anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rezygnacja z Allegro Pay - konieczność weryfikacji tożsamości

radekksk
#1 Nowicjusz#

Dowiedziałem się, że zakupy przez Allegro Pay traktowane są jak pożyczki w parabankach jak Prowident itp.

Chciałbym usunąć tą usługę i mieć z tym spokój, co zresztą doradzam wszystkim ludziom na tej planecie.

Złożyłem taką dyspozycję przez formularz kontaktu allegro z preferowanym kontaktem przez email.

Tego samego dnia dostaję telefon z koniecznością potwierdzenia tożsamości przez telefon.

Ależ się wku*** łem... 

Jakim prawem założenie allegro pay (celowo z małej litery) można dokonać poprzez przeklikanie formularza zgłoszeniowego z odpowiednimi danymi, natomiast rezygnacja z tej "wspaniałej" usługi wymaga weryfikacji bezpieczeństwa przez telefon? Szanowne allegro czekam na wasz ruch. Nie będę podawał swoich danych nieznajomym osobom przez telefon w celu rezygnacji z usługi którą można było włączyć klikając akceptację regulaminu. Konto na allegro posiada dwuetapową weryfikację i na pewno rozmawiacie z moją osobą.

Przestrzegam wszystkich przed zakładaniem tego "parabanku" jakim jest allegro pay. Może się wydawać świetną usługą ale w momencie próby zaciągnięcia kredytu hipotecznego na np. dom/mieszkanie itp okazuje się że każdy zakup wykonany z allegro pay jest traktowany jako "chwilówka" co obniża nas credit score - nie dziękuję

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@radekksk Nie zrezygnujesz z tej usługi, pisząc na Gadane. Nie mamy dostępu do szczegółów dotyczących Twojej umowy zawartej w ramach Allegro Pay. Ze swojej strony mogę jedynie zasugerować, żebyś postępował zgodnie z wprowadzonymi procedurami, jeśli chcesz rozwiązać problem w krótkim czasie.

Dodam, że jeśli podasz mi numer telefonu, z którego się z Tobą kontaktowano, będę mogła potwierdzić czy jest to nasz numer.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów