anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę zwrócić perfumy po rozpakowaniu z folii?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:54914997
#7 Wielbiciel#

Witam,

Czy mogę zwrócić perfumy po rozpakowaniu z foli?

 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:54914997 Bez podania przyczyny, w ciągu 14 dni? Tak, ale sprzedawca być może będzie chciał zmniejszyć zwracaną cenę za rozfoliowanie i ewentualne ubytki. Samo rozfoliowanie nie powinno być powodem zmniejszenia ceny, ponieważ bez tego nie sprawdzisz cech i charakteru produktu.

Jeśli to reklamacja z powodu wad, także. Wtedy sprzedawca nie może już niczego zmniejszać i oddaje wszystkie koszty, także koszt odesłania.

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

...i przetestowaniu? Jeśli zakup konsumencki, to tak, możesz, ale:

Cytat:
Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy
______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
Client:54914997
#7 Wielbiciel#

dziękuje, perfumy nie były używane, zapach nie zgadza się z tym, który zawsze kupuje bezpośrednio w oficjalnym sklepie, kontaktowałam się telefonicznie, żeby trzecich których nie dosłał już nie wysyłał a sprzedawca poinformował mnie , że po rozpakowaniu nie mogę zwrócić  produktu, czy dyskusja przez allegro pomoże w załatwieniu sprawy? czy jeśli zapach nie zgadza się nie odpowiadam tym które są sprzedawane w oficjalnym sklepie czy mogę zwrócić jako reklamacja? 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:54914997 Tak, jeżeli masz zastrzeżenia co do oryginalności, to tym bardziej możesz zwrócić w ramach reklamacji. Nawet bez podania przyczyny możesz zwrócić bez folii - sprzedawca wprowadza Cię w błąd. Jeśli to firma-sklep, nie może odmówić przyjęcia takiego zwrotu.

Złóż reklamację w Dyskusji i poproś tam o pomoc Allegro; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
Client:54914997
#7 Wielbiciel#

tak firma, Dziękuje bardzo za pomoc

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:54914997 skonsultowałam Twoją sprawę z działem prawnym, ponieważ Sprzedająca w zakładce "zwroty" ma informację, że tych perfum nie można zwrócić po rozpakowaniu ze względu na ochronę zdrowia lub względy higieniczne. Orzymałam taką odpowiedź: perfumy, które nie mają kontaktu z ciałem nie mogą zostać uznane za produkt higieniczny- ciężko stwierdzić, że mogłyby mieć negatywny wpływ na zdrowie czy higienę innej osoby.
Oczywiście Ty i Sprzedająca  możecie skonsultować się w tej sprawie z UOKiK. Możesz też reklamować te perfumy jeżeli są niezgodne z opisem. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:54914997
#7 Wielbiciel#

dziękuje, sprzedawca podał paragraf :Podstawa prawna:
ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. nr 141, oz. 1176 z późn. zm.). i dalej piszę w dyskusji , ze produktu nie mogę zwrócić, że jest rozpakowany to używany, napisałam, że w celu sprawdzenia cech i charakteru produkty kropla na na nadgarstek i flakon jest cały, czy jest to walka z wiatrakami?

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

Załóż dyskusję, jak pisze xyz. Przepisy i Allegro są po Twojej stronie.

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
Client:54914997
#7 Wielbiciel#

tak założyłam piszemy w dyskusji i dalej nie chce przyjąć towaru, jutro będę miała dostępną opcje poproś o pomoc allegro i to zrobię,

bardzo dziękuje za wszystkie informacje

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:54914997 Nie boksuj się z nim, tylko otwórz Dyskusję i poproś tam o pomoc Allegro. Możesz zwrócić rozpakowany, uszkodzony, zniszczony itp. Nie ma prawa Ci odmówić prawa do zwrotu. Dyskusja i prośba o pomoc Allegro.

oznacz moderatorów
Client:54914997
#7 Wielbiciel#

tak, dziękuje bardzo 👍

oznacz moderatorów
Madeleine73
#7 Wielbiciel#

Jak się sprawa zakończyła?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Madeleine73 @Vryko @la_nika znalazłem wyrok, sprzedawca musi przyjąć taki zwrot o ile kupujący nie wypsikał połowy flakonu 🙂

http://orzeczenia.waw.sa.gov.pl/content/$N/154500000003527_VII_AGa_001142_2018_Uz_2018-11-28_002

Zwrot przez konsumenta tego typu produktów w otwartym opakowaniu nie powoduje więc sytuacji, że zwracany produkt posiadać będzie inne właściwości, co dostarczony konsumentowi. Sąd stwierdza, że zwracane przez konsumentów produkty mogą być bez wątpienia ponownie włączone do obrotu, nawet w przypadku gdy oryginalne opakowanie zostanie w jakiś sposób naruszone. Również bowiem w takich przypadkach towar podlega sprzedaży. Zwykle w przypadku perfum może dojść do naruszenia zewnętrznej folii, nie zaś pudełka, w którym znajdują się perfumy, stąd łatwość wprowadzenia do obrotu takiego produktu

________
Κώστας
oznacz moderatorów
IvulKaralu
#2 Obserwator#

Przeczytałem wyrok od deski do deski i wg. mnie sąd apelacyjny nie zgodził się z początkowych wyrokiem i ostatatecznie Sprzedający wygrał sprawę tj. odpakowane perfumy oddane być nie mogą. Nie wiem tylko czy taki wyrok został wydany tylko dlatego, że sprzedaż nastapiła w trakcie obowiązywania poprzednich (węższych) praw konsumenta natomiast wyrok został wydany po wejściu w życie obszerniejszych praw konsumenta.

oznacz moderatorów
m_g13
#2 Obserwator#

Sąd Apelacyjny wydał taki wyrok gdyż musiał  się odnieść do aktualnej na moment zakupu podstawy prawnej (mimo że jak wyrok zapadł to obowiązywała już nowa).  Na chwilę obecną można zwrócić rozpakowane perfumy.

oznacz moderatorów
lyro
#9 Pomysłodawca#

Sąd apelacyjny ma inne zdanie:

"

Z doświadczenia życiowego Sądu Apelacyjnego wynika, że perfumy, które były otwierane, testowane i użytkowane nie będą mogły być sprzedane ponownie jako produkt pełnowartościowy. Perfumy otwierane tracą swe właściwości zapachowe (chemiczne) z uwagi na kontakt ze światłem, zbyt wysoką temperaturą, nadmierną wilgotnością. Zaznaczyć należy, że perfumy posiadają zamknięcie z atomizerem albo są zamykane za pomocą korka. Otwarcie perfum poprzez wyjęcie korka może spowodować również ich wylanie. W takim przypadku zwrócone perfumy nie będą zawierały swej pierwotnej ilości. Umieszczenie folii na opakowaniu ma na celu wykazanie, że nie było ono otwierane. Usunięcie folii świadczy natomiast o okoliczności odwrotnej. W ocenie Sądu również produkt nie posiadający folii nie może być wprowadzony do sprzedaży jako produkt pełnowartościowy, niewadliwy. Ponowna sprzedaż perfum otwieranych, uszkodzonych lub z naruszonym opakowaniem jest prawdopodobnie możliwa, jednakże nie za swą pierwotną cenę. Istota instytucji odstąpienia od umowy zostanie w tym wypadku naruszona. Konsument otrzyma bowiem swe świadczenie w całości (zwrot ceny), zaś przedsiębiorca towar, który utracił przynajmniej częściowo swe właściwości.

Z tych względów uznać należy, że właściwości produktu w postaci perfum powodują, że na mocy art. 10 ust. 3 pkt 5 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkod..., konsumentowi nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość. Pozwany możliwość odstąpienia przewidział, ale z pewnymi wyjątkami. Zapis regulaminu jest więc zgodny z obowiązującymi w dacie wniesienia pozwu przepisami, nie narusza również dobrych obyczajów ani interesów konsumenta. Nie zostały spełnione przesłanki uznania postanowienia za niedozwolone z art. 385 1 k.c. Wyrok podlegał więc zmianie na podstawie art. 386 § 1 k.p.c. poprzez oddalenie powództwa."

oznacz moderatorów
hardybejs
#12 Orędownik#

xyz96"Możesz zwrócić rozpakowany, uszkodzony, zniszczony itp. Nie ma prawa Ci odmówić prawa do zwrotu." dodaj jeszcze używany  lub wyeksplatowany.Albo dodaj wypiłem flaszkę a potem nie przyjeła się i i poleciała z pawiem - też zwrot  w woreczku foliowym Client:54914997 śmiało;) zwracaj przysługuje tobie to , ale moralnie zastanów sie co kupujesz na przyszłość.Porównań jest wiele .To tak jak napocząć kobiete i zwrócić, ściągnąć jej opakowanie i wysłać jak piętaszka  w drogę powrotną do domciu;))

oznacz moderatorów