anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup na raty a brak towaru

kukulek88
#7 Wielbiciel#

Witam,

zakupiłem na raty payu przedmiot. Sprzedawca zaczyna kręcić z wysyłką czy w takim wypadku mam prawo do rozwiązania umowy z bankiem? Dodam że przedmiotu nie otrzymałem. Boje się że minie 14 dni roboczych a ja zostanę z kredytem a towaru nigdy nie dostanę.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kukulek88 Cześć 🙂 Przykro mi, że napotykasz na trudności z zakupem. Rozpocznij dyskusję ze sprzedającym: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa. W razie problemów wypowiemy się w tej korespondencji i pomożemy Ci.  

Jeśli zdecydujesz się na anulowanie zakupu i sprzedający zwróci środki przez Allegro Finanse, to zostaną one przekazane bezpośrednio na rachunek pożyczkodawcy powiązany z kredytem. Następnie będziesz musiał skontaktować się z pożyczkodawcą i rozwiązać umowę kredytową.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kukulek88
#7 Wielbiciel#

Proszę powiedzieć co w przypadku gdy sprzedający nie zwróci środków? pytam ponieważ myślę które rozwiązanie jest bezpieczniejsze dla mnie. Czekać na allegro czy bezpośrednio iść do banku.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kukulek88 Cześć. Jeśli sprzedający nie zwróci środków, to najlepiej zgłosić to w dyskusji i jeśli nie uda się rozwiązać sprawy, to zwrócimy Ci pieniądze w ramach Allegro Protect. Bank nie będzie w stanie zwrócić Ci tych pieniędzy, ponieważ te środki trafiły już do sprzedającego. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kukulek88
#7 Wielbiciel#

A jeśli sprzedający będzie twierdził że wysłał paczkę ale zaginęła gdzieś ale nie ma numeru nadania będzie traktowane to jako zaginiecie paczki?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kukulek88 To sprzedający będzie musiał wyjaśnić tę sprawę z przewoźnikiem (i oczywiście podać nam numer listu przewozowego). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kukulek88 Przy zakupie od firmy to sprzedajacy odpowiada za przesyłkę do chwili jej odbioru, więc spokojnie.

oznacz moderatorów

kukulek88
#7 Wielbiciel#

Zakup był od osoby prywatnej.

oznacz moderatorów

kukulek88
#7 Wielbiciel#

Kupionood osoby prywatnej. W jaki sposób po założeniu dyskusji sprzedający może zwrócić środki?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@kukulek88 sprzedawca zwraca środki w taki sam sposób. Nie ma znaczenia czy została założona dyskusja, czy nie. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

kukulek88
#7 Wielbiciel#

Czyli powinien mieć link/przycisk w aukcji ze zwrotem środków?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@kukulek88 zwrot środków sprzedawca zleci z poziomu zakładki "zamówienia". Możesz mu przekazać link do tego artykułu

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

kukulek88
#7 Wielbiciel#

Możliwy jest też zwrot przez payu w przypadku zakupu ratalnego?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kukulek88 Tak, pieniądze wracają wtedy do banku, który udzielił pożyczki na zakup.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kukulek88
#7 Wielbiciel#

A dostane o tym jakoś poinformowany? że taki zwrot był itd

oznacz moderatorów