anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak mogę cofnąć zakup którego dokonało dziecko

Client:37541546
#1 Nowicjusz#

Screenshot_20220802_201425.jpg

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Dziecko dokonało zakupu na raty! musisz odstąpic od umowy zakupu, masz w zakładce "Moje zakupy " wszystko co potrzeba, anuluj albo zwrot i kliknij  a system Cię poprowadzi.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:37541546 Cześć. 🙂 Nie jest to zakup z konta, z którego teraz piszesz, dlatego nie mam możliwości sprawdzenia co się dzieje z paczką. Tak czy inaczej - jeśli nie chcesz tej przesyłki, to musisz odstąpić od umowy. Wtedy Sprzedający zwróci środki do Allegro Pay, a Twój limit zostanie zwiększony.

Sugeruję również (dla bezpieczeństwa) wylogowywanie się z aplikacji Allegro po użyciu, kiedy w domu jest dziecko 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Client:65300220
#10 Popularyzator#

@ko_alkaa przypadkiem nie jest tak, że za udostępnianie osobom trzecim swojego konta grozi ban? 🙂

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Client:37541546 
Przede wszystkim nie rozpowiadaj, że zakupu z Twojego konta dokonał ktoś inny.
Jeżeli nie doszło do sytuacji, w której osobie uzyskującej dostęp do Twojego konta można by postawić zarzuty z kodeksu karnego - to konsekwencje każdego innego użycia Twojego konta obciążają Ciebie (a za udostępnienie konta osobie trzeciej można odpowiadać dodatkowo - niezależnie od konsekwencji za czynności, która osoba ta dokonała).
Jeżeli zrobiło to Twoje dziecko - to nie jest to okoliczność łagodząca.
Jeżeli dziecko jest nieletnie - to ponosisz niejako "podwójną" odpowiedzialność.
Za to co Ci zrobiło i za to, że zrobiło (brak nadzoru nad nieletnim przez prawnego opiekuna).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów