anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie mogę skorzystać z rat Od.nowa?

gosia_jd
#7 Wielbiciel#

Po aktywacji Allegro Pay straciłam możliwość korzystania z mojego limitu w ramach raty zero od.Nowa. Czy jak usunę Allegro Pay to będę mieć dostęp do mojego limitu?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

xyz96
#21 Demiurg#

@gosia_jd Nie usuwaj. Raty Od.nowa zostaną całkowicie zamknięte 1 stycznia 2022 r. 

oznacz moderatorów

gosia_jd
#7 Wielbiciel#

Ja chcę dziś coś kupić i takie rozwiązanie mnie nie satysfacjonuje. Poza tym nawet nie było o tym mowy podczas aktywacji.

Dziś spłacę to co mam na Allegro Pay i usunę tą usługę, która dla mnie jest gorsza od poprzedniej. 

Takie niedopowiedzenie w Prawie Cywilnym ma swoją nazwę - oszustwo...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Korzystanie z Allegro Pay nie powinno kolidować ze skorzystaniem z limitu odnawialnego w ramach rat Od.nowa, z którego to limitu możesz korzystać teoretycznie - bo praktycznie może nie być takiej możliwości. Odstąpienie od umowy z Allegro Pay trwa 14 dni. Zastanów się więc. Na Allegro wielu użytkowników jest nieusatysfakcjonowanych. 

oznacz moderatorów

gosia_jd
#7 Wielbiciel#

Nie chciałabym rezygnować z AllegroPay ale niestety koliduje z usługą do której powinnam mieć dostęp bo nie została wyłączona. nawet Allegro nie poinformowało mnie o tym że zostanie wyłączona. Muszę powiedzieć że czuje się oszukana przez pracowników Allegro i Allegro Pay i za chwilę zgłoszę to do Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów w Poznaniu oraz Rzecznika Finansowego w Warszawie. 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@gosia_jd, niestety obecnie nie skorzystasz już z rat Od.nowa, jeśli nie masz aktywnego limitu na zakupy. Jest tak, ponieważ od 1 stycznia 2022 r. planujemy wyłączenie tej usługi. Twoja aktywacja Allegro Pay nie wpłynęła na tę decyzję. 

Rozumiem Twoje rozczarowanie i oczywiście możesz odstąpić od Allegro Pay. Pamiętaj jednak, że jeśli zrezygnujesz z Allegro Pay, nie uruchomisz tej usługi ponownie.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mr_oma 

Rozumiem Twoje rozczarowanie i oczywiście możesz odstąpić od Allegro Pay. Pamiętaj jednak, że jeśli zrezygnujesz z Allegro Pay, nie uruchomisz tej usługi ponownie.

A dlaczego? Gdzie to napisano w regulaminie? 

oznacz moderatorów

gosia_jd
#7 Wielbiciel#

W regulaminie nie napisano bo komuś się zapomniało....

oznacz moderatorów

gosia_jd
#7 Wielbiciel#

Problem polega w tym że mam limit przyznany z Banku w ramach rat od. Nowa. Napisałam właśnie oficjalnego maila do Pana Przemysława [edycja]. 

Pani Maju jeśli coś planujecie to macie obowiązek informacyjny wobec klientów, którzy z niego korzystają.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@gosia_jd Tak, oni informowali na tym forum, że teoretycznie przyznany limit można wykorzystywać do końca roku, ale praktycznie, moim zdaniem, niekoniecznie można. 

Poza tym w korespondencji Allegro pisze tak;

dziękuje za wiadomość, już wyjaśniam.

Mając przyznany limit w ramach płatności ratalnej przy użyciu Rat Od.nowa, może Paxxx niego korzystać do końca 2021 roku, później ze względu na wyłączenie Rat Od.nowa, nie będzie to możliwe w takim sam sposób jak do tej pory, jednakże na podobnej zasadzie będzie mxxx  Paxxx używać limitu odnawialnego przy użyciu karty wirtualnej, którą otrzymuje Paxxx, po zaakceptowaniu nowych warunków przesłanych przez Bank BNP Paribas.

W razie pytań, pozostaję do dyspozycji.
Życzę miłego dnia.


Pozdrawiam
// Konrad Z
Zespół Allegro

oznacz moderatorów