anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Przesyłka polecona

zwirekzwirek
#7 Wielbiciel#

Kupiłem produkt z opcją dostawy Allegro Przesyłka polecona, otrzymałem link do śledzenia przesyłek Poczty Polskiej i po sprawdzeniu, na jakim etapie jest przesyłka zobaczyłem komunikat Próba doręczenia godz 13:22. Gdzie mogę uzyskać numer do kuriera, żebym mógł ustalić odbiór przesyłki. 

Kurier nie skontaktował się ze mną telefonicznie, w domu przebywała córka oraz teściowa i ... komunikat próba doręczenia ?.  Gdzie można zgłosić zażalenie na UP, ponieważ to już kolejna sytuacja kiedy kurier UP nie dostarcza przesyłki do mnie. Pozostałe firmy kurierskie nie mają z tym problemu i paczkę zawsze udaje sie odebrać.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz zawsze zgłosić do sprzedającego to on odpowiada za przesyłkę do chwili doręczania, skoro nie było takiej próby jak piszesz. 🤗

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
Sprzedawca odpowiada przed konsumentem za ew. zaginięcie lub uszkodzenie przesyłki do czasu wydania jej konsumentowi.
Art. 548 kc
§ 3. Jeżeli rzecz sprzedana ma zostać przesłana przez sprzedawcę kupującemu będącemu konsumentem, niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia rzeczy przechodzi na kupującego z chwilą jej wydania kupującemu.

Dopóki przewoźnik nie określił statusu przesyłki jako zaginiona lub uszkodzona - sprzedawca nie ponosi za nią odpowiedzialności, a w szczególności nie ponosi odpowiedzialności za ew. próby doręczenia.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@zwirekzwirek ale Przesyłka polecona to nie kurierska tylko listowna i roznosi je listonosz, nie ma na niej numeru telefonu jak na etykietach kurierskich, będzie awizo udasz się na pocztę i odbierzesz 🙂

Reklamację na listonosza składasz na swojej poczcie 🙂 lub allegro bo to usługa allegro 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

zwirekzwirek
#7 Wielbiciel#

W skrzynce nie było avizo, informacja o próbie doręczenia pojawiła się na aplikacji allegro

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@zwirekzwirek coraz rzadziej zostawiają awiza w skrzynkach jak mają maila czy telefon, ja mam często albo sms że jest przesyłka do odebrania lub na maila info 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@zwirekzwirek  wszelkie informacje dotyczące sowich przesyłek - allegro polecony - uzyskasz u swojego listonosza lunb w swojej placówce pocztowej. Przesyłki te są przez poczte traktowane dokladnie tak samo jak list polecony ekonomiczny.

Do takich przesyłek nie będze ani awizacji dostawy, ani informacji telefonicznej. Czasem są po prostu wrzucane do skrzynki pocztowej a czasem wydawane domownikom

oznacz moderatorów

zwirekzwirek
#7 Wielbiciel#

Przesyłka dotarła

oznacz moderatorów