anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ALLEGRO NIE SZANUJE SWOICH UŻYTKOWNIKÓW I NARAŻA ICH NA NIEBEZPIECSZEŃSTWO

dyrekcja-allegro
#8 Zapaleniec#

Witam wszystkich, właśnie dostałem wiadomość phisingową (jak zakłądam na 99,999%) o treści załączonej na końcu niniejszej wiadomości.

NIESTETY, NIE MA ŻADNEJ MOŻLIWOŚCI SKONTAKTOWANIA SIĘ Z ALLEGRO W CELU:

1) WYJAŚNIENIA TEJ SYTUACJI (MOŻE JEST TO WIADOMOŚĆ ORYGINALNA W CO WĄTPIĘ 😞

2) PRZEKAZANIA TEJ WIADOMOŚCI DLA OSTRZEŻENIA POZOSTAŁYCH OSÓB KTÓRE SĄ NARAŻONA NA TEN ATAK

PODSUMOWUJĄC, ALLEGRO MOIM ZDANIEM MA SWOICH UŻYTKOWNIKÓW BAAAAARDZO GŁEBOKO...

EMAIL OTRZYMANY:

 

Witaj !

Otrzymales nowy komentarz

 

Otrzymałeś komentarz na temat transakcji 5317059621 i negatywne feedback. Ten klient niedawno kupił od Ciebie produkt.

Rodzaj komentarza:Negatywny

Tresc komentarza:
"Przedmiot, który otrzymałem, jest uszkodzony."

 

 

Pozdrawiamy,
Zespol Allegro
 

Grupa Allegro Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, 60-166 Poznań, przy ul. Grunwaldzkiej 182, wpisana do rejestru przedsiębiorcow prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydzial VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000268796, o kapitale zakladowym w wysokosci 33 916 500 zl, posiadająca numer identyfikacji podatkowej NIP: 527-25-25-995

 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

dyrekcja-allegro
#8 Zapaleniec#

Sorry za literówki w poprzednim poście, ale pisałem na szybko.

ZAŁĄCZAM JESZCZE E-MAIL PHISHINGOWCA:

 

powiadomienia@m.allegro.pl 

Właśnie ta literka "m" robi różnicę...

 

oznacz moderatorów

dyrekcja-allegro
#8 Zapaleniec#

Sprawa kolejna - phishingowcy mają mojego maila podanego do konta w Allegro.

 

W ZWIĄZKU ZPOWYŻSZYM ZAKŁADAM, ŻE MÓGŁ NASTĄPIĆ WYCIEK DANYCH Z SERFWERÓW ALLEGRO, KTÓRA TO OKOLICZNOŚĆ BYĆ MOŻE ZOSTAŁA UKRYTA PRZEZ ALLEGRO.

TAKŻE DRODZY UŻYTKOWNICY:

1fapb6.jpg

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Adresy  mailowe  to krążą po świecie,  wycieki  bywają  z wielu źródeł,  tego  nie ogarniesz.

Dostawałem  maile  z  żądaniem okupu  w  bitcoinach  bo  nawet podawali  mi  jako dowód  jakieś  nieaktualne  hasło  dostępowe.

Najważniejsze:  olewać,  nie klikać  w  wypisywanie się  z  baz  danych  bo  to  tylko  jest potwierdzenie że  adres jest  aktywny.

Pozdrawaiam

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

m.allegro to allegro mobilne (kiedy wchodzisz z fona na stronę).

bardziej mnie zastanawiają te linki, jakoś to podejrzanie wygląda, jakbyś specjalnie podawał..

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Faktycznie  wygląda to na phishing,  chociaż  informatycy  Allegro  też potrafią  takie  spamy  rozsyłać.

Powinno się to  zgłaszać  na adres  phishing@allegro.pl

Odpowiadają dość  szybko,  ale  dzisiaj  to nie  gwarantuję.

Pozdr.

oznacz moderatorów

dyrekcja-allegro
#8 Zapaleniec#

Wiadomość phishingową w oryginale podałem na zasadzie kopiuj/wklej, więc na wszelki wypadek lepiej tego nie klikać (nie wiem jak link z kopiuj/wklej się zachowa).

Natomiast bez żadnych wątpliwości mogę powiedzieć, że od kilku lat nic nie sprzedałem i nie ma możliwości żebym dostał jakikolwiek komentarz jako sprzedający.

Do kolegi Patryka - bez tego typu imputacji na przyszłość, mój Sherlocku.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Do kolegi Patryka - bez tego typu imputacji na przyszłość, mój Sherlocku.

