anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga na ogłoszenia motoryzacyjne w zaskakująco niskiej cenie

Yarrl
#9 Pomysłodawca#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

 

 Witajcie

Szukam ostatnio nowego samochodu. W oczy mi wpadło takie oto ogłoszenie:
https://allegro.pl/ogloszenie/mercedes-benz-glc-350-e-4-matic-12445285135?utm_source=notification&ut...

Już od początku coś mi nie grało z ceną. Myślałem że to kolejna cesja leasingu. Większość takich ogłoszeń ignoruję ale tutaj wysłałem zapytanie "Skąd taka niska cena?".

Oto co dostałem w odpowiedzi (wysłane z emaila [edycja]😞 

Witam
 
 
Nazywam się Conway Matthew, dziękuję za zainteresowanie moim samochodem.
Jestem Brytyjczykiem i byłbym wdzięczny, gdybyśmy mogli porozumiewać się po angielsku.
Samochód w idealnym stanie, nadwozie w idealnym stanie, bez wad ukrytych, jak również wnętrze w doskonałym stanie, samochód niepalący, nigdy nie brał udziału w wypadku.
Samochód posiada oryginalną dokumentację (dokumenty niezbędne do przeniesienia tytułu własności auta na Twoje nazwisko), takie jak dowód rejestracyjny, pełną historię serwisową oraz dwa kluczyki.
Pracowałem w Polsce jako prawnik europejski początkowo przez okres 1 roku.
Kupiłem samochód, aby go używać w czasie, gdy tu pracowałem.
Ostatnio po 4 miesiącach w Polsce przeniosłem się ze swoją pracą w Leeds LS3 1ES w Wielka Brytania, więc nie potrzebuję już auta bo kierownica jest po lewej stronie.
Opłaty za rejestrację samochodu w Wielkiej Brytanii są zbyt wysokie.
Jestem drugim właścicielem auta.
Samochód nadal jest zarejestrowany w Polsce.
Ze względu na to, że jestem bardzo zajęty pracą i nie przebywam zbyt wiele w domu, samochód zostawiłem firmie Escrow (firmie powierniczej), aby mógł zostać dostarczony nowemu właścicielowi.
 
 
Tutaj znajdziesz więcej szczegółów na temat mojego samochodu:
Model: Mercedes-Benz GLC 350 e 4-Matic
Rok produkcji 2017
Przebieg 136000km
Pojemnosc skokowa 1991 cm3
Rodzaj paliwa Hybryda
Moc 211 KM
Skrzynia biegów Automatyczna
4x4 (dołączany automatycznie)
VIN: WDC2539541F255981
Opony: 2 zestawy zimowe i letnie z felgami aluminiowymi
Uszkodzenie: NIE
Historia wypadków: NIE
Więcej szczegółów na temat samochodu lub zdjęć mogę podać w następnym e-mailu.
 

Pozdrawiam,
 
Prawnik Korporacyjny
[edycja]
 
 
Śmierdzi ten mail próbą scamu na kilometr ale dla zabawy spróbowałem pociągnąć rozmowę. Dowiedziałem się że samochód został zostawiony "firmie" w Polsce i po opłaceniu opłat tej firmy będę mógł kupić ten samochód i oczywiście zwrócić jak mi się nie spodoba.

Się zastanawiałem jaki **piiip**a na to pójdzie ale potem sobie przypomniałem , że czytałem o kobiecie która wysłała 600tys "Clintowi Eastwoodowi" który się do niej odezwał i powiedział że potrzebuje kasy na leczenie.
 
Mógłbym wyciągnąć od  kolesia numer telefonu ale szczerze mówiąc nie chcę mu podawać swojego żeby później do mnie nie wydzwaniali dziwni ludzi i książęta z Nigerii.
 
Allegro powinno zbanować tego użytkownika ale pewnie ludzie jak on mają dziesiątki kont.
 
Uważajcie na tego typu "okazje"
 
Pozdrawiam
Michał
oznacz moderatorów
111 ODPOWIEDZI 111

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Yarrl To dobrze, że jesteś czujny. Dzięki temu łatwiej uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Wskazane przez Ciebie ogłoszenie jest już zakończone.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Yarrl
#9 Pomysłodawca#

Ale sprzedający może dalej wystawiać 🙂

oznacz moderatorów

HIKARA-SHOP
#8 Zapaleniec#

Dokładnie. Sprzedający może dalej wystawiać i oszukiwać następnych kupujących. Dane takich oszustów powinny być oficjalnie udostępniane przez allegro w celu wyeliminowania eskalacji oszustw, a ich konta natychmiast blokowane. 

oznacz moderatorów

rzegaw
#7 Wielbiciel#

Dostałam identyczną odpowiedź w sprawie CH-Rki 🙂

Zgłosiłam jako oszustwo

oznacz moderatorów

Yarrl
#9 Pomysłodawca#

Najwidoczniej Allegro to nie przeszkadza bo kont nie zawieszają. Ogłoszenie opłacone i tylko to się liczy.

oznacz moderatorów

jania6
#1 Nowicjusz#

Ja mam taką samą odpowiedź  dotyczącą Audi Q5.

Gość ma całą flotę chyba i szuka frajerów.

