anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Aukcja z niefizycznym przedmiotem elektronicznym niezgodna z opisem

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:73719492
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

kupiłem przedmiot który zgodnie z opisem w aukcji powinien być grą a niestety okazał się kontem z grą. Chciałbym skożystać z Allegro protect, ale musiałbym poczekać 14 dni co wydaje się zbyteczne w tej sytuacji. Czy można tą sprawę przekazać do Allegro protect szybciej?

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22
az1rael
#21 Demiurg#

Wrzuc link do oferty to raz

Dwa tresci cyfrowe nie podlegaja zwrotom 

oznacz moderatorów
Client:73719492
#7 Wielbiciel#

link do oferty: https://allegrolokalnie.pl/oferta/god-of-war-ragnaroek-pl-dubbing-ps5ps4,

w takim wypadku rozumiem, że albo dogadam się ze sprzedającym albo zostaje z tym co mam?

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

No jak byk napisane wersja cyfrowa, aczkolwiek nienapisał że to konto z grą ale nie napisał też że sprzedaje klucz do gry 😕 dodatkowo sprzedający prywatnie nie musi przyjmować zwrotów

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Świetny opis. 😄
W zasadzie nie ma się do czego przyczepić.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli jest niezgodna z opisem to składasz reklamację a zwrot tylko za zgodą sprzedającego. Skontaktuj się  z nim.

oznacz moderatorów
Client:73719492
#7 Wielbiciel#

Niestety opis został skonstruowany tak, że w zasadzie mógł to być i obrazek z logiem gierki i tak można by było to podciągnąć

oznacz moderatorów
ares_
#14 Krzewiciel#

@Client:73719492 

Kiedy ludzie się nauczą, że na takie okazje zawsze trzeba uważać? Ktoś sprzedaje grę wartą niecałe 300 zł za 180 zł i nie pomyślałeś żeby dopytać o szczegóły?

Złóż reklamacje, skoro ktoś napisał, że to wersja cyfrowa gry to powinieneś dostać wersję cyfrową GRY a nie konto z grą.

Dodatkowo możesz powołać się na zapis w regulaminie Allegro który zabrania sprzedaży dostępu do kont z płatnymi grami.

oznacz moderatorów
Client:73719492
#7 Wielbiciel#

Już pisałem do sprzedającego i w odpowiedzi dostałem:

"Przykro mi bardzo,nie przyjmujemy zwrotów ponieważ dane zostały już udostępnione,dlatego w aukcji była informacja że wszelkie pytania na priv."

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

to nie jest płatna gra bo nie ma raczej mikropłatności
dostał wersję cyfrową, wersja cyfrowa tzn że nie ma nośnika dvd / cd

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@az1rael Wersja cyfrowa to kod do zrealizowania a nie dostęp do konta z grą.
Kont ani dostępu do nich nie można sprzedawać. Kupujący używając takiego konta może narazić się nawet na permanentne zbanowanie numeru seryjnego konsoli.

oznacz moderatorów
Client:73719492
#7 Wielbiciel#

W takim wypadku oprócz pisania do sprzedającego, czy jest coś co mogę zrobić w tej sytuacji? Ten człowiek ewidentnie nie jest skory do współpracy

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:73719492 Otwórz dyskusję i poproś o wyjaśnienia. Jeśli sprzedający nie będzie chciał współpracować to poproś o pomoc pracownika allegro.
Oferta łamie regulamin allegro.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/przedmioty-zakazane-i-dopuszczone-warunkowo/jakich-przedm...

Zrzut ekranu 2022-11-24 103726.jpg

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@komis-bell: z lektury wczesniejszych wątków wywnioskowałem, że Allegro Protect nie dziala w przypadki kiedy towar jest zakazany?

Bo teraz wygląda na to, ze kupujący takze nie znał regulaminu...?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:104371448 To jest właśnie "szara strefa"  allegro protect nie działa gdy oferta jest niezgodna z regulaminem lub gdy towar jest niedopuszczony do sprzedaży (chyba, że coś się zmieniło).
Ale... Niejednokrotnie tu na forum były wpisy gdzie allegro oddawało kupującym za telefony zablokowane przez operatorów a aukcje z takimi teleofnami bez cienia wątpliwości były niezgodne z regulaminem.

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@komis-bell: co by nie mówić strach kupować na AL... sam rozważam zakup dla kogoś karty graficznej i sie zastanawiam czy kupować czy nie.

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Client:73719492 :

 

Zgłoś wlascicielowi serwisu (nie wiem dokladnie komu bo sie nie znam - nie gram i nie jestem na bieząco), ze kupiłeś konto w grze. Jeśli regulamin tego serwisu zabrania takich operacji (może zablokują konto) to polowa sukcesu. Jak Allegro nie pomoze to pozostaje Ci zgloszenie sprawy na Policję/ewentualnie Sąd (że masz zablokowane konto i nie mozesz korzystac).
Postępuj konsekwentnie i metodycznie.

Wszystko zależy od tego ile masz samozaparcia 😉

I czy nie jesteś kolejną "cipką" która odpuści temat a handlarz będzie sie cieszyć bo mu wpadło za frajer 180zł.

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@komis-bell: wersja cyfrowa to nie tylko kod. Jeden z producentów aplikacji wymaga zalozenia konta u siebie na portalu i pozniej jest generowany plik du-pa_cos_tam_UCJbtUND.exe gdzie ciąg znajków UCJbtUND jest umikalny i przypisany tylko do jednego konta w systemie.

Mozliwosci jest wiele. Nie trzeba za kazdym razem wklepywac kodu.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

On nie kupil dostepu do konta z gra a konto z gra, dostep by kupil jakby w instrukcji pisalo ze ma grac offline bo sprzedajacy udostepnia konto np steam wiec kupil konto moze sobie pasy zmienic maila etc i uzywac konta a godsofwar nie jest gra z platnymi subskrypcjami i nie kupujesz konta np z nastukanymi czolgami jak w wot czy skorkami jak w lolu 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Client:73719492 "Czy można tą sprawę przekazać do Allegro protect szybciej?"

Nie szybciej się nie da. Musi być standartowa procedura, musisz dać szansę wypowiedzieć się sprzedającemu, to w końcu on wykonał ten  zakłamany opis aukcji.

Żeby było szybciej klikasz "Zgłoś problem z zakupem"  tam opisujesz problem, rozpoczynasz formalną dyskusję. Jeśli sprzedający nie będzie się wypowiadał lub dalej oszukiwał prosisz o pomoc i interwencję pracownika Allegro.  O możliwości skorzystania z Allegro Protect otrzymasz komunikat

I jeszcze jedno, są tutaj sugestie że kupiłeś nielegalnie konto do gry. Nie daj się wrobić,  z opisu aukcji wynika że kupiłeś grę, legalnie. To sprzedawca się oszukuje usiłuje ci dostarczyć nielegalne konto. Zrób zrzut ekranu a oferty, zapisz to sobie.

oznacz moderatorów