anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zachować Smart

Majster77
#10 Popularyzator#

Brawo allegro. Na tej stronie dowiesz się ze usługa do której cię zmuszamy nie działa w twojej lokalizacji. I co mi po tej wiedzy? Zróbcie jakiś pożadek w tym cenniku bo ja ni chuchu nie wiem co oznaczyć żeby oferty były dalej smart. Chyba że mam przenieść firmę żeby móc być smart to też taką informacje proszę dołożyć do cennika. Smiech na sali, brawo asy od tabelek w exelu.

Proszę o jasne wyjaśnienie którą opcję oznaczyć w cennikach dostaw żeby oferty były smart i żeby kurier je odebrał.

oznacz moderatorów
45 ODPOWIEDZI 45

Halfrunt
#18 Luminarz#

Kuriera DHL dodaj i będzie git 

oznacz moderatorów

Iron-Bike
#9 Pomysłodawca#

Sam sobie odpowiem po części: Dodałem opcję kurier DHL i już cennik jest Smart. Wygląda na to, że One Kurier przestał się liczyć jako kurier, chociaż wcześniej się liczył! Na tej stronie: https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/masz-wiecej-czasu-aby-dostosowac-swoje-oferty-do-nowych-warunko... widać że One Kurier jest metodą kwalifikującą, natomiast tutaj: https://allegro.pl/smart/sprzedawcy-smart już nie.

Screenshot_20231024_232003.pngScreenshot_20231024_232040.png

Dlaczego wprowadziliście nas w błąd? Dlaczego najpierw nas poinformowaliście, że One Kurier jest metodą dostawy kwalifikującą do Smarta, a teraz nagle się z tego wycofaliście po cichu? Gdybym nie wszedł teraz w ten wątek, to bym się jutro zdziwił że spełniłem wymagania a i tak mi wyłączyliście Smarta. Po co ten cyrk?

oznacz moderatorów

Wyd_Eurograf
#10 Popularyzator#

@Iron-Bike zasady w drugim linku obowiązują do 25.10 tj. 1 kurier i 2 punkty, więc raczej zapowiadane zmiany powinny zawierać pewniejsze info. 

oznacz moderatorów

Iron-Bike
#9 Pomysłodawca#

W pierwszym linku jest pierwotny komunikat o wprowadzeniu zmian i jest w nim wyraźnie zaznaczone, że Allegro One jest metodą kwalifikującą po 25 października. Jest napisane wprost:


Metoda Allegro One (Punkt, Box, Kurier) to jednocześnie dostawa do punktów odbioru, jak i do drzwi, dostępna w wybranych lokalizacjach w Polsce. Dlatego, gdy udostępnisz ją w swoich ofertach, zaliczymy Ci ją jako jedną z wymaganych metod w jednej oraz w drugiej grupie dostaw. Dowiedz się więcej o Allegro One.

Drugi link to strona na którą zostałem przekierowany jak wszedłem w cenniki dostawy, i na niej już pisze co innego. Allegro samo sobie przeczy, to zostało zmienione bez poinformowania nas! Aż sprawdziłem pocztę i nie miałem żadnej informacji że jednak One Kurier zostaje wykreślony z listy, takie zmiany powinny być poprzedzone jakimś komunikatem! Jakie jest na to wytłumaczenie, czy może to jest błąd i jednak One Kurier powinien się kwalifikować? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Iron-Bike
#9 Pomysłodawca#

Znów sam sobie odpowiem: To chyba jednak jakiś błąd. Usunąłem wieczorem DHL z jednego cennika, zostawiając UPS i One Kurier jako metody dostawy pod drzwi, wyświetlał się jako nie-Smart z ikonką żeby zaktualizować, a dzisiaj już tej ikonki nie ma i dalej jest Smart. Usunąłem DHL również z drugiego, i też nadal jest Smart. I mam nadzieję, że tak pozostanie, bo z kurierów to mi najbardziej po drodze UPS i One. W informacjach dla sprzedających dalej jednak nie figuruje, więc ktoś (tak jak ja) może jeszcze zostać wprowadzony w błąd: https://allegro.pl/smart/sprzedawcy-smart

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Iron-Bike Niestety powstały chwilowe niespójności, ale obecnie wszystkie konfiguracje już są poprawne. Wszystko już powinno wrócić do normy. Przepraszamy za kłopot. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów