anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostawienie paczki pod drzwiami bez informacji

smykowo24_pl
#9 Pomysłodawca#

No cóż... na temat przesyłek Allegro One można eseje pisać. Jednak sytuacja z wczoraj mnie przerosła.... Przesyłam zdjęcia jak kurier dostarczył nam zwrot od Klienta. Paczka przyciśnięta jakąś pufą ze śmietnika!!! Kurier był pod drzwiami magazynu po godzinach mojej pracy. Nie zadzwonił do mnie i po prostu zostawił paczkę..... I nadmienię, że nie jest to teren prywatny. Magazyn mamy w bloku na dole, gdzie obok jest jeszcze sklep spożywczy , stomatolog... - więc z magazynu wychodzę na ogólnodostępny chodnik, gdzie przewija się mnóstwo ludzi... Gdyby nie znajoma osoba, która do mnie zadzwoniła, to dzisiaj rano mogłabym paczki już nie zobaczyć.... I teraz pytanie  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   kto w takiej sytuacji odpowiada za utratę paczki? Kurier oznacza jako doręczoną i zostawia ją w taki sposób bez żadnej informacji....

416164089_1457201711876780_4854942797791450327_n.jpg418835051_1439791666634584_301995677489436467_n.jpg

Kurier jest nowy na moim rejonie ... i nie jest to Polak... na szczęście miałam już zapisany do niego numer i nie omieszkałam mu przekazać w jasny i klarowny sposób co o tym sądzę. Był trochę zdziwiony - bo przecież zabezpieczył paczkę pufą !!!!! Jednak wyjaśniliśmy sobie sprawę i mam nadzieję, że się to nie powtórzy. Zdjęcia wrzucam, aby Allegro miało świadomość jakie sytuacje się zdarzają... i to że kurier kliknie paczka doręczona w cale nie oznacza, że taka jest !

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

pecela
#16 Inspirator#

Kwestię doręczania przesyłek reguluje ustawa prawo pocztowe. A co do przesyłki, to przesyłka kurierska jest przesyłką rejestrowaną, czyli przyjmowaną i wydawaną za pisemnym pokwitowaniem (z datą i godziną). Do tego pozostawienie (dokładniej to porzucenie, gdyż fizycznie nie została ona doręczona) przesyłki w miejscu publicznym, stanowi naruszenie zasad bezpieczeństwa obrotu pocztowego oraz narusza tajemnicę korespondencji (a to jest już sprawa karna). Kurierowi grozi za do dyscyplinarne zwolnienie z pracy, a w przypadku umowy B2B jej zerwanie przez firmę kurierską z prawem do odszkodowania.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Można posiedzieć i popilnować, ale na poważnie to przegięcie.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@smykowo24_pl Zachęcam do złożenia reklamacji. W tym celu wypełnij formularz dostępny na tej stronie. Pozwoli to na weryfikację i odnotowanie tego przypadku.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów