anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego płatność kodem QR nie jest już dostępna?

Bogusfin
#9 Pomysłodawca#

Witam.

Od pewnego czasu zauważyłem że przy płatności za zakupy znikł mi kod OR który się wyświetlał po wybraniu płatności poprzez bank PKO SA. Dodam że to była duża wygoda, potwierdzałem płatność w aplikacji i tyle. Teraz muszę się tradycyjnie logować do bankowości internetowej, login, hasło itp. Nie wiem czy to sprawa banku czy Allegro, dlatego jak ktoś się w tym orieentuje to byłbym wdzięczny za pomoc.

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

ainals
#8 Zapaleniec#

Mam to samo pytanie, płatność kodem QR była najwygodniejsza ze wszystkich, dlaczego zostało to usunięte?

oznacz moderatorów

_TOOO_
#8 Zapaleniec#

Witam

Od ostatnich zmian (większe prowizje), zniknęła możliwość płacenia poprzez skanowanie kodu QR aplikacją banku. Trzeba się logować ID i hasłem.

To przeoczenie, ficzer, nowość, czy już nie będzie takiej możliwości?

Pzdr

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ktoś pisał już tu o braku tej metody ale zapytajmy: @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

_TOOO_
#8 Zapaleniec#

Najwidoczniej allegro zaskoczylo nawet moderatorow 😉

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@_TOOO_ to nie Allegro, to banki 😉
@Bogusfin @ainals przepraszam, że czekaliście na odpowiedź, skonsultowałam to pytanie z działem płatności i otrzymałam odpowiedź, że możliwość płatności kodem QR udostępnia bank, więc aby wyjaśnić dlaczego zniknęła, poproszę o kontakt z bankiem. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Bogusfin
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za wyjaśnienie, właśnie napisałem do banku i zobaczymy co oni odpowiedzą.

oznacz moderatorów

ainals
#8 Zapaleniec#

Jako że korzystamy z tego samego banku to jeżeli możesz, daj znać co odpowiedział bank.
Dziękuję i pozdrawiam!

oznacz moderatorów

Bogusfin
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście. Jak na razie cisza, nic nie piszą.

oznacz moderatorów

Bogusfin
#9 Pomysłodawca#

Właśnie dostałem odpowiedź z banku i dalej nic nie wiem. tak to wygląda że bank przerzuca winę  na usługodawcę, czyli kogo, Allegro ?

To odpowiedź z banku:

Dzień dobry,
dziękuję za wiadomość.

Niestety nie mamy możliwości zweryfikowania, dlaczego usługodawca nie daje możliwości zapłaty przy pomocy kodów QR.
Opcja płatności w ten sposób jest nadal dostępna po stronie banku.

Jeżeli korzysta Pan z PeoPay to proponuję podjęcie próby płatności przy pomocy kodów BLIK. Użycie tej metody płatności również potwierdza Pan w PeoPay, nie trzeba się logować na stronę pekao24.pl.

Z pozdrowieniami
Anna Koza
Bank Pekao S.A.

oznacz moderatorów

ainals
#8 Zapaleniec#

Dzięki za info, wygląda to tak, jak by mieli interes w tym aby ich klienci zaczęli używać blik.

oznacz moderatorów

Bogusfin
#9 Pomysłodawca#

Może dlatego : Do 31.12.2022 r. przelewy na telefon BLIK dla klientów indywidualnych są darmowe. A co potem ?

oznacz moderatorów

_TOOO_
#8 Zapaleniec#

Dla mnie sprawa jest jasna.

Allegro ostatnio ZAWSZE przestawia mi domyslna platnosc na BLIK. Wczesniej zapamietywalo wybor. Placilem kilka dni temu na **piiip** i jest kod QR przy platnosci w Pekao. Raczej to nie po stronie banku, bo bank nie ingeruje w kod strony Allegro.

 

oznacz moderatorów

_TOOO_
#8 Zapaleniec#

Zaraz, zaraz. Wlasnie kupowalem na **piiip**.pl i tam jest kod QR.

Czyli co, to my, klienci mamy rozwiazywac problem (pytac banku), ktory zglaszamy do allegro?

Prosze zapytac dzial platnosci, dlaczego platnosc przez kod QR dziala na **piiip**.pl. Serio, nie zlosliwie prosze.

Troche to dziwne, ze Pekao by stygmatyzowalo Allegro, ktore wyswietla reklame ich banku. Chyba o co innego tu chodzi 🙂

oznacz moderatorów

_TOOO_
#8 Zapaleniec#

te **piiip**.pl to A-m-ajzon.

oznacz moderatorów

ainals
#8 Zapaleniec#

Nam użytkownikom allegro, będzie się wciskało kit i posyłało w każde możliwe miejsce aż się nam znudzi i odpuścimy. Dla mnie sprawa jest jasna, bank udostępnia różne metody płatności (w tym wypadku i kod QR) a to, z której korzysta dany klient (tutaj allegro), to już wybór jego samego. W tym wypadku zniknięcie metody płatności kodem QR, to jest polityka allegro.
Innymi słowy, chcesz wygody (która i tak jest o wiele niższa niż skan kodu QR) płać za korzystanie z blik, chcesz za darmo robić przelew - stukaj ręcznie na stronie banki numer klienta, hasło itd...

oznacz moderatorów

kinia73
#7 Wielbiciel#

Zdecydowanie to nie bank blokuje kod QR. W tej chwili robiłam zakupy na bonprix i płaciłam kodem. W innych sklepach też działa kod QR. Nie sądzę żeby bank blokował tę możliwość w losowo wybranych sklepach według własnego "widzimisię". Fajnie by było gdyby opcja płatności kodem QR wróciła na Allegro :D.  

oznacz moderatorów