anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zakupu z allegro pay

Borysnl
#7 Wielbiciel#

Dokonałem zakupu przez allegro pay. Anulowałem transakcję gdyż się rozmyśliłem. Sprzedający oczywiście nawet jeszcze nie "ruszył" mojego zamówienia. Kupowałem już wielokrotnie przez allegro pay ale nigdy jeszcze nie anulowałem  i było dla mnie oczywiste,że jeśli tak zrobię to są to rozliczenia miedzy sprzedającym a allegro a tu jednak okazuje się ,że to ja mam zapłacić jak sprzedający nie zwróci w terminie. Bardzo mi się to nie podoba. A co jeśli w ogóle ten sprzedający nie zwróci ? Kogo allegro zamierza wtedy obciążyć ?  Minęło już 6 dni od anulowania a tu na moim koncie cały czas widnieje ta kwota do spłaty , zaczynam się już niepokoić czy ten sprzedawca w ogóle łaskawie zamierza oddać pieniądze . Czy mógłbym uzyskać wyjaśnienia  najlepiej od allegro , co to za dziwne praktyki w stosunku do kupujących ?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

@Borysnl Ale to wszystko jest napisane w regulaminie, to umowa miedzy Tobą a kredytodawcą, nigdy na raty nie kupowałeś? jak kogo obciążą Ciebie wg umowy. Sprzedający ma 14dni na zwrot a Allegro Pay czeka 30dni, spokojnie.

oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

Zwróci ci pieniądze sprzedawca ma 14 dni na zwrot pieniędzy, jednak gdyby tego nie zrobił otwórz dyskusje 

oznacz moderatorów

Borysnl
#7 Wielbiciel#

Czyli w takim razie ,jak rozumiem wynika z tego ,że zwrot przez sprzedawce jest jego taką "dobrą wolą" ,może sobie przywłaszczyć pieniądze nie wysyłając towaru a allegro ściga kupującego , który tutaj żadnej winy nie ponosi ?  Przecież gdy kupujemy coś na raty czy na kredyt to nikt nas nie ma prawa obciążać spłatą za towar którego  nie dostaliśmy , dopiero gdy towar trafi w nasze ręce kredyt jest uruchamiany ,o ile ja się orientuję. A tutaj allegro w ciągu 5 sek, wysyła pieniądze sprzedawcy i dalej martw się sam kupujący , mam nadzieję ,że się mylę i allegro wyjaśni co robi jak sprzedawca po prostu nie odda pieniędzy, Czy wszczyna postępowanie egzekucyjne wobec niego , po za tym allegro jest tutaj organizatorem i pośrednikiem w całej transakcji. 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Borysnl Sprzedawca powinien zwrócić ci całość, wraz z kosztami wysyłki. Jak już zostało wspomniane wyżej, jeśli tak się nie stanie, załóż dyskusję. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów