anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca odmawia mi zwrot pieniędzy za wadliwy towar

Client:46738359
#7 Wielbiciel#

Witam, sprzedawca odmawia mi zwrotu pieniędzy za niezgodny z opisem towar DVD Allegro potwiedza moją racje.

Wysłałem towar w opakowaniu sprzedawcy  listem poleconym.

Sprzedawca odebrał bez potwierdzenia towar a następnie przekazał mi zdjęcie,że towar jest jest uszkodzony pęknięte pudełko na pół Allegro twierdzi,że ja mam złożyć reklamacje. Co uważam za niezgodny z prawem.

Proszę o pomoc, ponieważ wyczytał że to na sprzedawcy jest obowiązek odstąpienia od umowy

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

A co jest niezgodnego z prawem w złożeniu reklamacji? Uważasz że otrzymałeś uszkodzony towar to go reklamujesz zgodnie z prawem i regulaminem allegro. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

To Kupujący składa reklamacje i czeka na jej wynik. I to Kupujący odstępuje od umowy, a nie sprzedawca. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Składaj reklamacje z tytułu rękojmi za którą odpowiada sprzedający. za zwrot jeżeli wartość towaru się zmniejszyła może ci odliczyć.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
Składaj reklamacje z tytułu rękojmi za którą odpowiada sprzedający. za zwrot jeżeli wartość towaru się zmniejszyła może ci odliczyć.
Przy uznanej reklamacji z tytułu rękojmi Sprzedawca nie może niczego odliczać.
Przy nieuznanej reklamacji z tytułu rękojmi (np. gdy reklamowany produkt okaże się nie być wadliwy wadliwy) Reklamującego mogą obciążyć koszty transportu (w obie strony).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale za sam zwrot bez podania przyczyny może.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

Jeżeli towar jest wadliwy to odstąpienie bez podania przyczyny (zamiast reklamacji) jest ryzykowne ze strony Klienta jeżeli nie będzie On w stanie udowodnić, że towar był wadliwy zanim został wydany kupującemu. 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:46738359 Cześć. Towar odesłałeś we własnym zakresie i odpowiedzialność za przesyłkę zwrotną leży po Twojej stronie - zatem to Ty powinieneś złożyć ewentualną reklamację u przewoźnika.

Reklamację możesz złożyć przez internet: https://www.poczta-polska.pl/reklamacje/. W reklamacji załącz proszę opis, w jaki sposób zapakowałeś przesyłkę oraz zabezpieczyłeś zawartość (np. czy było jakieś wypełnienie, przekładki, towar owinięty w folię itp.). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów