anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupy dla przedszkola

Byykoo
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

pracuje w Przedszkolu Miejskim w Pruszkowie, chcielibyśmy robić zakupy (nie będziemy sprzedawać) przez allegro, ale potrzebujemy fakturę odroczoną dla jednostki budżetowej, czyli inny nabywca (Miasto Pruszków) i inny odbiorca (czyli my), nie operujemy gotówką. Założyliśmy konto firmowe, ustawiliśmy nabywcę i odbiorcę, ale jest problem z płatnościami. Kiedy wrzucam przedmiot do koszyka, wybieram dostawę i przechodzę do metody płatności i chcę wybrać Allegro Pay Business jest ono niedostępne, a po kliknięciu pojawia się okno z informacją: "Allegro Pay Business nie jest dostępne dla Twojego typu działalności gospodarczej. Sprawdź czy podałeś poprawne informacje w typie konta firmowego." Jak zakładaliśmy konto to wybraliśmy typ konta: "inny", bo pozostałe nie pasowały do naszej działalności. Czy da się to zmienić?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

komis-bell
#21 Demiurg#

"Z usługi Allegro Pay Business może skorzystać Kupujący, który jest przedsiębiorcą i spełnia poniższe warunki:

a. posiada: i) aktywne Konto Firma w Serwisie lub ii) aktywne Konto w Serwisie oraz jednocześnie jest osobą fizyczną prowadząca działalność gospodarczą; przystąpienie do usługi jest możliwe o ile Allegro w danym czasie udostępni Allegro Pay Business dla Kont; okres dostępności Allegro będzie publikowało każdorazowo na stronie https://allegro.pl/regulaminy/okres-dostepnosci-allegro-pay-business-dla-kont-E7OdlMw5gTy,

b. posiada pełną zdolność do czynności prawnych,

c. adres siedziby znajduje się na terenie Polski,

d. dokonał pełnej aktywacji Konta poprzez szybką wpłatę on-line bądź wpłatę przelewem tradycyjnym lub innym przelewem elektronicznym z rachunku należącego do podmiotu dokonującego rejestracji, zgodnie z punktem 2.3 Regulaminu serwisu albo zawarł z Allegro umowę o korzystanie z usługi Allegro Pay (zgodnie z regulaminem tej usługi dostępnym pod adresem https://allegro.pl/regulaminy/regulamin-uslugi-allegro-pay-lD8OAPk4Lu6) i usługa Allegro Pay jest aktywna na moment przystąpienia do usługi Allegro Pay Business (dotyczy Kupującego, o którym mowa w § 3 ust. 1 lit. a. ppkt. ii),

e. zaakceptuje warunki Usługi finansowania zaproponowane przez Dostawcę."

 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Allegro Pay Business to rodzaj kredytu (jest to pożyczka poza bankowa). Przy zakupie powinna być też normalna płatność przez PayU czy przelew tradycyjny.

 

oznacz moderatorów

Biale_Stokrotki
#11 Animator#

Sprzedawałam tak już wielokrotnie, na fakturze pisałam dwóch odbiorców.

umawiałam się osobiście z Paniami na mailu wysyłając im najpierw fakturę 🙂 kolejnego dnia był księgowany przelew i kupujący robił normalnie zakup na allegro 🙂 

Wszyscy zadowoleni. 

oznacz moderatorów

Biale_Stokrotki
#11 Animator#

nie wiem czy jasno to opisałam 😅

kupujący zdeklarował co będzie chciał kupić, (u mnie to były opaski dla dzieci dla przedszkoli), wystawiam FV inny nabywca i inny odbiorca - Pani wysyłała ją gdzie trzeba i wtedy dokonywała zakupu już normalnie na allegro. 

oznacz moderatorów