anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro One - Błąd przetwarzania - Generowanie etykiety i zamawianie kuriera

MAMY ROZWIĄZANIE!
akula1
#9 Pomysłodawca#

Allegro One wciąż ma problem z generowaniem etykiety i zlecenia na podjazd kuriera.

 

Już tydzień temu miałam ten sam problem, kiedy to przez dwa dni zamawiałam kuriera. Już wtedy miałam usunąć opcję Allegro One z moich metod dostaw. Tym razem zrobię to skutecznie, bo nie potrzebuję stresu z zaniżoną oceną jakości sprzedaży.

Numer zamówienia: 28f29521-f1f9-11ec-88d9-078aa80fa8df 

Dziękuję za szybkie zajęcie się problemem.

Allegro One blad.jpg

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
Allegro_One
Ekspert Allegro

@akula1 Dzień dobry. Kod pocztowy 43-436 jest poza strefą One Kuriera (dlatego pojawia się błąd). Sprawdzisz to tutaj: https://allegro.pl/kampania/one/kurier 

 

Zrzut ekranu 2022-06-22 o 13.15.37.png

W takiej sytuacji możesz wygenerować etykietę bez podjazdu kuriera, którą nadasz w automacie paczkowym lub One Punkcie.

Aby wygenerować etykietę bez podjazdu kuriera trzeba zmienić kod pocztowy (w adresie nadania albo w Książce Adresowej, która jest w ustawieniach w zakładce Zamówienia) na taki, który jest obsługiwany przez Kuriera One.

oznacz moderatorów
akula1
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za odpowiedź.

Dziękuję też za radę zmiany kodu pocztowego, ale nie planuję przeprowadzki firmy w najbliższych godzinach, a nawet dniach.  

Wcześniej ten kod nie był poza strefą, bo kurier bez problemu odbierał paczki. Problem pojawił się dopiero od jakiegoś tygodnia, dwóch - wcześniej było ok.

Poszłam za radą i generuję etykietę „Bez podjazdu kuriera”.

Niestety – wyskakuje ten sam komunikat. Więc chyba to nie jest kwestia kodu pocztowego.

Allegro One blad.jpg

oznacz moderatorów
Allegro_One
Ekspert Allegro

@akula1  Allegro One Kurier jest dostępny wyłącznie w wybranych miastach (https://allegro.pl/kampania/one/kurier). Prawdopodobnie kurier, który do Ciebie przyjeżdżał po paczki, to kurier UPS. W cenniku wygląda to następująco: 

 

image.png

Wygląda na to, że nieświadomie udostępniłeś w ofercie poza Allegro One (UPS) również metodę dostawy OneKurier i Klient wybrał właśnie tę metodę. 

oznacz moderatorów
akula1
#9 Pomysłodawca#

Czy zatem opcja "bez podjazdu kuriera" też dotyczy tylko wybranych miast?

oznacz moderatorów