anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Protect na "allegro lokalnie"

Client:102794557
#8 Zapaleniec#

Czy jeśli kupię przedmiot na allegro lokalnie w którym sprzedawca deklaruje, że urządzenie jest "nowe, w pełni sprawne, oryginalne itd", okaże się, że tak nie jest i nie przyjmie zwrotu (ponieważ nie ma takiego obowiązku), czy jestem jakoś zabezpieczony od straty pieniędzy, które zapłaciłem?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:102794557 szczerze, to nie 😞  musiał by Ci sprzedawca nie wysłać, lub nie oddać kasy po odesłaniu czy nie rozpatrzyć reklamacji, jak zgłosisz reklamację a sprzedawca ją uzasadni i odrzuci to allegro nie jest stroną transakcji ani sądem żeby to rozstrzygać 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:102794557
#8 Zapaleniec#

A istnieje może jakaś opcja żeby dokupić coś w stylu ubezpieczenia zakupu? Zastanawiam się nad telefonem w dobrej cenie od osoby prywatnej a nie wydaje mi się w żaden sposób podejrzana, no ale lepiej dmuchać na zimne, więc nawet jakbym miał zapłacić powiedzmy 200zł za ubezpieczenie to nie problem

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:102794557 nie ma takiej opcji ale przy telefonie 1 rzecz do sprawdzenia na stronach operatora to nr imei jak nie ma w ofercie podanego to nagabuj sprzedawcę by ci podał i sprawdź. Telefon na abonament odkupiony od osoby prywatnej może być zablokowany wtedy taka umowa w której nie wiedziałeś że tel jest na raty jest nieważna bo rzecz ma wadę prawną. Zawsze możesz po 1 w rozmowie prywatnej z sprzedacą przez panel podpuścić go by napisał że tel jest 100% oryginał legalny etc wtedy w razie problemu masz oświadczenie nieprawdy i 2 rzecz w przypadku nieoryginalności zapłacisz za ekspertyzę u producenta w jego oficjalnym punkcie naprawy / serwisie i z taką ekspertyzą zażądasz oddanie kasy i za ekspertyzę. I tak czeka cię kopanie się z sprzedawca w dyskusji i złożenie reklamacji i dopiero po nierozpatrzeniu odrzuceniu / reklamacji wchodzi prawo polskie z grubej rury

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:102794557 dobra cena to często kłopoty, idź do sklepu kup se na gwarancji, bez blokady. bez rat i obaw że wpadnie policja o 6 rano z rewizją 😄 Nowy telefon to pewnie kupiony na raty jak przestanie spłacać zostaniesz z problemem 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 apropo bo nie odpisałeś w 1 poście ci wkleiłem odpowiedź uokiku na temat obowiązujących przepisów konsumenckich w zakupach zagranicznych na terenie ue widziałeś?

oznacz moderatorów

Client:102794557
#8 Zapaleniec#

widziałem, właśnie czytam jeszcze jak to wygląda wszystko

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I bardzo dobrze, tam są warunki i nie wszystko jest takie oczywiste.

oznacz moderatorów

Client:102794557
#8 Zapaleniec#

Właśnie dostałem IMEI i na 4 stronach sprawdziłem, że jest czysty

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:102794557 to pozostaje kwestia czy to ten model co na zdjęciu w ufercie ci przyjdzie i czy jest oryginalny. Na obie kwestie do wyjaśnienia w dyskusji ale w przypadku nieoryginalności musisz mieć opinię serwisu producenta

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przestań, opinie serwisu?🤗

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 inaczej masz słowo przeciwko słowu jak masz papier od producenta że telefon ma nieoryginalne bebechy przykładowo to od sprzedawcy żądasz zwrotu kasy za towar i za espertyzę i jesteś na prawie masz dowód w ręce. Allegro albo obciązy ap sprzedawcę albo ten odda kasę jest uczciwie bo albo sprzedawca jest uczciwy bo nie wiedział albo alegro uczciewie względem innych kupujących dowali mu protect co nie przełoży się potem na wzrosty cen na portalu bo trzeba straty allegro z prowizji pokryć

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:102794557 Zwrotu nie musi pryzmować, musi rozpatrzeć reklamację i jeżeli jej nie rozpatrzy albo towaru nie otrzymasz to masz pomoc Allegro ale nie od razu rekompensatę Allegro Protect, zaczynasz od dyskusji zgodnie z regulaminem Allegro, ale i czy otrzymasz rekompensatę to w 100% nie ma gwarancji.

oznacz moderatorów