anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro podaje złe czasy dostawy?

m_michal
#7 Wielbiciel#

Taką odpowiedź na pytanie o termin dostawy dostałem od sprzedającego:

"Przy okazji: proszę nie przykładać specjalnej uwagi wskazaniom odnośnie spodziewanego terminu odbioru przesyłki, algorytm Allegro je podający często zaniża wskazania, przez co sprzedawcy nie wyrabiają się w narzuconym przez Allegro terminie. Algorytm ten jest ustawiany przez Allegro, sprzedawcy nie mają na niego wpływu."

i to rozumiem Allegro szacuje na podstawie wcześniejszy dostaw czas i nie należy się z nim wiązać, już przed Świętami z tym się zderzyłem, ale zarazem sprzedawca pisze:

"Adnotacja o tym, że 'sprzedawca deklaruje wysyłkę wtedy i wtedy', to też działanie Allegro."

Ale tego już nie rozumiem ??? Adnotacja przy Dostawie sprzedawcy, że zobowiązał się na dostawę towaru w terminie np. do 3 dni roboczych to też Ściema Allegro, czy to już Ściema Dostawcy? Kto mówi prawdę i jak z aukcji wyciągnąć czas dostawy na który może liczyć w takim razie ???

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Sugerowany czas ten na zielono jest od allegro. Natomiast jak wejdziesz w metody dostawy to tam na samym dole jest czas deklarowany przez sprzedawcę.. I to już jego wina... A i dostawę jutro tez deklaruje sprzedawca, chodź tu zdarzają się błędy wyświetleń np deklaruje inposta do 11, a orlena do 9tej. A allegro wyświetla wszystko do 11 i klient kupujący orlenem o 10 ma źle pokazane...

Screenshot_42.pngScreenshot_41.png

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@m_michal W każdej ofercie w zakładce dostawa na samym dole widnieje deklaracja np.:

"Podczas tworzenia tej oferty sprzedawca zadeklarował, że wyśle towar w ciągu 24 godzin."
Może to być 24 godziny, może to być 2,3,5 dni itd.

Jest to deklaracja odnośnie czasu w jakim sprzedający nada przesyłkę.
Czas dostawy to zupełnie inna kwestia - allegro podaje przewidywany czas dostawy ale co oczywiste jest to liczone algorytmami i jest obarczone błędem.

Większość przewoźników deklaruje czas dostawy w przedziale od 1 do 3 dni roboczych od dnia w którym przesyłka została nadana.

Co istotne - jeśli sprzedający deklaruje np. 5 dni na nadanie to dla allegro i ich algorytmów oznacza to, że powinien przesyłkę nadać dosłownie 5 dnia po zamówieniu nawet jeśli ma możliwość nadać ją szybciej.

oznacz moderatorów

m_michal
#7 Wielbiciel#

Tak rozumiem, chodzi mi wyłącznie o "nadanie paczki" ... dalszy jej los jest oczywiście w rękach przewoźnika. Zdziwiłem się, że sprzedawca twierdzi że ten czas (nadania) przy Dostawie i jej warunkach jest też automatem Allegro ... wówczas sprawdzając aukcję na jaki czas powinniśmy się powoływać - byłoby to nielogiczne. Wynika zatem na razie, że tym razem Sprzedawca wprowadza mnie w błąd. Dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@m_michal Wyliczenia czasu dostawy polegają na tym, iż przychodzi ktoś do pracy, wypija czarną kawę, a potem wróży z fusów > najlepiej zapytać się sprzedawcy kiedy wyśle, a potem monitorować na stronie przewoźnika > całe te wyliczenia Allegro nie są "warte funta kłaków"

Ja w listopadzie miałem czas dostawy max 2 dni, nagle w grudniu skoczył na 8 dni, za chwilę na 15 dni, żeby w styczniu spaść na 4, a potem 2 dni > tymczasem zawsze wysyłałem tego samego dnia lub następnego (w zależności o której godzinie było złożone zamówienie) > przesyłka w 99,9% docierała do kupującego na następny dzień po wysyłce.

Sprzedawca deklaruje tylko czas w jakim wyśle przesyłkę > czas dostawy dopisuje Allegro wg fusów🤣

oznacz moderatorów