anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nierozwiązane problemy transakcyjne z 2023 roku

Protagoniista
#8 Zapaleniec#

Mam kilka niezałatwionych spraw na przestrzeni 2023 roku które powinny już dawno być załatwione niestety zamiatanie ich pod dywan to nie jest ich załatwianie.

Zalegają mi 2 laptopy spłacone o połowę przez sprzedających którzy zgodnie ze śmiesznym regulaminem allegro wywiązali się ze swojej części allegro nie wywiązało się ze swojej, wstrzymali moje wnioski o rekompensatę do dzisiaj rosną za nie odsetki jak i od wielu miesięcy nęka mnie windykacja którą wynajeli żeby ściągnąć ode mnie te pieniądze mało tego ta windykacja notorycznie do mnie dzwoniła 3 razy dziennie wysyłali wiele wiadomości mailowe zastraszające w których wyznaczali mi termin do spłaty tych zadłużeń jeśli tego nie zrobię przekażą sprawę do sądu, Do tej pory żadnej sprawy nie zrobili i pewnie nie zrobią ponieważ z miejsca by przegrali kiedy bym opisał sytuację w sali sądowej.

Mimo wszystko te długi nadal widnieją na moim koncie allegro pay zatem żądam od Allegro spłaty tych zadłużeń ponieważ nie mam zamiaru opłacać czegoś co oddałem sprzedającym. @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

az1rael
#21 Demiurg#

@Protagoniista jeśli dadzą do sądu to wygrają bo ta windykacja działa na zlecenie allegro a nie odkupiła twój dług, a ten dług masz na allegro bo zwracasz uszkodzone towary zamiast zgłaszać reklamację wiec zgodnie z ustawa konsumencką sprzeddawca stosuje wobec ciebie art 34,4 o pomniejszeniu kwoty zwrotu. Niestety ale nieznajomość prawa boli.

oznacz moderatorów

Protagoniista
#8 Zapaleniec#

No właśnie mylisz się bo oba laptopy zostały zwrócone w stanie w jakim do mnie przyszły podałem zdj dowodowe w dyskusji, jeden z tych cwaniaków próbował nawet zmienić narrację w tej kwestii twierdząc że to nie jego laptop tylko podmieniony i żądał jego zwrotu.

Szkoda tylko że na moich wysłanych zdjęciach i jego wysłanych zdjęciach po odebraniu widnieje ta sama nazwa laptopa ,,erazer" a także te same naklejki informujące jakie podzespoły zostały tam włożone które się zgadzały bo ,,podejrzewał ingerencję w nie" co okazało się później bełkotem więc sam nie mógł się zdecydować czy zostało coś podmienione czy chciał zrzucić winę na uszkodzenia które powstały na skutek transportu lub sam go uszkodził i tak takie sytuacje mają miejsce, nie wiem z jaką częstotliwością ale o ile pamiętam na pewno raz miałem taką sytuację w której sprzedawca uszkodził swój towar z premedytacją żeby tylko nie oddawać zwrotu.

Także to nie brak znajomości prawa boli tylko brak reakcji rudej firmy z którą kontaktowałem się telefonicznie żeby pokazać im jacy cwaniacy tu ,,sprzedają" towary, zapewniano mi wsparcie w tych sprawach co było kłamstwem bo wyszło jak wyszło i skończyłem tutaj.

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Protagoniista ustawa konsumencka za zwrot odpowiada kupujący, czytałem tamtego posta w obu przypadkach coś z sprzętem było według ciebie nie tak a ty zamiast zgłaszać reklamację radośnie robisz zwrot bez podania przyczyny i nie masz dowodów na to że ze sprzętem coś było nie tak. Zgodnie z prawem sprzedawcy zwrócili ci tyle ile był wart w momencie zwrotu obie dyskusje o lapki przegrałeś bo nie znasz przepisów nalezzało najpierw u przewoźnika składać reklamacje na uszkodzenie w transporcie żeby przewoźnik wykluczył że źle spakowałeś towar. A przedtem reklamować niezgodność z umową jak ci cokolwiek nie pasowało wtedy mógłbyś zarządać by sprzedawca odebrał sam reklamowany towar. Rodośnie w swojej ignorancji pozbawiłeś się swoich praw konsumenckich. Wziąłeś lapki na raty w pay umowa na raty jest zawarta między tobą a allegro i zgodnie z umową spłacasz ty aż nie spłacisz a skoro sprzedawcy oddali część to masz do uregulowania różnicę aż nie wyjaśnisz tamtych spraw któe nota bene umarły śmiercią naturalną i bez zakładania sprawy w sądzie sprzedawcom nic nie ugrasz. Wracając do pay masz dług intrum działą na zlecenie allegro na podstawie umowy pożyczkowej z pay oznacza to że w pewnym momencie dadzą to do e-sądu w Lublinie a ten ci przyklepie nakaz zapłaty od ręki w postępowaniu szybkim bez twojego udziału. Dowiesz się z bika albo śledząc wyroki esądu w Lublinie od wydania nakazu zapłaty masz 2 tyg na podważenie go odpowiednim pismem inaczej sie uprawomocni i komornik przywita się z tobą w domu albo ci wejdzie na konto i tyle będziesz miał do powiedzenia że sam z ciebie ściągnie. Dopiero przy podważeniu nakazy zapłaty masz normalną rozprawę w sądzie, gdzie nikt nie będzie wnikał w historie 2 laptopów bo nie dotyczą one tematu spłaty pożyczki z pay i wyjaśniać sobie teraz to możesz te 2 sprawy w sądzie bo allegro przyznało rację sprzedawcom, czyli jak chcesz to zakładaj sprawy w sądzie z powództwa cywilnego koszt 1.5-2 tys od pozwu do tego ty masz udowodnić sprzedawcy stawiane mu zarzuty i mieć na to dowody. Koszty z papugą pewnie ze 5k od sprawy wyrok za 2 lata bez gwarancji wygranej, w międzyczasie allegro z intrum cię ukrzyżuje w całkiem innej sprawie niespłaconej pożyczki z pay. Gratuluję zrobiłeś samozaoranie prawne jak mistrz, sugeruję iść do prawnika zapłacić za poradę prawną żeby ci wytłumaczył jakie masz opcje bo ja niestety ale tych przepisów o których ci pisze nie uaktualniałem od jakiegoś 1,5 roku i się mogło dużo pozmieniać napisałem tylko według mojej wiedzy na tamten czas gdzie lubiłem sobie posłuchać na yt jak windykację w rozmowach telefonicznych dłużnicy orali za zobowiązania o odkupione długi wraz z tłumaczeniem o wykładnię prawną. Pewnie dużo rzeczy dalej jest podobnych ale nie musi.

oznacz moderatorów

Protagoniista
#8 Zapaleniec#

Coś czytałeś ? to teraz rozumiem dlaczego moje wnioski zostały wstrzymane, jeśli wszyscy doradcy allegro tak czytają ze zrozumieniem jak ty no to nie dziwię się że Allegro Protect nie działa.

Zacznijmy od tego że jakbyś coś faktycznie przeczytał ze zrozumieniem to wiedziałbyś że napisałem jasno i wyraźnie że oddałem laptopy takie jakie do mnie przyszły i zdjęcia wysłane na początku dyskusji z nimi potwierdzają te słowa, dlatego tak radośnie dałem zwrot bez podania przyczyny bo jej nie było chyba proste logiczne, jakbym miał przyczynę to bym ją podał a nawet jeśli jak była to i tak allegro ma wywalone na to bo liczą się dla nich bardziej sprzedający niż kupujący firma firme rękę myję w tym przypadku.

Jedyne z czym masz rację to z tym że wziąłem je na raty przez Allegro Pay i z adwokatami.

Nawet jeśli im to przejdzie i to się uprawomocni to się odwołam od tego wyroku i z obrony przejdę do ataku także fakty w końcu wyjdą na jaw.

Jeżeli sprzedawca nie uzna wykonanego przez ciebie odstąpienia od umowy lub nie zwróci ci należnych pieniędzy, możesz wezwać go do zapłaty. Możesz dochodzić zwrotu należnych ci pieniędzy oraz szkody poniesionej z tytułu niezgodnego z przepisami zachowania sprzedawcy.

Także wpierw poczytaj dokładniej co napisałem tutaj jak i w dyskusjach o ile masz do nich dostęp i potem rzucaj argumenty.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Zgadza się, nie tylko Twoje posty usuwa, był jeszcze co najmniej jeden 🙂

w tamtym Twoim nawet się wypowiadałam ale wskazywałam, że w kontaktach z policją sam pokpiłeś sprawę …. 

oznacz moderatorów

Protagoniista
#8 Zapaleniec#

Nie do końca ponieważ to oni olali najpierw mnie, nie wiem skąd masz takie informacje ale zaraz szybko ci je zaktualizuje.

Byłem wielokrotnie zgłaszać te sprawy i jedyne co załatwiłem to marnotrawstwo mojego czasu.

Z początku [edycja] który zajmował się tą sprawą w magiczny sposób poszedł na urlop miesiąc czasu jak nie więcej potem kiedy już się z nim skontaktowałem żeby złożyć zeznania bo jak widać zdjęcia mailowe z całą dyskusją nie wystarczyły, czekałem na niego na miejscu kilka godzin bo był ,,zajęty" po czym jedyne co od niego usłyszałem to to że wie o sprawie i że ją przyspieszy tyle się dowiedziałem.

Następnie znowu mnie wzywają z braku niemożności dowodów i żebym złożył zeznania więc kto tu z kogo zakpił ?

Byłem na miejscu wtedy i nie chciał dać mi złożyć zeznań.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Pisałeś że nie przyjęto Twojego zgłoszenia złożonego mailem. Dostałeś odpowiedź że nie ma niezbędnych elementów 

oznacz moderatorów

Protagoniista
#8 Zapaleniec#

W którym miejscu napisałem że nie przyjęto mojego zgłoszenia mailowego?

Zrobiłem jakieś 35 zdjęć całej dyskusji i im to przesłałem na pocztę mailową następnie sprawę wziął ten typ co był ponad miesiąc na urlopie po spotkaniu z nim jak wrócił z urlopu przedstawiłem ci z nim krótką rozmowę następnie ktoś inny przejął od niego tą sprawę napisał do mnie o braku dowodów.

Dopiero wtedy to olałem bo uznałem że nie ma sensu skoro nie mogę jednej sprawy załatwić przez kilka miesięcy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Protagoniista o ile dobrze rozumiem kupiłeś na raty Pay laptopy - odstąpiłeś a sprzedawcy nie oddali lub cześć oddali kasy ?

To zrobiłeś błąd, bo umowę na kredyt masz z bankiem i to nie jest powiązane z zakupem 😞

Masz dwie umowy Ty - bank i Ty sprzedawca, powinieneś spłacić dług bo i tak go ściągną a co do sprzedawcy udać się do rzecznika konsumenta w razie co sprawa w sądzie, a teraz bank Cię ściga bo nie spłaciłeś a go to nie obchodzi co załatwiłeś ze sprzedawcą 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 on mial 3 wtopy z protectem na przełomie 6 miesięcy wszystko brane na allegropay a na pewno 2 latopy. Wstrzymane wszystkie wnioski o protecta bo sprzedawcy za lapki przynajmniej zastosowali art 34.4 uk i oddali część a allegro ich nie obciążyło z protect. W 1 lapku rozwalona matryca w drugim to samo plus podobno grzebane i części podmieniane, sprzedawcy przedstawili faktury za naprawy z serwisu o przywrocenie sprzętu do pelni funkcjonalności i sprawa sie na tym zakończyła że zwrócili tak po 1/3 na konto allegropay. @Protagoniista allegro jest tak prokonsumenckie że żeby zmaścić 2-3 dyskusje o zwrot i rekompensate z protect pod rząd to trzeba być kupującym wybitnym. Nawet konsultanci allegro mimo iż zazwyczaj wykazuja się bezdenną głupotą w rozdawaniu protecta byli na tyle rozgarnieci że nie zatwierdzili twoich wniosków czyli te twoje dowody musiały być diablo słabe ze nawet policja nie chce sie tym zająć przyjęła tylko zawiadomienie i przyśle pismo o umorzeniu. Owszem odwołasz się od nakazu zapłaty będzie rozprawa w realu i dostaniesz ten sam nakaz zapłaty a sąd nawet nie będzie sluchał wywodow jak cię sprzedawcy oszukali bo nie dotyczy to umowy kredytowej. Gdybyś odesłał towar w stanie nienaruszonym to sorry ale nie byloby podstaw do zastosowania art 34.4 uk o pomniejszeniu zwrotu i oczywiście z tego co czytałem faktura z niezależnego serwisu z ceną za naprawę nie jest przekonującą bo pewnie to lokalny spisek sprzedawcow na allegro i serwisów sprzętu, trafienie na 3 nieuczciwych sprzedawców w ciągu od marca chyba do sierpnia w zakupach na raty też jest niesamowicie prawdopodobne normalnie na tym allegro sami oszuści sprzedają.

