anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

anulowanie zakupu a zwrot pieniędzy z kuponu

ludomir_44
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry,

zakupiłem przedmiot z aukcji 10845846966. Chciałem opłacić kuponem i resztę dopłacić blikiem. Niestety z jakiegoś powodu płatność blik nie przeszła. Anulowałem transakcję i chciałem kupić przedmiot jeszcze raz, jednak nie widzę w opcji płatność kuponu. Jak odzyskać pieniądze z kuponu?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ludomir_44 Anulowałeś zamówienie, ale nie płatność. Płatność wciąż jest "rozpoczęta". Dopiero po anulowaniu płatności kupon się odświeży.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@nat_not To na Allegro można anulować zakup (odstąpić od umowy), a potem jeszcze zapłacić przez Allegro Finanse? Bo skoro nie można zapłacić, a zakup jest anulowany, to dziwne, że kupon nie wraca.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 W tym przypadku płatność była rozpoczęta, a klient anulował zakup. Status płatności się nie zmienił. @ludomir_44 pisze, że płatność blikiem się nie powiodła, ale płatności nie anulował.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@nat_not Czyli po anulowaniu zakupu, odstąpieniu od umowy, można jeszcze zapłacić przez Allegro Finanse? Chyba nie można i wtedy kupon nie wróci, choć transakcja jest uznana za niebyłą?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 Klient nie może rozpocząć nowej płatności po anulowaniu zakupu. Tutaj najpierw płatność była rozpoczęta, a później zakup anulowany.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@nat_not O.K, czyli po anulowaniu może ponowić płatność? Jeśli nie, to kupon nie wróci, mimo że transakcja jest uznana za niebyłą?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ludomir_44 Po anulowaniu płatności kupon się odświeży. Będzie go można wykorzystać przy innej transakcji.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów