anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zakupu po nadaniu numeru paczki

gwiktor21
#2 Obserwator#

Witam, kupiłem towar i zapłaciłem za niego. Chcę zrezygnować z zakupu, o czym poinformowałem sprzedawcę aby  go nie wysyłał. Sprzedawca zgadza się bez oporów, jednak przygotował już paczkę i został nadany numer przesyłki. Chcę więc anulować zakup w serwisie ALLEGRO i tutaj pytanie - jak ?????? 

W szczegółach zakupu nie jest aktywna opcja zarówno "Zwróć zakup" jak i "Anuluj zakup".

Czy w tym momencie sprzedający dokona anulowania zakupu? 

W jaki sposób odzyskać kwotę za zakup, z pomniejszoną kwotą za koszt przesyłki jaką sprzedawca poniósł z tytułu wygenerowania numeru przesyłki.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@gwiktor21 podaj proszę numer tego zamówienia. 
Jeśli sprzedający tylko wygenerował etykietę, to opłata nie zostanie naliczona. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

gwiktor21
#2 Obserwator#

chodzi o numer przesyłki InPost czy numer zakupu? 
Jeśli chodzi o numer zakupu to jak go znaleźć?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@gwiktor21 chodzi o numer zakupu, znajdziesz go w zakładce Moje zakupy, wejdź w "szczegóły zakupu" > "rozwiń szczegóły zakupu", numer będzie tutaj:

la_nika_0-1686827628316.png

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

gwiktor21
#2 Obserwator#

zakup był wykonany na koncie afoot od sprzedawcy OyamaBdg
b330e600-0ac7-11ee-a650-89c965a2ab6c

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@gwiktor21 ok no to w tej sytuacji wystarczy poinformować sprzedającego, że rezygnujesz z zakupu (w Moje zakupy powinna być aktywna opcja "zwróć zakup", ale jeśli nie ma, to nic nie szkodzi możesz odstąpić od umowy również w inny sposób - np. e-mailowo lub przez centrum wiadomości. Sprzedający powinien Ci zwrócić całą wpłatę, bo jeszcze za nic nie zapłacił (w sensie wysyłki), a prowizję odzyska. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów