anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Status zwrotu

MAMY ROZWIĄZANIE!
andyfan
#1 Nowicjusz#

14.02.2022 Zgłosiłem zwrot i dokonałem fizycznie zwrotu. Jego status jest obecnie w stanie "Zwrot u sprzedającego W trakcie weryfikacji".

Za towar zapłaciłem korzystając z Allegro Pay. Jak długo Sprzedający ma prawo weryfikować zwrot i czy Allegro monitoruje takie sytuacje?

Numer zamówienia: 3b179e40-80f1-11ec-900f-33de6a8d8f92

 

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
mdrogeria
#21 Demiurg#

Sprzedawca ma obowiązek zwrócić środki do14-tego dnia od odstąpienia od umowy , czyli 28 lutego 

oznacz moderatorów
andyfan
#1 Nowicjusz#

A jeśli tego nie zrobi w tym terminie?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@andyfan Cześć. Napiszemy do Sprzedającego i przypomnimy mu o tym zwrocie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@mdrogeria: Według Federacji Konsumentów  sprzedawca może zwrócić pieniądze nawet w czternastym dniu OD OTRZYMANIA towaru.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:104371448 dokładnie jak piszesz , klient ma mieć na swoim koncie środki najpóźniej 14 dnia od odstąpienia od umowy jeśli zwrot dotarł do sprzedawcy na tyle wcześnie ,aby wykonanie przelewu w terminie było wykonalne . Zwrot przez payu z natury idzie 3 dni i sprzedawca musi to wziąć pod uwagę . 

''''Przedsiębiorca ma obowiązek zwrócić pieniądze w 14-dniowym terminie liczonym od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. To samo musi zrobić konsument z towarem – musi go zwrócić w terminie 14 dni od odstąpienia od umowy.

,,Zwrócić ,, , a nie zlecić zwrot 😁

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@mdrogeria: trochę się z Tobą nie zgadzam bo chyba nie do końca mnie zrozumiałeś. . Jeśli odstąpię od umowy np. 10.01, towar wyślę 22.01, sprzedawca go otrzyma 25.01 to jak się okazuje termin 14 dni może policzyć od dnia 25.01 (takie jest zdanie Federacji Konsumentów). 😮

oznacz moderatorów