anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ignorowanie odstapienia od umowy

Client:117997286
#1 Nowicjusz#

Witam,

mam irytujący problem z allegro, otóż ignorują wysyłane przeze mnie oświadczenie o odstąpieniu od umowy allegro pay. Jest to skan dokumentu z moim podpisem wysyłany przez mój zweryfikowany profil allegro. Wymyśli, że będą po otrzymaniu takiego oświadczenia dodatkowo wydzwaniać do ludzi i wymagać podania danych osobowych. Tyle jest gadania o oszustwach i wyłudzaniu danych, wszystkie rozsądne banki zrezygnowały z tego kanału komunikacji, ale allegro wymyśliło, że będzie lekceważyć podpisane oświadczenie woli, dopóki ktoś z drugiej strony słuchawki nie poda danych osobowych. Co to jest jakieś średniowiecze? Nie mam pewność kto do mnie dzwoni, ani oni nie mają pewności kto odbiera telefon. Chce odstąpić od allegro pay w jaki sposób to zrobić? Czy mają prawo do odrzucania oświadczenia woli, podpisanego, wysłanego przez ich formularz kontaktowy z przypisanego do moich danych konta? Proszę o pomoc. Nie chcę dłużej tego allegro pay bo ciągle wysyłają zapytania do bika. Jak to rozwiązać definitywnie. Nie potrzebuję porad w stylu "po prostu nie korzystaj z allegro pay".

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Client:117997972
#1 Nowicjusz#

Po co mi to przesyłasz? Przeczytałeś chociaż?

Mam to oświadczenie, podpisane i wyslene przez ich formularz, zgodnie z ich regulaminem!!! A za każdym razem kiedy go wysyłam dzwoni do mnie rzekomo pracownik allegro. A niby skąd mam mieć pewność, że to ich pracownik? Regulamin allegro pay nic nie wspomina o jakiejś weryfikacji telefonicznej.

PROBLEM: ALLEGRO IGNORUJE WYSŁANE DO NICH OŚWIADCZENIE WOLI.

PYTANIE: JAK ODSTĄPIĆ OD ALLEGRO PAY NIE BĘDĄC WYPYTWANY TELEFONICZNIE O DANE OSOBOWE DO WERYFIKACJI.

Jak podpisywałem umowę z wami to nikt mnie nie weryfikował, ale jak chce odstąpić to robicie ludziom schody!!!

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:117997286 Cześć. Allegro Pay jest usługą finansową i żeby wyłączyć ją na koncie musi zostać przeprowadzona weryfikacja tożsamości. Nie możemy przyjąć odstąpienia bez weryfikacji. Rozumiem Twoje obawy, dlatego jak najbardziej możesz samodzielnie umówić rozmowę w wybranym przez Ciebie terminie https://allegro.pl/pomoc/kontakt 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Client:117997972
#1 Nowicjusz#

Nie nie rozumiesz moich obaw bo proponujesz mi jako rozwiązanie rozmowę telefoniczną (sic!). Rozwiązywałem umowy finansowe dziesiątki razy i nikt do mnie nie wydzwaniał. Gdzie mam wysłać oświadczenie woli, żeby było skuteczne?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:117997972 Jeśli preferujesz rozmowę real-time, to napisz na czacie lub messengerze. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Client:117997972
#1 Nowicjusz#

O to mi właśnie chodziło, chodzi o to że ja właśnie chce taką rozmowę zainicjować a nie prosić o kontakt allegro. Sprawdzę to choć dziwne że nikt z tych rzekomych pracowników allegro przez telefon mi tego nie zaproponował, mimo moich obaw które przedstawiłem. Słabo.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie ma takiego kontaktu.

oznacz moderatorów

Client:117997972
#1 Nowicjusz#

@LEW433weź ty proszę już nie udzielaj mi porad. Trzeba będzie prawnika zapytać o taką **piiip**ołę bo we wszystkich instytucjach finansowych da się wysłać np. pocztą skuteczne oświadczenie woli, ale ty twierdzisz że w allegro to niemożliwe. Śmiech na sali.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Nie ma takiego kontaktu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Śmieszne to są twoje "kwiki".😛

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:117997972 Rozumiem Twoje obawy, ale nie mamy takiej infolinii. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@ko_alka   Jakieś dziwny ten argument o weryfikacji.  Czy to znaczy że przydzielacie Allegro Pay niezweryfikowanym użytkownikom?  No bo po co ponowna weryfikacja?

Czy przy kazdym zakupie AllPay też jest potrzebna weryfikacja żeby ktoś obcy się nie zakradł?  Przecież to absurdy są!!

A co się stanie jeśli użytkownik zgubi dowód?  Będzie dożywotnim użytkownikiem bo nie da się zweryfikować?

Myślałem że czasy Barei już minęły a tu wracają w jeszcze bardziej komicznej formie...

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@br. Na wszystkie zgłoszenia mejlowe dotyczące Allegro Pay odpowiadamy koniecznością weryfikacji tożsamości. Załóżmy, że ktoś ma dostęp do Twojego mejla i zmienia Twoją umowę w usłudze finansowej (jaką jest Allegro Pay) - raczej byś nie był zadowolony. Po wyłączeniu usługi na koncie nie będzie możliwości włączenia jej ponownie, dlatego musimy się upewnić, że to decyzja właściwej osoby. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@ko_alka  Ok, rozumiem taką argumentację ale uważam za bezzasadną.  W takim razie dopuszczacie również możliwość  że ktoś może zrobić zakupy kredytowe na moje konto. Przecież to zaprzeczenie bezpieczeństwa.

Absurd goni absurd, nawet gdyby ktoś z rodziny zrobił zakupy z mojego konta,  lub wykonał wypowiedzenie mojego konta to i tak ja za to odpowiadam, więc nadgorliwa  pomoc Allegro jest tu zbędna i bezzasadna.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Jeszcze uzupełnienie,  nigdy nie wypowiadałem umowy Allegro, ale czy mam rozumieć że wypowiedzenie odbywa się zwykłym mailem bez logowania się na koncie Allegro? Czyli może to napisać z byle adresu każdy?

Jeśli tak jest to moje gratulacje dla pomysłowości programistów pracujących dla Allegro, chyba nikt na świecie nie potrafi tak skomplikować prostej czynności.

Takie kwiatki to chyba tylko eksperci na Allegro potrafią  wyprodukować!

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@br. Nie, należy napisać zgłoszenie z zalogowanego konta. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@ko_alka  No to prawidłowo, skoro z zalogowanego konta to dobrze,  tylko ta weryfikacja jest jakaś dziwna, nadgorliwa.

Nurtuje mnie pewna niekonsekwencja w  waszych działaniach. Jeżeli kupiłem prezent i ukryłem przed ciekawskimi to dlaczego szybko odkrywacie ten ukryty zakup tylko na podstawie prośby tutaj na forum?  Przecież w czasie mojego wyjścia do łazienki żona mogła się zakraść i poprosić o  odkrycie zakupu.  Powinna też chyba być weryfikacja ze zdjęciem  czy to na pewno ja poprosiłem itp...  Ale może lepiej nie wprowadzajcie jednak już tej weryfikacji.

A jeśli chciałbym wypisać się z AllegroPay  to po co takie problemy stwarzacie?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@br. Odkrycie zakupów a rezygnacja z usługi finansowej to jednak różnica, nie uważasz? Jeśli jakaś żona jest tak zdeterminowana, żeby zobaczyć historię zakupów męża, że pisze takie prośby na Allegro Gadane, to pewnie nawet weryfikacja by jej nie powstrzymała...

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Client:118005553
#3 Debiutant#

@br. 

Właśnie to jest w tym wszystkim śmieszne i stąd mój post. Ta cała weryfikacja tak naprawdę nie jest dla mnie wielkim problemem bo nie mam powodu żeby wątpić że dzwoni do mnie pracownik allegro (z drugiej strony nie mam możliwości jego zweryfikowania bo nie mają infolinii) chciałem właśnie wytknąć ten kompletny brak logiki allegro i moderatorów, którzy będą tych pokracznych praktyk bronili jak niepodległości.

Ale.drogo dopuszcza do zawierania umów kupna i różnych operacji pieniężnych z kont które zostały przez nich zweryfikowane, co do których mają przypuszczenie, że zgodnie ze stanem faktycznym reprezentują daną osobę fizyczną lub podmiot gospodarczy. Ale z drugiej strony nie dają wiary, że konta używa jej właściciel bo wymagają weryfikacji telefonicznej przy wypowiedzeniu umowy od użytkownika, który ta umowę zawarł (bez żadnej weryfikacji telefonicznej) korzystając z tego samego konta, z którego ją wypowiada. Przecież to się kupy nie trzyma.

oznacz moderatorów