anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

One Box - losowy kurier

daniel_net_pl
#11 Animator#

@_HolaOla_

Od 17 kwietnia sprzedającym będzie narzucany losowy kurier na One Boksy, także taki, z którym nie współpracujemy, w moim wypadku DPD (mam za mało przesyłek, żeby rozdzielać je na kilku kurierów). Oprócz tego DPD u mnie jest w innym końcu miasta niż UPS, do którego często podrzucam paczki, jak coś się urodzi już po podjeździe kuriera. Jest to bardzo nie fair zagranie ze strony Allegro - jeszcze dodatkowa konieczność uważania, komu wydać paczkę z tą samą formą wysyłki.

Ponadto jak wygląda temat opłat za podjazd po One Boksy narzuconego kuriera DPD, bo obecnie przesyłek dla UPS mam wystarczająco, żeby się tymi opłatami nie martwić. Czy przez to, że Allegro wmusi mi DPD, to jeszcze na dodatek będę musiał dopłacać za podjazdy?

Rozumiem, że DPD wymusiło na was udział w przesyłkach One Box/One Kurier, ale brak możliwości wyboru przez Sprzedających jest nieetyczne, zwłaszcza że to i tak by się podzieliło samoistnie między obie firmy.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@daniel_net_pl Nadal przesyłki będziesz mógł nadać w Allegro One Box i Allegro One Punkt, zamówisz bezpłatny jednorazowy podjazd kuriera lub stały podjazd kuriera DPD. 

Przesyłki, które będzie odbierał kurier DPD rozliczysz tak, jak do tej pory w przypadku kuriera UPS – sposobem Allegro Standard.

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Nada_brand
#8 Zapaleniec#

A co jak nie mam takiego punktu? Podjazdu DPD nie mam w ogóle, bo nie korzystam z ich usług. Kto zapłaci za podjazd tej paczki wygenerowanej, którą mógłby zabrać kurier UPS? 

Jak mam w takim razie ustawić godziny graniczne gdy kurier UPS odbiera o tej godzinie a DPD w innych godzinach? Przecież to kolejna rzecz by eliminować małych sprzedawców z allegro. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Nada_brand Chodzi o metodę dostawy Allegro One (Punkt, Box). Od 17 kwietnia w ramach tej opcji, dostawy będą realizować kurierzy UPS i DPD. Tutaj znajdziesz szczegóły.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Nada_brand
#8 Zapaleniec#

Ale ja o tym piszę. Od czego będzie zależała ta losowość? Jesteśmy pro eko to dlaczego będziemy zmuszeni do zamawiania kolejnego kuriera by odebrał paczki? Jeden z UPS przyjedzie po kilka i kilka weźmie kurier DPD. Do tej pory zabierał wszystko jeden. Nie wspominam już o braku możliwości wyboru którego kuriera wybieram. Przecież to jakaś abstrakcja. 

Niech mi Pani wyjaśni jakie godziny graniczne ustalić przy allegro one, gdy jeden kurier odbiera do 10 a drugi do 14. Mam wrażenie, że niektóre zmiany są wprowadzane bo są. Nikt tego nie przemyśli dokładnie tylko ciągle wymusza na sprzedawcach kolejne nowe rzeczy. 

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Nada_brand Godziny graniczne dla Allegro One może Pan sprawdzić tutaj, wpisując swój kod pocztowy.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Ale te godziny graniczne to oszustwo. Nawet gdy Sprzedawca nada do paczkomatu przed godziną graniczną, a kurier nie opróżni paczkomatu w danym dniu, czyli oleje godzinę graniczną, to i tak Sprzedawca zostanie ukarany za nieterminowość, mimo że nadał terminowo. To jaki to ma sens? Po co są te godziny graniczne? Wywalcie to z systemu bo nie działa. Nie jest respektowane, a karany jest Sprzedawca.

Piszecie bzdury w dziale Pomoc: "Możesz teraz dokładniej zaplanować strategię swojej sprzedaży i jeszcze precyzyjniej ustawić godzinę wysyłki tego samego dnia dla poszczególnych przewoźników. Dopasuj godziny nadawania przesyłek do pracy przewoźników i zwiększ szybkość dostawy zamówień do kupujących."

Nie można niczego zaplanować, ani dobrze ustawić, ani zwiększy szybkości, ponieważ Inpost olewa godziny graniczne, nie wybiera paczek z paczkomatu, a w efekcie Sprzedawca ma zablokowaną informacje o szybkich wysyłkach na swoim koncie, choć wysyła szybko w ciągu godziny od zamówienia. Szajs totalny i jeszcze Allegro zupełnie nie reaguje na reklamacje.

oznacz moderatorów

Hadwao_net
#10 Popularyzator#

może wymusicie na klientach aby wybierali metodę dostawy allegro one a nie inpost? .  

oznacz moderatorów