anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

witam. temat dotyczy płatności Allegro PAY . uzupełnienie danych

zb1968
#8 Zapaleniec#

Czy ktoś z was został poproszony o numer dowodu osobistego z powodu zmiany regulaminu

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@zb1968 w ramach aktualizacji i uzupełniania danych możemy poprosić o PESEL, nr dowodu lub informację o kraju urodzenia.
Jeśli prośba była widoczna w panelu Allegro Pay to na pewno jest to wiadomość od nas, a proces jest bezpieczny 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

Trzeba podać tylko kod wysłany i tyle. 

W czwartek lub piątek musiałem uzupełnić dane konta w allegro pay. 

oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

@la_nika  gdy otrzymałem takiego maila że trzeba potwierdzić dane. 

Skontaktowałem się z doradca i zapytałem czy ten mail pochodzi od allegro, odpowiedź doradcy że mail pochodzi od allegro i doradca mi powiedział że otrzymam tylko kod potwierdzający i trzeba go tylko wpisać i tylko tyle  

Konsultant powiedział że nie trzeba żadnych danych podawać z dowodu osobistego jak PESEL itp

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Agent555 to o co prosimy zależy od tego jakie informacje zostały podane podczas aktywacji Allegro Pay, więc w Twoim wypadku wystarczyło potwierdzić, że dane są aktualne, ja np. zostałam poproszona o potwierdzenie kraju urodzenia, a @zb1968 najwyraźniej otrzymał prośbę o numer dowodu 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

zb1968
#8 Zapaleniec#

a co się stanie jeśli nie podam numeru dowodu osobistego

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie będzie Allegro Pay.

oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

Chyba będzie allegro pay tylko nie będziesz mógł nic kupić i wybrać płatności poprzez allegro pay. 

 

 

oznacz moderatorów

zb1968
#8 Zapaleniec#

w dzisiejszych czasach niebezpiecznie jest podawać takie dane jak numer dowodu czy pesel , nie ma innego sposobu ?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@zb1968 rozumiem, że może to wzbudzać wątpliwość i obawy jednak te działania są podyktowane troską o zwiększenie bezpieczeństwa transakcji realizowanych za pomocą Allegro Pay. Wprowadziliśmy zmiany pozwalające nam lepiej identyfikować naszych klientów pod kątem przepisów regulujących przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. W przypadku nieuzupełnienia wymaganych danych usługa może być niedostępna w przyszłości.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

IgorSawula
#1 Nowicjusz#

Witam, jak uzupełnić dane nie posiadając polskiego obywatelstwa? Przy wyborze innego kraju urodzenia wyświetla komunikat: Numer dowodu ma nieprawidłowy format. Powinien zawierać kolejno: 3 litery i 6 cyfr.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

bez polskiego obywatelstwa nie skorzystasz z Allegro Pay

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@IgorSawula Nie skorzystasz, musisz mieć polskie obywatelstwo i ważny dowód osobisty.

oznacz moderatorów