anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy po odrzuconym zwrocie można dokonać reklamacji

gosiam101
#7 Wielbiciel#

Dokonałam zakupu obuwia które nie spełniły moich oczekiwań. Użytkowałam je przez kilka dni w pomieszczeniach zamkniętych aby sprawdzić czy nadają się do noszenia. Niestety, buty choć nowe nadają się do wyrzucenia. Moim zdaniem zakupione w sklepie obuwie dotknięte jest wadą uniemożliwiającą prawidłowe jego użytkowanie dla celu, dla którego zostało wyprodukowane. Czy po odrzuconym zwrocie przez sprzedającego mogę w następnym kroku dokonać reklamacji? Wysyłka od sprzedającego jeszcze nie wyszła.

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

LEW433
#21 Demiurg#

Ale sprzedający nie może odrzucić zwrotu przy zakupie konsumenckim, są objęte tylko wyjątkowe produkty wyłączeniem. Daj link do oferty. Oczywiście że możesz reklamować.

oznacz moderatorów

gosiam101
#7 Wielbiciel#

Czyli przyjąć odrzucony zwrot i ponownie wysłać ale z reklamacją ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Otwórz dyskusję a masz pomoc Allegro: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

firma nie moze odmowic przyjecia zwrotu ale moze obnizyc kwote zwrotu o uszkodzenia niewynikajace z nieprawidlowego zarzadu rzecza czyli mozesz przymierzyc ale nie mozesz pochodzic na dwor, jesli buty sie popsuly to powinno sie zglosic reklamacje z rekojmi 

oznacz moderatorów

gosiam101
#7 Wielbiciel#

Ok., to przyjmuję odrzucony zwrot ale mogę reklamować ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Otwórz dyskusję i tak złóż reklamację, sprzedajacy nie może odmówić przyjęcia zwrotu.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

czy ktoś rozumie co to jest odrzucony zwrot?

Jaka wysyłka od sprzedającego nie wyszła?

o czym mowa?

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

zrobiłaś zwrot a sprzedający odrzucił? w jakiej formiei jakim trybie?

 zjakiego powodu?

uchybiłaś terminowi?

czy użytkowałaś ponad zwykły zarząd?

oznacz moderatorów

gosiam101
#7 Wielbiciel#

Sprzedający uznał, że skoro buty posiadają ślady użytkowania, to nie może uznać zwrotu i zwrócić mi pieniędzy.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

moim zdnaiem przekombinował.

Ale czy to wyklucza reklamację? Uważam, że nie

oznacz moderatorów

gosiam101
#7 Wielbiciel#

Również tak myślę ale nie mam pewności, dlatego pytam 😞

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dyskusja to pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

gosiam101
#7 Wielbiciel#

No tak ale skoro sprzedający uważa, że nie można dokonać zwrotu ze śladami użytkowania, to może lepszym rozwiązaniem będzie w następnym kroku reklamacja.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Słuchaj otwórz dyskusję, opisz tam to wszystko, chcesz sprawę załatwić czy nie?

oznacz moderatorów

gosiam101
#7 Wielbiciel#

Nigdy nie miałam podobnej sytuacji ale chyba masz rację. Zatem póki sprzedający nie dokonał jeszcze przesyłki zwrotnej otworzę dyskusję.

oznacz moderatorów

wypad_com_pl
#11 Animator#

Jeżeli umowa kupna sprzedaży został rozwiązana tj. odstąpiono od umowy (popularnie nazwane "zwrot towaru" bez podania przyczyny) to sprzedający będący firmą nie może odmówić przyjęcia zwrotu. Może natomiast pomniejszyć wartość zwracanych środków o zmniejszenie wartości zwróconego towaru. Jeżeli faktycznie towar został zwrócony w ramach odstąpienia od umowy to prawo do reklamacji już nie przysługuje ponieważ nie można reklamować czegoś czego nie jest się właścicielem. W opisanej sytuacji ani sprzedawca a ni kupujący nie wywiązali się odpowiednio ze swoich praw i obowiązków.

Najważniejsze co było zaznaczone w trakcie dokonywania zwrotu - jaki powód. Jest to kluczowe dla całej sprawy.

oznacz moderatorów

gosiam101
#7 Wielbiciel#

Co powinnam zrobić w tej sytuacji ?

oznacz moderatorów

wypad_com_pl
#11 Animator#

1) Upewnij się co zostało zaznaczone w momencie odsyłania towaru - jaki powód.

a) jeżeli odstąpienie od umowy to - postaraj się dogadać ze sprzedawcą że chodziło o reklamacje i przedstaw swoje argumenty, może się w ten sposób dogadacie. Jak się nie będzie dało dogadać to może być problem bo jak Allegro zmusi sprzedawce do przyjęcia zwrotu zgodnie z prawem  musi przyjąć to może obniżyć wartość zwrotu środków i to w przypadku butów dość znacznie, bo nikt używanych butów już nie kupi jako nowych.

b) jeżeli powodem zwrotu była - reklamacja no to niech ją rozpatrzy

oznacz moderatorów