklamację numer "41661331" ref:!00D240aE05.!500Ti09BqJ5:ref i ze zdziwieniem dzisiaj zobaczyłem że odjęto mi punkty za wysyłkę w terminie 😞 Czy w Allegro nikt już nie czyta zgłoszeń ???? Zostały tylko boty które mają problem ze zrozumieniem treści pisma ??? A ponoć za kilka tygodni mają wprowadzić przymus poszerzenia usług ...... już zaczynam się bać o to kiedy i czy kurier podejmie przesyłkę z paczkomatu .......

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

kakabe_2007
#8 Zapaleniec#

Myślałem że sprawa rano została załatwiona .... o ja naiwny 🙂 już czterech konsultantów od rana przesyła mi informację całkiem sprzeczne ze sobą ...... wpierw trzech konsultantów w odstępach kilkudziesięcio minutowych  informuje mnie że zlecenie zostało przekazane do wyłączenia ze statystyk ... ale kilkanaście minut temu otrzymałem wiadomość że Allegro musi skontaktować się z przewoźnikiem i ustalić czy faktycznie przesyłanie została nie odebrana ....

A to treść otrzymanej wiadomości :

"Dobry wieczór,
dziękuję za wiadomość od Pana.

W przypadku weryfikacji losów paczki potrzebna jest weryfikacja z przewoźnikiem, w tym przypadku paczkę doręcza kurier DPD.

Śledzenie przesyłki na Allegro One nie jest wystarczającą formą weryfikacji statusu paczki.

Otrzymaliśmy odpowiedź, że zlecenie nie zostało zrealizowane z przyczyn serwisowych.

Przekażę prośbę o wykluczenie z jakości sprzedaży A000LMJUV0
Wkrótce otrzyma Pan odpowiedź w tej sprawie.

Życzę spokojnego wieczoru!


Pozdrawiam
// XXXXXXX
Zespół Allegro

Chciało by się zacytować wypowiedz Maxa z filmu SEXMISJA  - " niezły bu........ macie tu siostry"

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Wystarczy aby umieszczenie paczki w automacie, traktowane było jako jej nadanie. W końcu nadawca nie wpływu na odbiór przesyłek z maszyny przez pracownika (podwykonawcę) firmy kurierskiej.

A co do Allegro One, to paczka ma dojść w trzy dni robocze zgodnie z regulaminem, pod warunkiem nadania do godziny granicznej.

Ps. Tu chodzi o kasę. Kurier nie podjechał, więc nie ma nadania i nie trzeba płacić za opóźnienie. Tak samo w przypadku kradzieży przesyłek z takiego automatu (ubezpieczenie działa od momentu nadania, do tego czasu za przesyłkę odpowiada nadawca). 

oznacz moderatorów