oznacz moderatorów

Protagoniista
#8 Zapaleniec#

Serio ci mówię wróć do szkoły bo naprawdę czytanie ze zrozumieniem nie idzie ci w parze z pisaniem bo tylko roznosisz błędne informacje i wprowadzasz w błąd wszystkich którzy to czytają.

2 rozwalone matryce ? w jednym matryca była rozwalona i ty chcesz podważać zdjęcia które były robione przed odesłaniem ? pogratulować 

w 2 laptopie matryca sprawna wyliczenia nie adekwatne do powstałych szkód nie z mojej winy załączam teraz kilka zdań od sprzedającego z którym pisałem o tym laptopie a później się do tego odniosę ponieważ są tacy osobnicy jak ty którzy nie rozumieją treści które czytają więc na świeżo ci je tutaj zaktualizuję:

Sprzęt który został do nas odesłany jest uszkodzony. System nie może wystartować pojawia się komunikat: odzyskiwanie, kod błędu 0xc0000185

niedziałający system uniemożliwia nam sprawdzenie podzespołów odesłanego sprzętu. W laptopie który do nas został odesłany zostały wykręcone śrubki (została tylko jedna). Wskazuje to na ewidentną ingerencję w podzespoły urządzenia co jest niedozwolone. Zdjęcia które Pan tutaj zamieszcza są zrobione w momencie startu systemu, jednak po tym pojawia się niebieski ekran.

Proszę o odesłanie do nas laptopa w takim stanie w jakim go Pan od nas otrzymał. To co Pan do nas odesłał nie jest sprzętem który wysłaliśmy. Przesyłka będzie do Pana odesłana na Pański koszt po wygenerowaniu przez Pana etykiety do wysyłki zwrotnej i przesłaniu jej nam mailowo lub opłaceniu kosztów wysyłki na nasze konto.

Po sprawdzeniu parametrów dysku, ramu, procesora, karty graficznej potwierdzamy, że są one niezmienne. Jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że na spodzie laptopa brakuje śrubek ( zdjęcia przed i po) co wskazuje na rozkręcanie urządzenia. Matryca nigdy wcześniej nie miała problemów z płynnością działania, jednak teraz przerywa, gaśnie, miga i nie łączy prawidłowo

jeżeli matryca okaże się uszkodzona będą to koszty 219zł do tego modelu plus koszty wymiany 150zł.

Podsumowując 129zł serwis + 59zł wgranie systemu + koszt wymiany matrycy wraz z montażem 369zł + komplet śrubek 10zł, daje to nam ogólną sumę 567zł

 

A teraz wyjaśnienia. Typ potwierdził że matryca jest sprawna bo wyświetla mu się jakiś dziwny błąd tymczasem ja nie miałem żadnego błędu kiedy go do niego odsyłałem.

Potwierdził też że nie miałem problemu ze startem systemu czyli normalnie byłem zalogowany do pulpitu.

Zarzucił mi ingerencję w części wykręcanie śrubek i ich brak.

Następnie gość ewidentnie zmieniał narrację że to nie jego laptop co było zwykłym bełkotem bo na jego zdjęciach i moich zgadzały się naklejki obudowa i marka laptopa więc to nie powinno mieć miejsca to co on napisał ale napisał.

Potwierdził że części laptopa są niezmienne tym samym potwierdził autentyczność tego laptopa że jest jego, bawi mnie tylko że ten sprzedawca nie wie co sprzedaje skoro nie potrafi rozpoznać własnego sprzętu.

A skoro wszystkie części się zgadzały i autentyczność laptopa została potwierdzona to po co ja miałem w nim grzebać skoro nic nie zostało podmienione ? Jaki w tym sens ?

Napisał że ,,jeżeli matryca okaże się uszkodzona" a skoro działa i się włącza obraz to musi działać nie ma innej opcji, musiałaby być pęknięta żeby był z nią problem.

Na końcu napisał że obraz ma jakieś migotanie przerywa gaśnie i nie wiadomo co jeszcze.

Migotanie ekranu można naprawić wystarczy obejrzeć film na youtube tam pokazują jak to zrobić, albo poczytać o tym na internecie.

Natomiast inne problemy są zmyślone skoro wymienił matrycę pomimo tego że była sprawna to z jego winy powstały wszelkie opisane i fikcyjne błędy ekranu, jedyne co mogło by się z tego potwierdzić to migotanie ekranu.

Mówiąc w skrócie typ zrobił sobie darmową wymianę części na mój koszt jeśli to zapłacę, dlatego nie mam zamiaru tego płacić i nikt nie będzie mnie zmuszał do tego.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Protagoniista cyt "2 rozwalone matryce ? w jednym matryca była rozwalona i ty chcesz podważać zdjęcia które były robione przed odesłaniem ? pogratulować " pogratulować ci nieznajomości prawa cyt ustawę za zwrot i stan zwracanego towaru odpowiada kupujący tyle w temacie mogłeś albo sam reklamowac u przewoźnika albo brać pomniejszony zwrot konsumencki. Nikogo nie interesuje jaki rodzaj uszkodzenia powstał w transporcie towar zwracany ma być taki jak kupiony skoro nie reklamowałeś uszkodzeń i towar u ciebie działał zgodnie z prawem nie wniesienie zastrzeżeń w terminie 7 dni od daty otrzymania przez kupującego skutkuje tym e towar i paczka dotarły całe.  Czyli uszkodzenie powstało albo u ciebie albo w transporcie od ciebie czyli odpowiadasz ty za pomniejszenie wartości towaru. Podsumowując jeszcze twoją wypowiedź sprzedawca sobie sam z filmiku yt nie będzie naprawiał sprzętu wziął serwis i musiał przedstawić fakturę za serwis koszta ponosisz ty jako kupujący odpowiadasz za spakowanie zwrotu i stan zwrotu w momencie odbioru przez sprzedawcę. Takie są przepisy i gdybym nie miał racji to allegro by ci protecta przyznało ekspresem bo już za głupsze rzeczy dawali a skoro nie dali to te twoje dowody nawet konsultanta w dyskusji nie przekonały że sprzedawca racji nie miał ani do podważenia wyceny sprzedawcy ani do pomniejszenia kwoty zwrotu. Ciesz się że sprzedawca nie był paranoikiem i sobie nie spisał nr seryjnych podzespołów w laptopie bo pewnie miał założone swoje plomby na sprzęt i dlatego twierdził że ktoś grzebał i nie miał jak udowodnić podmiany bo w tym momencie miałbyś sprawę karną z art 286 kk jakbyś cokolwiek zamienił

oznacz moderatorów

Protagoniista
#8 Zapaleniec#

Znowu udowadniasz mi że czytanie ze zrozumieniem sprawia ci problem, i powielasz zmyślone nie istniejące informacje które nie mają miejsca.

,,Podejrzewał ingerencję w zmianę części" na podstawie śrubek, Dlaczego napisał coś takiego zamiast od razu sprawdzić czy zostało coś wymienione?

Żeby ograniczyć twój czas na domysły to ci powiem dlaczego, bo chciał mi wcisnąć że miałem styczność w tej wymianie ale mu nie przeszło tak samo jak naginanie faktów i zmienianie narracji jakoby to nie był jego sprzęt.

Ale ty dalej tego nie zrozumiesz bo masz jakieś blokady w głowie które nie pozwalają ci dostrzec tego co oczywiste albo mnie trolujesz.

Skoro nie przekonałem konsultanta do mojej racji to dlaczego konsultant nalegał na pomniejszony zwrot dla mnie ? mało co piszesz nie trzyma się kupy i udowadnia tylko że nie czytasz wszystkich spraw z sensem do końca dopowiadasz sobie historyjki które są oparte na fikcji.

