anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka z Magazynu Allegro i faktura VAT z Chin

filkadi
#1 Nowicjusz#

 

Dzień dobry,

Zakupiłem produkt na Allegro. Wysyłka była z Magazynu Allegro. Natomiast za towar otrzymałem fakturę VAT z Chin.
Tak wyglądają dane sprzedające na FV:
shenzhenshibaoanquxixiangjiedaogushushequxiaweiyuanxincunchash
ugongyequAdong111
518126 shenzhen
China

Nawet nie wiem, gdzie w tym dziwnym ciągu znaków jest Nazwa sprzedającego, czy też dokładny adres..

Proszę o informację, czy z takiej FV można normalnie odliczyć VAT, tak samo jakby to była FV od polskiej firmy?

Pozdrawiam,



fv_chin.jpg

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Pisz do majfrienda. Warunkiem korzystania z magazynu allegro jest polski NIP.

oznacz moderatorów

filkadi
#1 Nowicjusz#
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@filkadi wszystko się zgadza tu masz dane z rejestru VAT i masz rubrykę Vat 23 % więc możesz odliczyć 😉

Figuruje w rejestrze VAT

Firma (nazwa) lub imię i nazwisko SHENZHENJIUJIUJINGMIKEJIYOUXIANGONGSI
Numer, za pomocą którego podmiot został zidentyfikowany na potrzeby podatku, jeżeli taki numer został przyznany 5263589843
Status podatnika (wg stanu na dzień sprawdzenia 09-02-2023) Czynny
Numer identyfikacyjny REGON, o ile został nadany -
Numer w Krajowym Rejestrze Sądowym, o ile został nadany -
Adres siedziby – w przypadku podmiotu niebędącego osobą fizyczną CHASHU INDUSTRIAL ZONE,XIXIANG STREET A/111, 518126 SHENZHEN
________
Κώστας
oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

To jest poprawna faktura. Jest NIP.

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Figuruje w rejestrze VAT

Firma (nazwa) lub imię i nazwisko SHENZHENJIUJIUJINGMIKEJIYOUXIANGONGSI
Numer, za pomocą którego podmiot został zidentyfikowany na potrzeby podatku, jeżeli taki numer został przyznany 5263589843
Status podatnika (wg stanu na dzień sprawdzenia 09-02-2023) Czynny
Numer identyfikacyjny REGON, o ile został nadany -
Numer w Krajowym Rejestrze Sądowym, o ile został nadany -
Adres siedziby – w przypadku podmiotu niebędącego osobą fizyczną CHASHU INDUSTRIAL ZONE,XIXIANG STREET A/111, 518126 SHENZHEN
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@filkadi tu musisz oclić i ovatować 😄 

Po za tym 

I. Zasady ogólne korzystania z Usługi

  1. Z zastrzeżeniem ust. 2 poniżej Usługa może zostać udostępniona przez Spółkę Sprzedającym spełniającym łącznie następujące kryteria na co najmniej jednym Koncie Firma w ramach Allegro:

g. posiadanie statusu zarejestrowanego i aktywnego podatnika VAT w Polsce potwierdzonego poprawnym numerem identyfikacji podatkowej wykazanym na tzw. Białej Liście VAT.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

PeteSh
#4 Eksplorator#

shenzhenshibaoanquxixiangjiedaogushushequxiaweiyuanxincunchash
ugongyequAdong111
518126 shenzhen

Google translator tłumaczy ten ciąg znaków na:

111, Building A, Jiashang U Industrial Zone, Xiaweiyuan New Village, Gushu Community, Xixiang Street, Baoan District, Shenzhen 518126 ShenzhenChina

Moim zdaniem faktura spełnia wymogi stawiane takim dokumentom. Kluczowym jest również miejsce wysyłki towaru. Jeśli towar został wysłany w Polsce, to cała transakcja pod względem VAT wygląda legitnie. Pozostaje tylko jedno "ale". Pytanie czy podmiot o NIP 5263589843 rzeczywiście odprowadza podatek VAT w Polsce.

Ja w tym tygodniu otrzymałem podobnego potworka, tym razem z NIP 5263579218. Faktura spolszczona, wygląda nieco lepiej niż Twoja. Jednak zgłaszam towar do zwrotu. Nie chcę się bujać w razie czego ze Administracją Skarbową. Zastanawiam się tylko czy nie będzie problemu ze zwrotem kasy.

Co do stanowiska Allegro, uważam że sprawą powinien zainteresować się UOKiK i dowalić stosowną karę, choćby za przymykanie oka na handel podróbkami, bo na to jest konkretny paragraf. Może kilkadziesiąt milionów kary zadziała jak kubeł zimnej wody na zaparzony w $$$ zarząd i akcjonariuszy.

oznacz moderatorów