anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

alegro protect nie działa

auto-igrek
#7 Wielbiciel#

Witam allegro protec to lipa nie chroni kupujących którzy zakupili towar na fakturę 

zostałem oszukany i straciłem 450 zl

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

az1rael
#21 Demiurg#

W zakupach firma firma nie ma reklamacji bo w ofertach są wyłączenia rękojmi zostaje gwarancja i sąd

oznacz moderatorów

auto-igrek
#7 Wielbiciel#

bravo już wiem że lepiej kupić taniej na **piiip** 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@auto-igrek na firmę czy osobę prywatną ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

auto-igrek
#7 Wielbiciel#

na firme sprzedawca mnie osdzukł sprzedał uszkodzona pompa i nie chciał przyjąć reklamacji 2 razy mu odsyłałmem teraz nie mam nie działajacej chińskiej pompy i pieniędzy allegro kazało iść na policje i tak zrobię alegro protect dla firm to ściema

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@auto-igrek ja wiem że to ich program i mogą se wypłacać kiedy chcą ale jak powołali się na zapis o fakturze to poproś o podstawę prawną odmowy, bo w regulaminie nie ma że Protect nie obejmuje zakupu na fakturę ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@auto-igrek jak się przepisów prowadząc firme nie ogarnia to potem ściema. Po 1 zakup firma firma nie obowiązuje ustawa konsumencka a to znaczy że nie ma reklamacji. Po 2 jeśli w treści oferty w zakładce sprzedawca napisał że wyłącza rekojmie dla firm to wedlug kc rękojmia też nie obowiązuje więc słusznie zrobił że nie przyjął ci 2x reklamacji bo nie miałeś do niej prawa zgodnie z zapisami ustawy / kodeksu. Towar powinieneś odebrać sobie sam jeśli on go odebrał od sprzedawcy a jeśli co bardziej prawdopodobne nie odebrał to sobie go szukaj w magazynie rzeczy niedoręczalnych przewoźnika ktorym to wysyłałeś. Policja nie przyjmie zgłoszenia sprzedawca postąpił zgodnie z prawem to raz a dwa policja nie rozpatruje zgloszeń z kodeksu cywilnego powiedzą ci że sam sobie możesz sprawę cywilną wytoczyć, trzy za zgłoszenie przestepstwa którego nie było mozna karnie odpowiedzieć za składanie fałszywych zeznań, pomówienie i wprowadzanie organów ścigania w błąd

oznacz moderatorów

auto-igrek
#7 Wielbiciel#

To teraz Watsonie powiedz mi co mam zrobić sprzedawca wysłał mi pompę niedziałającą od razu potem mu odesłałem stwierdził że Pompa działa cały czas drugi raz mu odesłałem stwierdził że ją naprawił czyli dwa razy działała a potem nagle ją naprawił czyli ewidentnie wprowadzał mnie w błąd i co teraz mam zrobić

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@auto-igrek jak to nie wiesz co masz zrobić do sądu sprawe z powództwa cywilnego zakładaj i udowodnij że wysłał ci niedziałający towar pompa do rzeczoznawcy z ekspertyzą sprawę wygrasz od zapłaci wszelkie koszty  a konsultant allegro jak zwykle poleciał jak kuna w rabarbar z tą policją głupota sufit wybiła panie policjancie bo mnie tu sprzedawca reklamacji nie uznaje ja chce oszustwo zgłosić... na posterunku będą sie potem turlać ze śmiechu

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

O ile tę pompę montował ktoś z uprawnieniami to niech napisze Ci oświadczenie że była wadliwa ,ale jak sam montowałeś to wina spaść może na Ciebie. Kupowanie tanich zamienników bywa nieopłacalne.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Co ma sprzedający zgłosić na Policję?: @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@LEW433 nic, bo nie prosiliśmy kupującego o nic takiego. Nasz pracownik natomiast wyraźnie poinformował @auto-igrek, że sprzedający ma prawo odmówić zwrotu wpłaty, jeśli jest w stanie towar naprawić lub wymienić na wolny od wad. Na ten moment nie mamy podstaw do zaakceptowania wniosku do Allegro Protect, ale jeśli kupujący nie zgadza się z decyzją sprzedającego może skierować sprawę na drogę cywilno-prawną lub zgłosić się do innych instytucji.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ czyli kolejny kłamliwy post że nie wypłacacie bo była wzięta faktura 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@auto-igrek ale o co chodzi?

oznacz moderatorów

auto-igrek
#7 Wielbiciel#

Chodzi o to że allegro #nie pomaga jeżeli Kupisz towar na fakturę

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Dlaczego sądzi Pan że pompa jest uszkodzona. Może są błędy w podłączeniu. Jakie to dokładnie urządzenie?

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Oczywiście że nie pomaga protect jest programem głównie dla konsumentów allegro to nie sąd by rozkminiać zasadność roszczeń reklamacyjnych / gwarancyjnych etc dotyczących zakupów nie mogą podważać powodu odrzucenia roszczenia

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael nie ma w regulaminie protect że dotyczy tylko konsumentów a tym bardziej głównie 🙂 ale fakt skoro sprzedawca rozpatrzył reklamację to z jakiej paki protect więc pisanie że to wina faktury nie ma żadnej podstawy 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 w regulaminie nie ma ale zmianę podejścia widać od grudnia kupujący firma jest ostatnio traktowany po macoszemu patrz przykład posta a jak w przypadku konsumenta ten tylko wspomni coś na temat że sprzedawca go oszukał to już leci stwierdzenie mem od konsultanta że prosimy potwierdzenie zlożenia zawiadomienia o przestepstwie z policji... wychodzi na to że samo napomknięcie o oszukaniu poskutkuje wbiciem sie na minę przez kupującego i samozaoraniem. Kasa się przestaje zgadzać w tabelkach

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@kostas11 może teraz jest inaczej

my mamy przypadki wypłacenia firmie środków z ap

kupujący firma odesłał towar a allegro mu wypłaciło środki

bez korekty faktury, bez weryfikacji czy wypłata była na konto firmowe

była to reklamacja sprawnego towaru

w innym przypadku wypłacono z ap firmie całą kwotę bo sprzedawany towar: używane wieloletnie stacje dyskietek były brudne wg Kupującego (reklamacja odrzucona przez nas)

całe szczęście, że poza udziałem w bzdurnych wymianach maili/dyskusjach nie musieliśmy za to ponosić kosztów

 

@az1rael 

działania serwisu np: sugerowanie kupującemu zgłoszenia oszustwa na policję bez poinformowania go o konsekwencjach takiego zgłoszenia jest nadużyciem

przy oszustwie bada się premedytację i zamiar pozwanego (stąd m.in. wielokrotność działań przy wpisach na czarną listę)

tu bardziej chodzi o dupochron dla samego serwisu - kupujący zgłosił oszustwo to możemy domniemywać, że tak było

 

a regulamin allegro dalej twierdzi, że każda transakcja jest chroniona - a jak wiemy o lx został ukarany za takie twierdzenia

oznacz moderatorów