anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Allegro może usuwać komentarze?

Ksantos1
#8 Zapaleniec#

Kupiłem zestaw tonerów do kolorowej drukarki laserowej pierwszy toner zepsuł się po około 6mies i wydrukowaniu 88stron kolejny po 9mies i wydrukowaniu 146stron. Te tonery powinny wydrukować bez problemu ponad 1tys stron. Wystawiłem opinie negatywna ale allegro ja usunęło. Kupiłem szczoteczkę soniczna która miała mieć ponad 82tys drgań (mam i używam starą która ma około 30tys) okazało się że ta nowa nawet nie jest w stanie dorównać starej czyli nie ma 82tys drgań to słychać i czuć. Napisałem negatywny komentarz ale... allegro znowu go usunęło. Co ciekawe zauważyłem że jeżeli ktoś napisze negatywny komentarz jest on usuwany pod byle pretekstem a jak ktoś napisze bzdury ale komentarz jest pozytywny to nie jest usuwany. Czy allegro nie jest już zainteresowane dobrem kupujących tylko kasa za prowizje ze sprzedaży towaru który niestety czasem okazuje się totalnym bublem?

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

LEW433
#21 Demiurg#

Moim zdaniem Allegro nie usuwa komentarzy które nie naruszają regulaminu i nie obrażają, ale dawaj oferty konkretne i spróbujemy to zweryfikować: @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Ksantos1
#8 Zapaleniec#

Nie widzę już usuniętych opinie nie wiem jak mam je pokazać. Nikogo nie obrażałem ani nie używałem wulgaryzmów dobrze wiem że taka opinia zostanie od razu usunięta.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@Ksantos1 Z tymi opinani jest różnie , raz przechodzą innym razem komuś innemu się nie podoba, tak jak kupujący wystawia subiektywne oceny i tak Allegro robi to samo.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Ksantos1 Cześć. Jeśli komentarz jest zgodny z Regulaminem, to go nie usuwamy. 🙂 Być może wystawiłeś opinię produktową, w której opisałeś przebieg transakcji? W opinii produktowej oceniasz wyłącznie produkt, komentarz o przebiegu transakcji możesz dodać w ocenie sprzedającego. Zweryfikuję tę sprawę, ale podaj mi proszę numery zamówień. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Ksantos1 Jeśli chodzi o tonery, to Twoja opinia produktowa musiała została usunięta ze względu na to, że na zamieszczonych przez Ciebie zdjęciach widniał adres strony WWW - uważaj proszę na to następnym razem. 🙂 

Sprawę usuniętej opinii o szczoteczce sonicznej (z zamówienia numer 39f8cdc1-c72f-11ec-86e9-f16fc72e339a) skonsultuję i wrócę do Ciebie z odpowiedzią 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Ksantos1
#8 Zapaleniec#

Jeżeli chodzi o szczoteczkę dostałem odpowiedź że użyłem porównania bo porównałem jej obroty do obrotów innej szczoteczki której nazwy nie podałem. Oczywiście pisząc opinie człowiek powinien pisać tylko o swoich odczuciach czyli w przypadku szczoteczki powinienem napisać że w moim odczuciu parametry nie są zgodne z opisem? Odnośnie tej samej szczoteczki posiada ona mnóstwo opinii w których ludzie porównują ją do innych producentów i modeli jednak są to opinie pozytywne więc nikt ich nie usuwa. Zresztą inaczej jakimś dziwnym trafem usuwane są tylko opinie negatywne.

oznacz moderatorów

Splatt6
#7 Wielbiciel#

Genialny temat.

Allegro wybiela sprzedawców. Nie wiem do czego to dąży ale zauważyłem dokładnie takie samo działanie.

Teraz 100% pozytywnych komentarzy nie uzyskuje się, super aukcją, rzetelnym opisem, szybką wysyłką i kontaktem z klientem. Tylko napisaniem do allegro, że "widzimisię" komentarz dotyczy nieistniejącej transakcji, bo np: przecież był zwrot.

Allegro, napiszcie przy ocenie sprzedawcy taką treść:
"Moderator allegro, usuwa negatywy na życzenie sprzedawcy"
Przynajmniej będzie wiadomo że teraz opinie na waszym portalu nie mają w ogóle sensu.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Splatt6 Już w innym wątku poprosiłam Cię o przykład sytuacji, kiedy usunęliśmy negatywny komentarz na życzenie sprzedawcy. Z chęcią się temu przyjrzę. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Splatt6 Bzdura . Można mieć 100 % pozytywnych opinii bez usuwania ,wystarczy tylko sprzedawać dobry towar i nie trafiać na kłopotliwych klientów. 

oznacz moderatorów

Splatt6
#7 Wielbiciel#

@kolekcjoner608 Dlaczego bzdura? Kim są kłopotliwi klienci gdy spełnione są wszystkie podpunkty o których wspomniałem?

Kiedyś komentarze w postaci 99% oznaczało że sprzedawca jest na prawdę godny polecenia. Sprzedaję produkty zgodne z opisem, w razie wątpliwości kontaktuje się z kupującym w celu wyjaśnienia a za wszelkie zwlekanie, z wysyłką itp, przeprasza i wyjaśnia sytuację. 

Pewnie Kłopotliwi klienci to ci którzy nie dają się zastraszyć policją? No pięknie to wyjaśniłeś kolekcioner608. Jak sprzedawca stara się coś ukryć na aukcji, a potem czuje się taki pokrzywdzony, mnóstwo tego tutaj na tym "forum" widzę. Dawniej taki sprzedawca dostawał kilka ostrzeżeń i zamknięcie konta, teraz allegro usuwa ale tylko negatywy które sprzedawcy nie pasują.

Teraz jest zupełnie inaczej, sprzedawca wybiela sobie konto, robi nawet kilka innych, umieszcza produkty najpierw pod dobrze sprzedającym się towarem by potem kompletnie zmienić opis zostawiając kategorie. Zyskuje wtedy super "rekomendowany" produkt.

Szkoda że teraz ci Super sprzedawcy są wmieszani w błoto razem z tymi którzy kombinują na każdym kroku.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Splatt6 "Kim są kłopotliwi klienci gdy spełnione są wszystkie podpunkty o których wspomniałem?"

Są nimi klienci którzy w sytuacji kiedy każdy komentarz jest 'na wagę złota' (obecnie może z 20% transakcji ma ocenę więc łatwo jest kogoś pogrążyć) a obsługa i zadowolenie klienta to priorytet wystawiają negatywa "z czapy" a po kontakcie twierdzą, że generalnie to problemu nie ma a jeszcze bardziej nie będzie jak zrobię rabat 30% - wtedy nawet zmienią ocenę.

oznacz moderatorów

Ksantos1
#8 Zapaleniec#

Allegro wprowadziło też opcję czarnej listy klientów. A może wprowadzić czarną listę sprzedających? Ja trafiłem na czarną listę dlatego że paczka została wysłana po 5dniach więc dałem opinię pozytywną ale za obsługę dałem mniej gwiazdek. Jestem zdania że obecnie allegro dba o sprzedawców bo ma z nich kasę a kupujących ma gdzieś.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Ksantos1 Jest dokładnie odwrotnie.

oznacz moderatorów

Ksantos1
#8 Zapaleniec#
 

Napisałem przykład więc proszę o przykład że jest odwrotnie.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Ksantos1 Przykładów jest całe forum - wystarczy przejrzeć tematy w jak absurdalnych sytuacjach kupujący są wspierani przez allegro.
Sprzedający nie mają tu żadnego wsparcia - każdy problem muszą rozwiązywać sami na własną rękę.

Moi nieaktywni kupujący (dawna czarna lista) to chyba jedyne "koło ratunkowe" dostępne sprzedającemu na allegro ale i tak jest banalnie proste do obejścia - wystarczy 5 minut na założenie nowego konta i można dalej kupować.

Czy można trafić na taką listę jako zwykły 'widzimiś' sprzedającego? Oczywiście, że można i jest to nadużycie ale też jest to jedyna forma obrony w uzasadnionych przypadkach.

oznacz moderatorów

Ksantos1
#8 Zapaleniec#
 
 Naprawdę myślisz że ktoś będzie zakładał nowe konto żeby tobie lub komuś innemu wystawić negatywa? Musiał by coś kupić. Mam konto od wielu lat mam wykupionego smarta i miał bym z tego rezygnować tylko po to żeby komuś dać negatywa? Reklamowałem jakiś czas temu żółty toner do drukarki laserowej.  Była to 3 reklamacja bo wcześniej 2 tonery rozsypały się w drukarce. Sprzedawca nie uznał reklamacji mimo że licznik wskazywał bardzo małą ilość stron wydrukowanych. Okazało się że toner był pusty. Po prostu za to że go wcześniej reklamowałem odesłano mi używany toner z nowym chipem. Ocena została usunięta przez allegro bo dodałem na dowód zdjęcie wydruku testowego przysłanego mi przez sprzedawcę nie zauważyłem że był tam jakiś link. Czyli kolejne osoby kupują tandetny towar.
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Ksantos1 "Naprawdę myślisz że ktoś będzie zakładał nowe konto żeby tobie lub komuś innemu wystawić negatywa? Musiał by coś kupić."

Oczywiście - takie przypadki były, są i będą a wiele osób ma po dwa lub więcej kont.
Tak, trzeba kupić ale przecież wystarczy kliknąć zwrot przed wysyłką i komentarz można wystawić bez problemu.

Co do usuniętego komentarza - możesz go wystawić ponownie tylko tak aby był zgodny z regulaminem i zasadami 🙂

Nie bronię ani jednej ani drugiej strony - po obu są nadużycia - staram się tylko obiektywnie wskazywać na to jak wygląda rzeczywistość na allegro.

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@Ksantos1 Oczywiscie, ze są tacy delikwenci. Ja mialam Taka sytuacje w niedziele - zablokowana kupująca dokonała zakupu z innego konta tylko po to żeby dowalić mi drugiego negatywa. Na szczęście Allegro po sprawdzeniu ze to ta sama osoba usunęło komentarz. 

oznacz moderatorów

Ksantos1
#8 Zapaleniec#

komis-bell Byłem na czarnej liście u sprzedawcy do momentu rozmowy telefonicznej. Sprzedawca sam stwierdził że z powodu zdenerwowania dodał za dożo osób do listy. Niestety zarówno sprzedawcy jak i kupujący nie zawsze są uczciwi a cierpią na tym ci uczciwi.

oznacz moderatorów