@dyrekcja-allegro, podnieś swą lupę, jako i ja podnoszę 😀

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

A ja sobie kliknąłem. I dowiedziałem się, że: 

"

Wchodzisz na stronę wprowadzającą w błąd

Osoby atakujące na stronie occasion-skilled.ga mogą podstępem nakłonić Cię do wykonania czynności niebezpiecznych takich jak zainstalowanie oprogramowania czy ujawnienie danych osobowych (na przykład haseł, numerów telefonów lub danych kart kredytowych). Więcej informacji" 

Nie ma niebezpiecznych stron, jest ignorancja, niewiedza i złe zabezpieczenia. Piszesz, że nie ma możliwości skontaktowania się z Allegro..? Cóż, prócz formularza, czatu i telefonu - faktycznie, nie ma... Ale słyszałęm, że niedługo wprowadzą domowe wizyty konsultantów...

 

 
______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

dyrekcja-allegro
#8 Zapaleniec#

Kolego, to podaj mi DZIAŁAJĄCY link do pomocy Allegro, bo po 20 minutach prób i poszukiwań po prostu się poddałem.

Następnie kliknij sobie jeszcze raz, ale tym razem weź młotek i użyj głowy...

A mędrala Orędownik nie pomyślał skąd mają mojego maila, może kolejne proste wyjaśnienie wszyscy usłyszymy, ja bardzo chętnie.

Człowiek się stara żeby ludzi ostrzec, a tu takich OSIEDLOWYCH CWANIAKÓW i MĘDRALI spotyka... Ręce i uszy opadają...

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

dyrekcja-allegro
#8 Zapaleniec#

Dzięki, już wysłałem na podany wcześniej e-mail phishing@allegro.pl.

Swoją drogą to na **piiip** potrafili już dawno stworzyć i rozpropagować tego typu procedurę, a u nas działa to jak zwykle (na ten e-mail nigdy dotąd nie trafiłem)...

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@dyrekcja-allegro Szanowna Derekcjo - ja jestem zwykły, prosty sołtys. I jak kto pisze bzdury - to mogę zasadniczo uczynić jeno dwie rzeczy - albo obśmiać, co niniejszym czynię - albo iść do szopki, wziąć mietłę i przypirdulić. Ewentualnie w zastępstwie moge użyć ściery. Mokrej, bo bardziej boli. 

Jeśli zaś masz chęć pobawić się w personalne przytyki i czynić tu, sorry za wyrażenie - magiel - to muszę Cię rozczarować - są pewne poziomy, których unikam i do których się nie wybieram. Przykro mi także, że coś Ci opada, nie wnikając bliżej w to, cóż to takiego. Ale nie martw się, są stosowne specyjały czy tam specyfiki, które, kolkwialnie mówiąc, stawiają. Niekoniecznie na nogi. 

Nie jestem też - i tu kolejne rozczarowanie "osiedlowym". Bo sołtys, jak sama nazwa wskazuje, pomieszkuje se na wsi. Jak i niżej podpisany. Znaczy - ja. 

A wracając do tematu - Twojego maila mają z mailowni. Albo z baz danych. Albo kiedyś coś kupiłeś/sprzedałeś a w sieci nic nie ginie. Albo, albo, albo. Darcie japy, że to wina Allegro jest ciut na wyrost, żeby nie napisać po prostu - durne.

Pomocy, mówisz? A proszę:

https://allegro.pl/pomoc/kontakt , 

phishing@allegro.pl

https://archiwum.giodo.gov.pl/

http://policja.pl/pol/kgp/bwc/33358,Biuro-do-Walki-z-Cyberprzestepczoscia.html

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

dyrekcja-allegro
#8 Zapaleniec#

Sołtys powiadasz, hmmm.

Mam kolegę sołtysa, więc informuję, że nie zawsze sołtys = człek zwykły i prosty.

Kwestia mentalności, nie w każdym jest taka polska murzyńskość...

Tego że jesteś straszliwie zakompleksiony nie musisz manifestować na publicznym forum, zaczepiając ludzi za próbę pomocy lub przekazania informacji.

Podajesz link do Policji, toteż proponuję zawiadomić tę szacowną i wg Ciebie kompetentną w tym przypadku instytucję.

Daj znać, kiedy będzie wynik tego typu operacji, bo już robię zakłady że najwcześniej na październik...

Bazując na Twojej wypowiedzi - może faktycznie lepiej idź do szopki, weź - jak to barwnym literackim językiem definiujesz - mietłę i szmatę, posprzątaj w obejściu, wszystkim to wyjdzie na korzyść...

