anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro zaczyna być na stronach antyków typowo chińskim sklepem z identycznymi ofertami

MAMY ROZWIĄZANIE!
FITIPALDI8
#9 Pomysłodawca#

Allegro zaczyna być na stronach antyków typowo chińskim sklepem z ofertami nie mającymi nic wspólnego z antykami ale zawalonymi na większości stron chińskim badziewiem z identycznymi ofertami. To już nie jest śmieszne==moi znajomi przestali już szukać potrzebnych przedmiotów w ofertach na allegro bo to nie ma sensu i jest jedynie stratą czasu. Tylko tak dalej i będzie po allegro=chińczyki opanują całe allegro wciskając mało lub niewartościowy szajs seryjnie produkowany w Chinach. DLACZEGO allegro pozwala na wystawianie setek identycznych ofert, czy ze względu na zysk za wystawienie oferty ?? Warto skalkulować straty za rezygnacje z poszukiwań przez kupujących.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Od 1 lipca jest przewidywane katalogowanie wszystkich działów z antykami a co wiąże się z tym że każdy będzie mógł korzystać ze zdjęć i opisów oryginalnych ,wartościowych i poszukiwanych przedmiotów kolekcjonerskich i podstawiać swoje reprodukcje . Kolekcjonerstwo może czekać zagłada na tym portalu ,jedni przestaną tu szukać czegokolwiek inni kupią i jak się zorientują to się sami zniechęcą do kolekcjonerstwa. Przykre to jednak raczej nieodwołalne.

oznacz moderatorów
Client50766361
#9 Pomysłodawca#

Bardzo jest przykro dla kolekcjonera zegarów od ponad pół wieku czytać takie teksty, ale faktem jest, że jak to napisane "Kolekcjonerstwo może czekać zagłada na tym portalu ,jedni przestaną tu szukać czegokolwiek inni kupią i jak się zorientują to się sami zniechęcą do kolekcjonerstwa. Przykre to jednak raczej nieodwołalne." Allegro dla kolekcjonerów się kończy= nie dają rady zapanować nad Chińską inwazją na swoich stronach!!!!

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Może nie do końca nie potrafi nad tym zapanować ale ułatwia takie działania i nie chce nad tym zapanować.

oznacz moderatorów
Syla270985
#12 Orędownik#

@Client50766361 korzystając z okazji  podpytam fachowca, czy ten zegar ma jakąś większą wartość? Chodzi po nakręceniu, ale podobno nie gra o pełnej godzinie, ktoś go kiedyś babci nakręcał i chyba "cuś" przekręcił za mocno. Widać też, że korniki go kochały.

20240514_164403.JPG

20240514_163746.JPG

oznacz moderatorów
Client50766361
#9 Pomysłodawca#

zegar jedynie na części=renowacja nieopłacalna

oznacz moderatorów
Syla270985
#12 Orędownik#

@Client50766361 dzięki za informację 🙂

oznacz moderatorów
drekenzes
#16 Inspirator#

Dla Allegro kolekcje i antyki to zwykłe śmieci, których chcą się pozbyć z portalu. Dla nich bardziej opłacalne są chińskie podróbki.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów
TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@drekenzes Może nie tyle śmieci, co problematyczny towar, na dodatek słabo poddający się ich durnowatej produktyzacji. To dość bezmyślne podejście w czasach, gdy duża część handlu kolekcjonerskiego przeniosła się do sieci. Mądrze zarządzane portale potrafią w tego wyciągnąć korzyści.

PS. Ciekawe czy ktoś pamięta, że kategoria "Monety polskie" była swojego czasu drugą pod względem wielkości obrotu na całym Allegro.

oznacz moderatorów
klient555
#8 Zapaleniec#

Faktem jest, że allegro nie chce zająć się zaśmiecaniem tymi samymi ofertami wystawianych przedmiotów. Zniechęca to do obserwacji i zakupów. Dałem sobie spokój z zakupami na allegro, mam dość Chińskich śmieci.

oznacz moderatorów