Skończyłem z tobą dyskusję ponieważ dalsza konwersacja z tobą prowadzi do nikąd marnując tylko mój czas nie będę odpowiadał już na twoje wiadomości bo nie widzę w tym sensu czekam na kogoś bardziej ogarniętego kto chciałby się szerzej wypowiedzieć w tym temacie.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Protagoniista  albo czegos nie doczytałem albo nie rozumiem po co tu policja ?

Sa dwie sprawy

1) sprawa allegro pay - to jest kredyt który zaciągnąłeś i który musisz spłacić niezależnie od problemó ze sprzedającymi ponieważ to Ty zawarłeś umowe kredytową. Jeśli tego nie zrobisz beda go ściągać i to nie podlega dyskusji. Ewentulane niespłacenie sposowuje tylko wpisanie do BIGów BIKów i innych instytuacji które Ci potem utrudnią zycie. Z tego co tutaj pisano to już nawet samo zaciągniecie takiego kredytu jest traktowane jako kredyt w parabanku i znacznie obniża rating kredytowy ( firmy przez zakup na raty allegro potem dostawały odmowy leasingów )

2) umowy miedzy Toba a dostawcami - tutaj jeśłi czujesz sie oszukany mozesz korzystać z pomocy Rzecznika Praw koonsumenta ( mają biura w każdym powiecie) lub ewentualnie z sądu cywilnego - który jest władny takie spory roztrzygać. Tam możesz przedstawic soje racje, maile i dowody i sąd wyda odpowiedni nakaz , albo nie wyda i oddali powództwo. No ale tutaj to chyba Ty jełsi czujesz sie pokrzywdzony powinieneś składać pozew przeciwko sprzedającym

Zupełnie nie wiem po co tutaj policja no chyba że coś mi umkneło

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Policja była do celów AP

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Monika__L  ale co ta policja miałaby stwierdzić ? czy kupujacy obniżył wartość zwracanych produktów i o ile ? Czy też może czy sprzedający rzetelnie wycenił wartośc uszkodzonego towaru ?Z tego co zrozumiałem sprzedający obniżyli wartość zwracanych kwot a to jest jak najbardziej zgodnie z prawem w przypadku obniżenia wartości towaru. Nie jest to ani przestepstwo ani wykroczenie i nie dziwie sie że policja nie chciała sie podjąć takiej sprawy ( w zasadzie powiina sie podjąć i po godzinie umorzyć). Naprawde nie rozumiem co miałaby tu policja robić . 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@_Likos_ policja nic nie stwierdzi bo to nie podchodzi pod ich zakres kompetencji a pod sąd cywilny a nie z kodeksu karnego, czyli sprawa wygląda tak powinni przyjąć zawiadomienie bo muszą i umorzyć od ręki, zresztą wypowiedzieli się że nie ma dowodów bo w dyskusji jest słowo przeciwko słowu. Sprawy są sprzed pół roku a allegro przyznało rację sprzedawcom bo kupujący ma zablokowane 2 wnioski z protecta i nie zostały wypłacone środki. Zaraz esa w Lublinie przyklepie mu wyrok nakazowy i potem 2 tygodnie na uprawomocnienie i pozamiatane

oznacz moderatorów

Protagoniista
#8 Zapaleniec#

Nic ci nie umknęło po prostu jedna z użytkowniczek nawiązała temat policji, nie szedłem tam z własnej woli tylko przez to że przy każdym odmownym wniosku od allegro protect wręcz wymuszano na mnie w mailach żebym tam się udał i zgłosił sprzedających za każdym razem temat rekompensaty kończył się ciągle na tym a kiedy już wyjaśniałem że nie mogę tego zgłosić bo się nie da notorycznie do zrzygania doradcy gadali w kółko o tym dlatego mówię utknąłem w jakimś dziwnym kole z którego ktoś nie chce mnie wypuścić

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Protagoniista  tak naprawde to chyba Ci pozostaje tylko RPk ( który w rzeczywistosci niewiele może zrobić poza wezwaniem sprzedającego do stosowania przepisów i ewentualna pomoca prawną dla Ciebie. 

No i ewentualnie sąd cywilny który jest władny taki spór roztrzygać. Tutaj także może Cie wspomóc RPK

Natomiast kredyt tak czy inaczej sugerowałbym spłacić. Dopiero po ewentualnym wyjąśnieniu sprawy odzyskiwac pieniądze od sprzedawców

oznacz moderatorów