anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wypłacić środki za sprzedaż nie posiadając konta bankowego

evel__93
#8 Zapaleniec#

 

Witam! Sprzedałam przedmioty na licytacji, niestety nie mogę wypłacić otrzymanych pieniędzy z konta allegro, bo allegro życzy sobie aby konto bankowe do wypłat było na moje dane. Niestety nie posiadam konta bankowego i chciałam skorzystać z konta bankowego męża. Niestety, zostało to odrzucone. Czy jest jakaś możliwość odzyskania pieniędzy? Jeśli nie, będę zmuszona skorzystać z usług rzecznika praw konsumenta, który sprawdzi czy taka praktyka jest legalna, a następnie skierować sprawę do sądu. Wolałabym jednak tego uniknąć.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@evel__93 Cześć. Przykro mi, ale nie ma możliwości zlecenia przelewu na inny numer rachunku bankowego niż Twój. Nie ma też opcji wypłaty środków przekazem pocztowym. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

evel__93
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź. W takim razie od razu kieruję sprawę do rzecznika praw konsumenta.  To niedopuszczalne, abym nie mogła odzyskać swoich pieniędzy. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@evel__93 Nic ni zrobisz wyłączyli taką możliwość, było do niedawna na koncie zwykłym dopisać małżonka, komu to przeszkadzało.

oznacz moderatorów

evel__93
#8 Zapaleniec#

No trudno. W takim razie, jeśli zajdzie potrzeba- skieruję sprawę do sądu. Dzięki za odpowiedź.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@evel__93 Serio chce Ci się łazić po sądach i marnować rok/dwa bez jakiejkolwiek pewności co do wyniku sprawy zamiast po prostu założyć sobie konto i wypłacić pieniądze?

Jeśli zdecydujesz się pójść do sądu to nie zapomnij dać tu znać jaki będzie wynik sprawy. 

oznacz moderatorów

evel__93
#8 Zapaleniec#

Oczywiście, że mi się nie chce. Ale skoro jestem zmuszona to zrobić, by walczyć o swoje, to to zrobię. 

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@evel__93 Zakładając konto na Allegro i wystawiając przedmiot na sprzedaż zaakceptowałaś regulamin Allegro. Na jakiej podstawie chcesz wnieść sprawę do sądu?

oznacz moderatorów

evel__93
#8 Zapaleniec#

Gdy wystawiałam przedmiot na allegro możliwa była jeszcze wtedy wypłata na konto małżonka. Potem im się odwidziało. A o ocenę tego czy mam podstawy, by wnieść sprawę do sądu poproszę rzecznika praw konsumenta. Według mnie podstawy do tego powinny się znaleźć, bo jak to możliwe, że nie mam możliwość podjęcia środków, które mi się należą?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Gdy wystawiałam przedmiot na allegro możliwa była jeszcze wtedy wypłata na konto małżonka”

Nieprawda - to nigdy nie było możliwe. Dane konta allegro i konta bankowego muszą być zgodne. 

„Nie chcę mieć konta bankowego i powinnam mieć do tego prawo”

Oczywiście masz prawo nie posiadać konta bankowego - tylko jaki to ma związek z czymkolwiek? Przeczytałaś regulamin allegro?

oznacz moderatorów

evel__93
#8 Zapaleniec#

@komis-bell możemy się kłócić, ale jestem pewna w 100%, że była taka możliwość, aby wypłacić pieniądze na konto małżonka i dało się bez problemu.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Myślę że taniej bedzie założyć sobie konto bankowe w którymkolwiek banku, przeprowadzić procedurę weryfikacji i wypłaty. A potem konto można zamknąć, albo korzystać, przyda sie.

oznacz moderatorów

evel__93
#8 Zapaleniec#

@br. Dziękuję za radę, jest dobra- ale nie skorzystam. Nie chcę mieć konta bankowego i powinnam mieć do tego prawo. 😉

oznacz moderatorów

evel__93
#8 Zapaleniec#

Dla wszystkich zainteresowanych: Znalazło się rozwiązanie.

Nagle okazuje się, że jednak to możliwe.

Trzeba tylko rozwiązać konto w allegro, a następnie środki na nim znajdujące się zostaną przekazane na dowolny, wskazany numer konta bankowego.  Co prawda okres wypowiedzenia trwa do 60 dni, no ale jak widać - da się. Pozdrawiam!

oznacz moderatorów