Kilka lat temu przerabiałam też taki temat , wtedy gość pisał z Norwegii.

oznacz moderatorów

rzegaw
#7 Wielbiciel#

I kolejny mail od kolesia, ehhh 😡

 

Hi again,
 
 
Like I already told you the car is in perfect shape, no damages or accidents and has full service history.
The total price is 65.000,00 PLN including delivery fees to your address.
Due to high fees / duties, I cannot afford to register the car in United Kingdom so I decided to sell it in Poland, where is already registered.
I have pre arranged to use an escrow company from United Kingdom to intermediate the sale on my behalf. They will sell the car on my behalf, but don't worry because the sale will be made under our details. That means that no VAT will be added to the price. I will pay the company and delivery fees to your location. This company will take care of the delivery, payment and registration process to your name.
All I will need is your details as follows: full name, full address, a valid phone number and I will forward them to the company in charge as the intended buyer / receiver.
They will contact you with all their official invoices containing all the possible explanations on how to conclude the deal safely.
They will also offer you 5 days or 200 km trial period when you receive the car, so you can test drive the car, take it to a mechanic, or verify the papers to the police or other legal forms.
They will not wire the payment to me, unless you decide that you are satisfied with the inspection report and decide to keep the car. If by any reason, you are not satisfied with the car's condition, we can cancel the deal and the car will be picked up by the company on my expense. The company I have chose for this transaction is Cargo Expert Escrow Services.
Immediately after I will receie your details I will inform the Cargo Expert Escrow Services to process the trnasaction.
 
Regards,
 
Corporate Lawyer
Conway Matthew
Leeds LS3 1ES
United Kingdom
 
oznacz moderatorów

Yarrl
#9 Pomysłodawca#

uuu widzę że awansował z "pracownika korporacji" na "prawnika z korporacji" 🙂

oznacz moderatorów

HIKARA-SHOP
#8 Zapaleniec#

Witaj

Padłem ofiarą zaliczki tego oszusta. Czy może masz jakieś namiary na aktualne aukcje tego oszusta. Lub może masz e-mail z którego kontaktował się oszust? Ze mną kontaktował się z adresu rezerwa@adres.pl. Jeśli masz daj znać na adres hikara@onet.pl. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

HIKARA-SHOP
#8 Zapaleniec#

U mnie ogłoszenie dotyczyło Mercedesa SLK 200 R172

oznacz moderatorów

Yarrl
#9 Pomysłodawca#

A w jaki sposób przekazałeś pieniądze?

oznacz moderatorów

HIKARA-SHOP
#8 Zapaleniec#

Poprzez przelew bankowy na konto wskazane w umowie, z prawdopodobnie fikcyjna firmą pośredniczącą w dostawie auta. Jeśli masz jakieś e-maile lub inne informacje przeslij na priv. Dziękuję. 

oznacz moderatorów

Krzysztof73
#8 Zapaleniec#

 Witaj @HIKARA-SHOP,

czy udało Cię się szczęśliwie zakończyć transakcje kupna tego samochodu, czy jednak to jest próba oszustwa i wyłudzenia pieniędzy?

Pytam, bo otrzymałem już dokumenty na email, Umowę zaliczkowa na 50% kwoty i nr konta w PKO BP.

oznacz moderatorów

Client:98230007
#8 Zapaleniec#

Cześć. Przelałem tym oszustom 70 000 zł. Czy macie jakieś informacje na ich temat i jak mogę odzyskać pieniądze?

oznacz moderatorów

Neska-N1
#2 Obserwator#

Do mnie pisze z Kiewro Andrzej Kazimierz <andrzej.kazimierz@architekt-pl.com>

Aktualnie ogłoszenia tego auta  na **piiip** i Otomoto

 

oznacz moderatorów

Kuszczak94
#1 Nowicjusz#

Wlasnie pisałem z nim w sprawie Volvo xc40 okazyjna cena mały przebieg 

oznacz moderatorów

-skoczek-
#7 Wielbiciel#

Ja także otrzymałem od tego maila dziś wiadomość na tanią Toyote Rav4 Hybryda z Otomoto. Dobrze że się na tego posta natknąłem 🙂

oznacz moderatorów

miki11730
#2 Obserwator#

Hej, do mnie również napisał gość z tego adresu!!!!

  • andrzej.kazimierz@architekt-pl.com

 Peugeot 5008 2.0 BlueHDI GT S&S EAT8,2018 - 69.500,00zl

Andrzej Kazimierz   andrzej.kazimierz@architekt-pl.com
do
mnie
(więcej)
19 wrz 2023
 
Bezpieczeństwo:
Szyfrowanie TLS
Więcej informacji
Witam,

Dziekuje za zainteresowanie moim samochodem Peugeot 5008 2.0 BlueHDI GT S&S EAT8,2018.
Cena za samochód wynosi 69.500,00zl.
Wszystkie wymagane dokumenty sa dostepne.

Kilka szczególów na temat mojego samochodu:

Rok produkcji 2018
Przebieg 75 600 km
Pojemnosc skokowa 1 997 cm3
Rodzaj paliwa Diesel
Moc 177 KM
Skrzynia biegów Automatyczna
VIN: VF3MJEHZRJL087309


Pozdrawiam,
Kiewro

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cieszę się że tutaj trafiłem! Nie pasowało mi to że na **piiip** przekierowalo mnie na otomoto a tam zero jakiego kolwiek kontaktu ze sprzedającym, opis płytki ale w miarę przekonujący, i ta cena bardzo atrakcyjna jak na tą wersję wyposażenia auta.. 

Uważajcie! Czytam wyżej w komentarzach  że ktoś przelał 70000 zł i jak kamień w wodę…

 

oznacz moderatorów

januszh73
#8 Zapaleniec#

Witam, w linku poniżej ten sam oszust. Zdemaskowałem ich. Chrońcie sie !!! Mi sie udało.

https://allegro.pl/ogloszenie/ford-kuga-2-0-ecoboost-awd-st-line-**piiip**-12878907494?utm_source=ce...

oznacz moderatorów