anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kto postępuje poprawnie ?

loreno
#7 Wielbiciel#

kupiłem na tej aukcji[edycja]
sprzedający przysłał taki sam telefon ale z innym numerem IMEI, porysowaną obudową obiektywu i uszkodzoną kieszenią karty SD, przyznał że pomylił telefony (pewnie ma ich całą szufladę) i łaskawie zgadza się abym odesłał telefon, niestety nie można mieć zaufania bo jednocześnie twierdzi że otrzymany telefon jest w perfekcyjnym stanie, że nie ma pomiędzy nimi żadnej różnicy i to ja się czepiam, insunuując że chcę wyłudzić odszodowanie od Allegro itp., w tej sytuacji obawiam się że zwrócony telefon może okazać się nie tym co wysłał lub jest uszkodzony lub cokolwiek, prosiłem aby udowodnił że ma ten telefon poprzez zdjęcie nr IMEI i aktualnej gazety z datą  - brak odp., proponowałem że kupię ten z aukcji jeszcze raz płacąc tyle samo ale przesyłka za pobraniem z opcją Sprawdzenia zawartości - brak odpowiedzi, sprzedający idzie w zaparte, obecnie ten sam telefon - ten sam numer IMEI jest oferowany przez inną osobę lub raczej tę samą z innym podobnym nickiem [edycja]

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

mdrogeria
#21 Demiurg#

najlepiej otwórz dyskusję ze sprzedawcą , po mojemu racja jest po Twojej stronie i z pewnością allegro również stanie po Twojej stronie .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@loreno Nie baw się ze sprzedającym, tylko otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa zgłoś w nim problem i poproś tam o pomoc pracownika Allegro. Domagaj się wymiany na koszt sprzedawcy telefonu na zgodny z opisem lub zwrotu wszelkich kosztów po odesłaniu, także kosztu odesłania. Odeślij telefon w ramach reklamacji z RĘKOJMI. Nie zamykaj sporu do czasu ostatecznego rozwiązania problemu. Proś tam za każdym razem o pomoc Allegro.

Gdyby jednak to okazało się nieskuteczne, co mało prawdopodobne, wystąp o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli zgadza się na zwrot to zwróć i daj sobie spokój z nim, ale jak zgadza się na wymianę a to prywatny sprzedawca zgódź się i jak przyjdzie uszkodzony reklamuj, możesz także wnioskować o rekompensatę z POK.

oznacz moderatorów

loreno
#7 Wielbiciel#

dyskusja ze sprzedającym już była, idzie w zaparte więc dalszy ciąg nie miał sensu, zamknąłem ją i dostał negatywa, prosi o zmianę dalej insynuując mi przestępcze zamiary, odesłanie telefonu który jednak przedstawia co najmniej połowę zapłaconej kwoty to strata i telefonu i kasy, Allegro proponuje mi wznowić dyskusję ale po jej przebiegu i rozmowie telefonicznej nie mam na to ochoty, jak wyżej pisałem proponowałem zakup tego telefonu jeszcze raz ale nie - więc go nie posiada, porady Allegro podobne ale ile to można ciągnąć, powinien być mechanizm zakupu kontrolnego np. przez Allegro, jak stwierdzą że to telefon z aukcji to chętnie drugi raz zapłacę, poniżej dyskusja (proszę  zwrócić uwagę "precyzyjny" opis telefonu a nie ma wzmianki o uszkodzeniach i braku j. polskiego 

30 listopada 2021 19:10
Powód otwarcia dyskusji: niezgodny z opisem
w aukcji wykorzystano zdjęcia innego telefonu Nokia 808, niezgodny numer Imei, porysowana obudowa obiektywu, uszkodzona kieszeń na kartę SD, inne rzeczy nie sprawdzane, przedmiot nie do przyjęcia, proszę o zwrot całej płatności
NOK.jpg
 OBRÓĆ
 
 
WRÓĆ DO DYSKUSJI
 
30 listopada 2021 19:11
z otworzenia paczki nagrano film, dalsze zdjęcia
NOK1.jpg
 OBRÓĆ
 
 
WRÓĆ DO DYSKUSJI
 
30 listopada 2021 19:12
zdjęcia
NOK2.jpg
 OBRÓĆ
 
 
WRÓĆ DO DYSKUSJI
 
30 listopada 2021 19:12
zdjęcia
NOK3.jpg
 OBRÓĆ
 
 
WRÓĆ DO DYSKUSJI
 
30 listopada 2021 19:13
zdjęcie - niezgody numer imei ze numerem na zdjęciu na aukcji
NOK4.jpg
 OBRÓĆ
 
 
WRÓĆ DO DYSKUSJI
 
30 listopada 2021 19:14
porysowana obudowa obiektywu, na zdjęciach na aukcji obudowa bez rys
NOK3.jpg
 OBRÓĆ
 
 
WRÓĆ DO DYSKUSJI
 
30 listopada 2021 19:15
obudowa z rysami a w opisie aukcji stan idealny
NOK6.jpg
 OBRÓĆ
 
 
WRÓĆ DO DYSKUSJI
 
30 listopada 2021 19:16
uskzodzona kieszeń karty SD
NOK5.jpg
 OBRÓĆ
 
 
WRÓĆ DO DYSKUSJI
 
30 listopada 2021 19:17
porysowana obudowa obiektywu, tylko to dyskwalifikuje dla mnie ten zakup
NOK7.jpg
 OBRÓĆ
 
 
WRÓĆ DO DYSKUSJI
 
Rekspik7 1 grudnia 2021 18:40
Witam. Odpowiedż sprzedającego. Omyłkowo wysłano kupującemu inny (również czarny, perfekcyjny) telefon NOKIA 808, ale nie ten, który był na zdjęciach aukcji z innym nr. IMEI. Sprzedający uznaje swoją pomyłkę. Zastanawia nieprawdziwy opis dostarczonego telefonu. Sprzedający zgadza się na odesłanie telefonu NOKIA 808. Dostarczy nowy, będący przedmiotem precyzyjnego opisu i zdjęć aukcji. Pozdrowienia.
1 grudnia 2021 19:30
sprzedający zgadza się na odesłanie telefonu - jak miło a kupujący co ? zostanie bez telefonu i pieniędzy ? jaki nieprawdziwy opis ? są zdjęcia - nie widać porysowanej obudowy obiektywu i uszkodzonej kieszeni karty SD ? sprzedający niech naprawi swoją pomyłkę i dostarczy telefon przedstawiony i opisany na aukcji, po otrzymaniu kupujący odeśle otrzymany wcześniej telefon
1 grudnia 2021 19:53
Kupujący poprosił nas o pomoc. Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.
1 grudnia 2021 23:09
może sprzedający zrobi zdjęcie z widocznym numerem Imei telefonu z aukcji razem z widoczną datą aktualnej dzisiejszej gazety - kilka ujęć tak aby to było wiarygodne że posiada ten telefon, zdjęcia na aukcji nie posiadają tła ...
Rekspik7 2 grudnia 2021 11:06
Witam. Odpowiedż sprzedającego. Sprzedający uznał swoją pomyłkę - wysłanie kupującemu innego (identycznego, czarnego w perfekcyjnym stanie) telefonu NOKIA 808 o innym numerze IMEI. Zgodził się po zwrocie dostarczyć kupującemu NOKIĘ 808 - ze zdjęć oferty z podanym tam nr. IMEI.
Kupujący jako powód dyskusji podał: niezgodność z opisem i zamieścił kilka zdjęć mających obrazować zarzut, w tym pięć, czyli wszystkie pokazujące rzekomo porysowaną obudowę obiektywu (aparatu fotograficznego), przysypaną paprochami aby wprowadzić w błąd oglądającego. Innych zdjęć dotyczących NOKII 808 kupujący nie zamieścił. Nie wykazał też niezgodności zakupu z precyzyjnym opisem aukcji i zamieszczonymi autorskimi, wysokiej klasy zdjęciami telefonu NOKIA 808. Do sprawdzenia w ofercie. Pozostałe twierdzenia kupującego są insynuacją i mijają się z prawdą. Sprzedający potwierdza idealny stan wizualny i użytkowy oferty telefonów, w tym omyłkowo dostarczonego również.
Zastanawia przyczyna nieprawdziwych zarzutów kupującego i jego wyrażna niechęć do zwrotu dostarczonego telefonu NOKIA 808, aby otrzymać inny, ten ze zdjęć oferty na Allegro. Jak widać próbuje mnożyć absurdalne, niepoważne warunki. Ze strony sprzedającego jest dobra wola zakończenia dyskusji. Pozdrowienia
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@loreno tak jak napisaliśmy w dyskusji:
"W przypadku towaru, który nie jest zgodny z umową, kupujący może reklamować go z tytułu rękojmi, w ramach której może wnioskować o obniżenie ceny, odstąpienie z uwagi na wady,  wymianę, naprawę przedmiotu. Sprzedający może odrzucić dwa pierwsze roszczenia, jeśli jest w stanie przedmiot niezwłocznie naprawić lub wymienić. Sprzedający nie może w żaden sposób odmówić przyjęcia reklamacji [dotyczy również sprzedających prywatnych]".
Więc powinieneś wysłać sprzedającemu towar w ramach reklamacji. Nie obawiaj się, że nie odeśle Ci oryginalnie kupionego modelu albo, że coś będzie nie tak. Jeśli tak się stanie będziesz mógł reklamować go ponownie, a wtedy sprzedający nie będzie już mógł zaproponować wymiany lub naprawy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

loreno
#7 Wielbiciel#

"Więc powinieneś wysłać sprzedającemu towar w ramach reklamacji. Nie obawiaj się, że nie odeśle Ci oryginalnie kupionego modelu albo, że coś będzie nie tak. Jeśli tak się stanie będziesz mógł reklamować go ponownie, a wtedy sprzedający nie będzie już mógł zaproponować wymiany lub naprawy" - ale na pewno coś będzie nie tak bo sprzedający nie ma tego telefonu bo nie potrafi tego udowodnić, ja będę reklamował to i on będzie reklamował i tak będziemy sobie reklamowali a ja zostanę bez pieniędzy i bez telefonu,  to nie jest rozwiązanie - powinien być mechanizm np. kontrolnego zakupu przez Allegro tego telefonu - jak się wszystko zgadza to ja zapłacę jeszcze raz tyle ile zapłaciłem - czy Allegro na to nie stać ? wtedy macie oszusta na patelni i zamykacie konto, na **piiip** miał bym już kasę z powrotem po pierwszej informacji że coś nie tak,  tu dowody leżą na stole, sprzedający naciągnie kolejną osobę

oznacz moderatorów

loreno
#7 Wielbiciel#

i najważniejsze sprzedający oświadczy że to nie ten telefon co mi wysłał lub uszkodzony lub cokolwiek innego zmyśli i po ptakach; to on popełnił błąd mając jedną aukcję i wysłał taki rzadki obecnie telefon ale nie ten co na zdjęciach aukcji - to on powinien wysłać ten z aukcji a ja odsyłam jak dostanę to co kupiłem a nie odwrotnie, po raz kolejny piszę - niech Allegro mu nakaże wysłać do mnie ten telefon z aukcji za pobraniem za tyle samo co kupiłem (jeszcze raz zapłacę) w opcji ze sprawdzeniem zawartości - czy to nie jest dobre rozwiązanie i proste ? jak się nie zgodzi to wszystko jasne 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro nic mu nie nakaże wysłać, powie że już sprzedał albo inny wykręt, co się tak upierasz na tego sprzedającego ? jak raz zrobił to co zrobił to ja wolałbym odesłać w ramach rękojmi i czekać a zawsze jest wniosek do POK.

oznacz moderatorów

loreno
#7 Wielbiciel#

napiszę to po raz kolejny oszust oświadczy że odesłałem mu nie ten telefon co mi wysłał lub uszkodzony itp. i pozamiatane i zabawa w niekończące się reklamacje, w POK - ile można ? to nie dla mnie, w serwisie światowym kasę już bym miał z powrotem, dowody leżą na stole - kupiłem telefon z nr IMEI a on dalej w ofercie, 

oznacz moderatorów

loreno
#7 Wielbiciel#

skąd przypuszczenie że sprzedający zareklamuje zwrócony telefon ? a stąd że twierdzi że wysłany telefon jest również w stanie perfekcyjnym jak ten ze zdjęć na aukcji, nie wspomina o uszkodzonej kieszeni karty pamięci jak by to było nieistotne - a jest istotne bo nie ma części do tych telefonów, twierdzi w odpowiedzi na moje  zdjęcia że posypałem paprochami telefon aby to wyglądało na rysy i podobne banialuki i insynuacje, gdyby telefon był w stanie perfekcyjnym to bym w ogóle nie reklamował bo taki czy inny numer IMEI nie ma dla mnie znaczenia, jego wpadka bo zamieścił zdjęcie z tym numerem, to przykre że Allegro nie ma mechanizmów dla sprawdzenia i wykluczenia takich działań przez sprzedających 

oznacz moderatorów

loreno
#7 Wielbiciel#

gdy coś kupujemy na Allegro pojawia się taki komunikat

"Dziękujemy za zakupy! Zakup opłacony Teraz my zajmiemy się resztą"

to Allegro nie bardzo wychodzi - brak ochrony Kupujących - brak możliwości weryfikacji oświadczeń stron zawartej umowy, nie zależy mi na jakimś odszkodowaniu z POK które aby otrzymać wymagało by współpracy sprzedającego co jest w tym przypadku wykluczone ze względu na jego postawę  

oznacz moderatorów