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@dyrekcja-allegro  Jaka szkoda, że tam wspaniale zapowiadająca się znajomość, już na samym początku, wzięła i zdechła.. Jeśli już zaś jesteśmy przy literaturze - niczego nie "definiuje", a co najwyżej opisuję. Widze też, że nie dotarły moje delikatne sugestie, o brak przytyków personalnych - dalej idziesz tą drogą. A ja uparcie nie zamierzam, jakio że w odróżnieniu - mam z zasady szacunek do innych. Nawet, a może szczególnie, do biednych, chorych i nieszczęśliwych. Podpowiem - łapiesz się.

I dalej, literacko - cytata mnie się taka nasuwa, patrząc na Waści bezładną pisaninę, którą to wypowiedź uczynił imć Jan Onufry, dwojga imion, Zagłoba, opisując udatnie swoją atencję do starosty zamojskiego i jego samego 😉

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

dyrekcja-allegro
#8 Zapaleniec#

Ale długo myślałeś, czyżby Google się zacięło?

Jest takie stare skandynawskie powiedzenie, w wolnym tłumaczeniu:

"kto wroną urodzony, ten orłem nie zginie".

Przeczytaj, zapamiętaj, zastosuj, i zamilknij.

PS

Znajomych dobieram sobie sam, NIGDY w sieci.

No further comments.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

We cant speak english, можем говорить по-русски. To niewiele zmienia w tej dyskusji, albowiem jak to mawiał jeden z moich znajomków - wyżej zadu nie podskoczysz. I już tłumaczę - człowiek nie jest w stanie zaobserwować własnych ograniczeń, albowiem to wynika z jego natury i natury tychże ograniczeń. W związku z tym, będąc osobą zgodną i uprzejmą, muszę się zgodzić z Twoją parafrazą znanego przysłowia o orle. Sam nie wiesz, jak dokładnie w punkt udało Ci się trafić. Bo i wiedzieć nie możesz, patrz wyżej, QED. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

dyrekcja-allegro
#8 Zapaleniec#

Oj tam oj tam. Po co się zżymasz, myślisz, kombinujesz, kalkulujesz, i tak nic z tego nie wynika.

Jesteś mały, miałki, zakompleksiony - i co NAJGORSZE - nie masz chyba nic do roboty, tylko pisaninę która marnuje mój czas (ja czekam na mocny odzew z całkiem innej strony, ale tego nie zrozumiesz, bo znowu te kompleksy...).

Także dzięki za współpracę. Bądź dalej takim pisarkiem, oddaj się tej swawoli, to się kiedyś pośmiejemy w wolnej chwili.

ALE naprawdę - wybijaj z tego wątku, chyba masz jakieś swoje życie, może dzieci, kobieta (kolega), jakieś inne sprawy, no nie wiem może jesteś bardzo samotny i zostałeś tylko z gołym ..... (komputerem) w ręku. I tak męczysz ludzi tymi swoimi mało interesującymi prawdami życiowymi, jak to panie ja sołtys i bla bla bla bla bla...

Pamiętaj, świat jest piękny, nie musisz z wypiekami dalej męczyć buły na tym wątku.

Sprawdziłem, produkujesz też sporo na innych, więc... DO DZIEŁA!!!

Internet Cię pomieści 😉

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Bym Cię zapytał - ty z PiSu może..? Bo widzę wyraźne podobieństwo do wypowiedzi polityków obozu rządzącego. Taka sama zajadłą nienawiść do wszystkiego wokół, nerwowe reakcje na krytykę i totalna nieumiejętność przyznania się do błędów 😛 Nie podoba Ci się, co piszę? O jakże mi przykro. Będziesz musiał to znosić, bo nigdzie się stąd nie wybieram, jako że bawię się w sumie nieźle...Co prawda wolałbym podyskutować z kimś na jakimś tam poziomie, ale czasy ciężkie, więc co poradzę... na bezrybiu i rak ryba. 

PS - myślałeś może o karierze medium? Albo o zastępstwie dla Jackowskiego (tak, tego jasnowidza..) A może jakiś etacik w policji? Bo rozgryzłeś mnie - uwaga, będzie trudne słowo - perfekcyjnie. Powinieneś zająć się zawodowo
(uwaga, kolejne trudne słowo) inwigilacją. Serio. 
 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

dyrekcja-allegro
#8 Zapaleniec#

Ale ziew...Please ziomek, skończ już (po wybraniu własnego wariantu).

 

oznacz moderatorów