anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego widzę kwotę do zapłaty w Pay, skoro zwrocilam towar?

Misia7019
#7 Wielbiciel#

Witam, 26 września otrzymałam zamówienie opłacone przez allegro Pay. Produkt mi nie pasował, więc zrobilam zwrot. 

Odesłałam tego samego dnia. 

28 września mój zwrot byl u sprzedawcy. Cała sprawa jakby prosta, towar u sprzedawcy, pieniążki wróciły do allegro.

Ale ja dalej mam do spłaty w panelu allegro Pay 149 zł za zakup, który zwróciłam, minęło juz ponad 14 dni, moj licznik do spłaty się nadal odlicza.

Czy będę musiała jednak zapłacić? Dlaczego? Z innymi zwrotami, sprzedawcami i zakupy przez Pay nie mialam problemu. 

Proszę o informację i pomoc 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

LEW433
#21 Demiurg#

A wystarczy poczytać jak to jest:

Zwroty i reklamacje zakupów z Allegro Pay przebiegają zgodnie z zasadami obowiązującymi na Allegro.

Jeśli zwrócisz lub anulujesz zakup opłacony z Allegro Pay – środki zwrócone przez sprzedającego przez Allegro Finanse zwiększą Twoje środki dostępne w usłudze.

Na zwrot środków przez sprzedającego czekamy:

• 30 dni w przypadku opcji spłaty w ciągu 30 dni
  • 1 miesiąc w przypadku pozostałych opcji spłat.

Jeśli środki nie wpłyną w tym czasie, masz obowiązek spłacić swój zakup samodzielnie. Aby Ci to umożliwić, zmienimy Twój harmonogram spłat. Nie poniesiesz z tego tytułu dodatkowych kosztów. Zaktualizowany harmonogram znajdziesz w Twoim panelu Allegro Pay.

Jeżeli sprzedający zwróci środki przez Allegro Finanse po tym, jak już spłacisz zakupy – zwrócimy Ci nadpłaconą kwotę. Otrzymasz przelew na rachunek bankowy, z którego zakupy zostały opłacone. Jeśli nie będzie to możliwe – skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić sposób zwrotu środków.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Misia7019 Masz pewność, że sprzedawca oddał pieniądze? Otrzymałaś maila od Allegro z informacją o zwrocie wpłaty? Jeżeli sprzedawca pieniądze oddał, Twoja spłata nie powinna być wymagana. Jeżeli sprzedawca pieniędzy nie zwrócił, będziesz musiała spłacić zakup, a gdy sprzedawca już środki zwróci, Allegro Pay odda Ci nadpłatę w ciągu 5 dni.

oznacz moderatorów