anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot środków allegro pay - sprzedający nie posiada fizycznie oferowanego towaru.

MAMY ROZWIĄZANIE!
resistdj
#8 Zapaleniec#

Witam. Kupiłem produkt od "sklepu" który nie posiada sprzedawanego towaru. Jak się okazało, nie jestem pierwszą osobą która kupiła coś od nich i prawdopodobnie zamawiają towar dopiero gdy ktoś od nich coś kupi. Za towar zapłaciłem dostępnymi środkami Allegro Pay. Po kontakcie ze sprzedającym, rozmowa stanęła na tym, że zwróci pieniądze, bo nie mam czasu czekać aż za kilka dni teoretycznie otrzymają towar, spakują go i wyślą do mnie - nie było o tym wspomniane w aukcji (najlepsze że to niby Super Sprzedawca). Jak stwierdziła pani w rozmowie, zlecenie zwrotu już zostało wykonane. Problem w tym, że ja nie widzę, by mój limit środków w zakładce allegro pay się zwiększył o teoretycznie zwróconą kwotę. Myślałem, że może w ramach tego zwrotu, zostanie mi zmniejszona kwota do spłaty a limit zostanie póki co ten sam - również nie. W jaki sposób środki zostaną zwrócone? Pozdrawiam 😊

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
LEW433
#21 Demiurg#

@resistdj Sprzedawca zwraca środki do Allegro, dostaniesz powiadomienie jak zwróci.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@resistdj Allegro o zwrocie środków przy płatności Allegro Pay pisze tak;

Zwroty i reklamacje zakupów z Allegro Pay przebiegają zgodnie z zasadami obowiązującymi na Allegro.

Jeśli zwrócisz lub anulujesz zakup opłacony z Allegro Pay - środki zwrócone przez sprzedającego przez Allegro Finanse zwiększą Twoje środki dostępne w usłudze.

Na zwrot środków przez sprzedającego czekamy:

  • 30 dni w przypadku opcji spłaty w ciągu 30 dni
  • 1 miesiąc w przypadku pozostałych opcji spłat.

Jeśli środki nie wpłyną w tym czasie, masz obowiązek spłacić swój zakup samodzielnie. Aby Ci to umożliwić, zmienimy Twój harmonogram spłat. Nie poniesiesz z tego tytułu dodatkowych kosztów. Zaktualizowany harmonogram znajdziesz w Twoim panelu Allegro Pay.

Jeżeli sprzedający zwróci środki przez Allegro Finanse po tym, jak już spłacisz zakupy - zwrócimy Ci nadpłaconą kwotę. Otrzymasz przelew na rachunek bankowy, z którego zakupy zostały opłacone. Jeśli nie będzie to możliwe - skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić sposób zwrotu środków.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-pay/allegro-pay-najczesciej-zadawane-pytania-0K6dOBv...

Jeżeli nie widzisz zwrotu wpłaty, sprzedawca mógł nie zwrócić. W takim przypadku upomnij się o pieniądze w Dyskusji; https://allegro.pl/dyskusje/nowa Wtedy bardzo szybko odda 🙂

oznacz moderatorów
resistdj
#8 Zapaleniec#

Bardzo Wam dziękuję za pomoc 😉 Miłego dnia życzę 😊

oznacz moderatorów
Forey
#1 Nowicjusz#

A co to za kuriozum, gdzie sprzedawca może nie zwrócić pieniędzy a odpowiedzialność ponosi kupujący? 😮

oznacz moderatorów
Mefeusz
#8 Zapaleniec#

To raz, ciekawy jest jeszcze zapis, że nadpłaconą kwotę otrzymany na rachunek z którego zakup został dokonany. Czyli na all allegro pay? 😆😆

oznacz moderatorów
krzysieksz90
#8 Zapaleniec#

Naucz się czytać ze zrozumieniem…Wyjaśnię ci skoro nie rozumiesz…zwrot trafi na konto z którego opłacony został dług w Allegro pay.

oznacz moderatorów
Mefeusz
#8 Zapaleniec#

Przepisz mi proszę ten zapis z reglaminu.

Bo jeśli mówisz o: "Otrzymasz przelew na rachunek bankowy, z którego zakupy zostały opłacone." to nie, nie jest on jednoznaczny.

oznacz moderatorów
krzysieksz90
#8 Zapaleniec#

Jak nie masz problemu ze zwrotem to nie rób sztucznych problemów. W ciągu kilku godzin od anulowaniu zakupu u sprzedającego środki w Payu miałem z powrotem.

Nie cytuj zdań wyjętych z kontekstu:

Jeżeli sprzedający zwróci środki przez Allegro Finanse po tym, jak już spłacisz zakupy - zwrócimy Ci nadpłaconą kwotę. Otrzymasz przelew na rachunek bankowy, z którego zakupy zostały opłacone. Jeśli nie będzie to możliwe - skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić sposób zwrotu środków.”

To chyba oczywiste, że zwrot  jest na konto z którego opłaciłeś zakup w Alegro Pay.

oznacz moderatorów
Mefeusz
#8 Zapaleniec#

Nie mam problemu ze zwrotem, nie robię sztucznych problemów. Tylko potwierdziłeś to co napisałem.

Miłego. 

oznacz moderatorów
krzysieksz90
#8 Zapaleniec#

To, że nie rozumiesz co jest napisane to już twój problem, ale nie wprowadzaj w błąd innych, którzy będą czytali ten wątek. Spłacenie swoich zakupów oznacza spłatę kredytu w Allegro Pay, a to musisz zrobić własnymi pieniędzmi z własnego konta…

oznacz moderatorów
Grzegorzxpl
#7 Wielbiciel#

Tak się zastanawiam, co to za sklep i super sprzedawca bo też na identyczną sytuację natrafiłem przy czym proszono mnie o nie wystawianie negatywnego komentarza. To jest wprowadzanie w błąd klienta pisząc, że towar jest na stanie a w rzeczywistości nie jest. Nie wiem teraz, czy opłacać za cztery dni ratę, która jest wymagalna, czy też czekać aż sklep zwróci pieniądze i później może jedynie odsetki z braku nieterminowej wpłaty *brak czasu i chęci na czytanie regulaminu....

oznacz moderatorów