anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zaginiona paczka, zwrot towaru

MAMY ROZWIĄZANIE!
MOTO-LECH
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

kupujący złożył u nas zamówienie 11.03 (poniedziałek), metoda dostawy One Kurier. Paczka została przez nas nadana w automacie tego samego dnia i również tego samego dnia została odebrana z automatu przez kuriera. Do dnia następnego (12.03, wtorek) lawirowała między sortowniami i w jednej z nich została. Od 12.03 status paczki nie uległ żadnej zmianie, a dzisiaj mamy już 15.03. Wczoraj (14.03, czwartek), kupujący zgłosił zwrot towaru i jako powód podał, że przesyłka nie dotarła na czas - całkowicie zrozumiałe, bo paczka we wtorek powinna być już u klienta. Natomiast:

1) Nie chcemy, żeby klient musiał czekać nie wiadomo ile na zwrot wpłaty za towar, którego nigdy nie otrzymał,

2) Jednocześnie, my tego towaru też nie mamy, chcielibyśmy uniknąć sytuacji, w której zwracamy klientowi pieniądze, a przesyłka w końcu ruszy i zostanie dostarczona do kupującego, po tym jak otrzymał zwrot wpłaty;

3) Czy możemy zrobić coś, żebyśmy nie ponosili kosztów związanych chociażby z wysyłką?

Dzwoniliśmy na infolinię Allegro One, konsultanci oczywiście zajęci, "proszę dzwonić później". 

Jakieś sugestie, co możemy zrobić, oprócz prób dodzwonienia się na infolinię? 

Numer przesyłki: A000HJJT47

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@MOTO-LECH bardzo mi przykro, ale jedyne co mogę Ci polecić w tej sytuacji to złożenie do nas reklamacji w sprawie kosztów tej przesyłki. Jeżeli chodzi natomiast o opóźnienie, niestety nie możemy obiecać Ci konkretnej daty dostawy, ale możesz zgłosić nam dyspozycję zwrotu paczki jeśli kupujący zrezygnował już z tego zakupu. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
MOTO-LECH
#7 Wielbiciel#

W jaki sposób mogę zgłosić taką dyspozycję? 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@MOTO-LECH możesz złożyć ją tutaj, a ja przekażę ją do kogo trzeba 🙂 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
MOTO-LECH
#7 Wielbiciel#

W takim razie chciałabym złożyć dyspozycję zwrotu paczki do nas 🙂

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@MOTO-LECH w porządku, dziękuję i już działam. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
MOTO-LECH
#7 Wielbiciel#

Jeszcze jedno pytanie: czy jeżeli teraz złożę reklamację z powodu niewykonania usługi w terminie i zostanie ona z jakiegoś powodu odrzucona, to czy na ten sam numer przesyłki będzie można złożyć reklamację drugi raz, np po upływie 30 dni od nadania przesyłki, kiedy będzie można ją uznać za zaginioną i wówczas podać to jako powód tej drugiej reklamacji? Czy jest jakiś limit, np jedna reklamacja na jeden numer przesyłki? Oczywiście w wypadku jeżeli ta przesyłka do nas nie wróci. 

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@MOTO-LECH Tak, możesz złożyć dwie reklamacje na tę samą przesyłkę. Natomiast sugeruję, abyś wstrzymał się z reklamacją do momentu, aż paczka zostanie doręczona lub uznana za zaginioną.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów