anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Status przesyłki one box

drivego
#9 Pomysłodawca#

WTF? Klient do mnie dzwoni gdzie przesyłka jakbym ja ją dostarczał.

Jest jakaś infolinia UPS dot. wysyłek one box?

onebox.png

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

Allegro_One
Ekspert Allegro

@drivego kupujący widzi status przesyłki w aplikacji Allegro, a jeśli ma problemy z dostawą może skontaktować się z nami tutaj. Nie jest to jednak zaskakujące, że aby uzyskać informacje o dostawie kontaktuje się ze sprzedającym.  Czy możesz podać numer tej przesyłki? Sprawdzimy co się z nią obecnie dzieje. 

oznacz moderatorów

drivego
#9 Pomysłodawca#

Dla mnie jest zaskakujące ponieważ przesyłka została wysłana więc jakich informacji ma udzielić sprzedający skoro sami nie wiecie co oznacza ten status??? Czekam od rana na odpowiedź w tej sprawie - zgłosiłem wam tel. zamawiając rozmowę.

Nr przesyłki: ALE00001FED8C14

oznacz moderatorów

Allegro_One
Ekspert Allegro

@drivego dziękujemy! Wyjaśniamy to z przewoźnikiem i poinformujemy kupującą o statusie przesyłki w wiadomości e-mail. 

oznacz moderatorów

drivego
#9 Pomysłodawca#

@Allegro_One Sprawa nadal nie rozwiązana. Nie powiadomiliście nawet kupującej.

oznacz moderatorów

Allegro_One
Ekspert Allegro

@drivego Przepraszamy za to opóźnienie, ale wciąż wyjaśniamy sprawę tej przesyłki z UPS. Gdy tylko otrzymamy informacje w tej sprawie, skontaktujemy się z kupującą mailowo. 

oznacz moderatorów

drivego
#9 Pomysłodawca#

@Allegro_One 6 dni trwa już wyjaśnianie!

Od sprzedawcy to się wymaga, a sami co wyrabiacie?

oznacz moderatorów

drivego
#9 Pomysłodawca#

@Allegro_One już nawet przestaliście odpowiadać?

Zrzut ekranu 2022-07-21 o 18.26.16.png

oznacz moderatorów

drivego
#9 Pomysłodawca#

Dobrze się tam bawicie ???

Zrzut ekranu 2022-07-21 o 18.45.57.png

oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

@drivego Nie licz na jakiekolwiek wyjaśnienie. Miałem ostatnio podobną sytuację, paczka do automatu allegro one najpierw była awizowana, a potem miała nieudane doręczenia z powodu nieobecności adresata ^^ Po prawie dwóch tygodniach do mnie wróciła, wysłałem klientowi kolejną normalnym przewoźnikiem i, w wielkich bólach, allegro oddało mi kasę za wysłanie paczki kurierem inpostu bo finalnie okazało się, że automat jest nieczynny ale przecież po co aktualizować ich listę, kto by się tam przejmował takimi rzeczami. 

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@drivego jeśli paczka jest zagubiona to wyjaśnianie sprawy może trwać TYGODNIAMI 🙄 najlepsze co możesz zrobić to poinformować klienta że paczka jest prawdopodobnie zagubiona i jak chce to sam może spróbować skontaktować się z allegro/ups w celu uzyskania wyjaśnień

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@domkar04 
W tej sytuacji przesyłka jest co najwyżej opóźniona.
Przesyłkę może uznać za zaginioną (utraconą) - jedynie Operator.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@A3dam ok, dzięki za sprostowanie!!

oznacz moderatorów

drivego
#9 Pomysłodawca#

Klient założył dyskusję gdzie w odpowiedzi wskazałem aby poprosił o pomoc Allegro 🙂

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Jednak to jest zaskakujące. Klient otrzymuje nr przesyłki, link do śledzenia, wie tyle samo, co sprzedawca. A powinien kontaktować się z Allegro - to serwis Allegro odpowiada za całość przebiegu przesyłki do swoich paczkomatów. 

A może to znów wiatr przewrócił kolejny paczkomat?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@maxr01 nazwę paczkomat można stosować wyłącznie w odniesieniu do automatów paczkowych inpostu

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@domkar04 potocznie każdy automat paczkowy jest paczkomatem, tak jak każde buty sportowe są adidasami 🙂

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@vonNogay 
Za nazwanie np. w mediach automatu paczkowego nienależącego do InPost: paczkomatem - już parę wyroków było.

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@drivego, bardzo Cię przepraszam za tę sytuację. Widzę, że przed chwilą odpisaliśmy Ci w sprawie nr 25015995.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów