anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniędzy od sprzedającego

Client:83493495
#7 Wielbiciel#
Zakupiłem pistolet do masażu u jednego ze sprzedających. Fakt iż cena była przyzwoita, takiego zakupu dokonałem(07.11.2021) Dzień później czyli dziś dostałem informacje iż sprzedawca towaru już nie posiada gdyż wszystkie wysprzedał i nie będzie nimi już handlował. Zadeklarował, ze pieniądze zostaną mi zwrócone za pośrednictwem platformy PayU. Do tej pory nie dostałem żadnej informacji w e-mailu, że zostaną mi zwrócone pieniądze czy transakcja zostaje anulowana jak do tej pory bynajmniej to bywało. Zakup widnieje dalej jako aktywny w czasie realizacji , a nie anulowany. W jakim czasie następuje zwrot i na jakich zasadach Czy ktoś by mógł po krótce wytłumaczyć Co dalej z takim faktem Zrobić ?
oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:83493495 Ponieważ sprzedawca nie jest w stanie wywiązać się z umowy, powinien niezwłocznie zwrócić wpłatę. Gdy to zrobi, otrzymasz powiadomienie mailowe od Allegro. Taki zwrot trwa około 3 dni.

Gdyby sprzedawca zwlekał ze zwrotem, napisz do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5... otrzyma ponaglenie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zwrot musi nastąpić bezzwłocznie do 14 dni, ale jak sprzedający nie posiada towaru i chce oddać kasę powinien to zrobić od razu ( on nie ma mocy anulowania zakupu). Możesz otworzyć dyskusję i żądać zwrotu środków ale możesz tam także zażądać towaru, jeżeli nie anulujesz zakupu będziesz mógł wystawić sprzedającemu komentarz: https://allegro.pl/dyskusje/nowa

Jeżeli zakup odbył się poprzez Allegro Pay to środki trafiają na Konto Allegro Pay.

Zwroty i reklamacje zakupów z Allegro Pay przebiegają zgodnie z zasadami obowiązującymi na Allegro.

Jeśli zwrócisz lub anulujesz zakup opłacony z Allegro Pay – środki zwrócone przez sprzedającego przez Allegro Finanse zwiększą Twoje środki dostępne w usłudze.

Na zwrot środków przez sprzedającego czekamy:

  • 30 dni w przypadku opcji spłaty w ciągu 30 dni
  • 1 miesiąc w przypadku pozostałych opcji spłat.

Jeśli środki nie wpłyną w tym czasie, masz obowiązek spłacić swój zakup samodzielnie. Aby Ci to umożliwić, zmienimy Twój harmonogram spłat. Nie poniesiesz z tego tytułu dodatkowych kosztów. Zaktualizowany harmonogram znajdziesz w Twoim panelu Allegro Pay.

Jeżeli sprzedający zwróci środki przez Allegro Finanse po tym, jak już spłacisz zakupy – zwrócimy Ci nadpłaconą kwotę. Otrzymasz przelew na rachunek bankowy, z którego zakupy zostały opłacone. Jeśli nie będzie to możliwe – skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić sposób zwrotu środków. Tu masz wszystko o Allegro Pay.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:83493495 jeśli masz na myśli zwrot wpłaty za zamówienie nr  c39b59e1-3fed-11ec-a2cf-05e19ee3060d to sprzedający zwrócił tą wpłatę wczoraj o 17:41 i została zaksięgowana poprawnie. Powinieneś ją otrzymać w ciągu najbliższych 2 dni roboczych na konto przypisane do BLIKa.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów